Gesty: podstawowy przejaw miłości

Gesty: podstawowy przejaw miłości
Sara Clemente

Napisane i zweryfikowane przez psycholog i dziennikarz Sara Clemente.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Codziennie tworzymy osobiste relacje oparte na skumulowanych doświadczeniach między dwoma partnerami lub między rodziną i przyjaciółmi. Radości, dobre momenty czy wspólne osiągnięcia przyczyniają się do powstania związku. Nie tylko dobre rzeczy składają się na związek, ale także rozczarowania i cierpienie. Cotygodniowa rutyna może sprawić, że związek będzie nudny. Dlatego w związku, zwracanie uwagi na gesty może mieć ogromne znaczenie.

Po latach spędzonych w związku małe gesty podtrzymują iskrę. Czemu? Ponieważ są ostatecznym, fundamentalnym przejawem miłości w związku. Niespodziewany romantyczny wieczór, przygotowanie relaksującej kąpieli, a nawet nieoczekiwane przytulenie mogą pomóc utrzymać przy życiu namiętność.

Czy rutyna wpływa negatywnie na nasze relacje?

Codzienne życie jako para i utrzymywanie ustalonej rutyny nie jest złe. W rzeczywistości niektórzy ludzie powiedzieliby, że jest odwrotnie. Może pomóc w budowaniu solidnych fundamentów i utrzymaniu pewnej organizacji i stabilności. Właśnie dlatego rutyna jest ważna. To w rytmie codzienności gesty w związku stają się najważniejsze.

Jeśli każda chwila każdego dnia jest “wyjątkowa” lub “zapadająca w pamięć”, przychodzi moment, w którym zaczynamy już nie doceniać tych chwil. Jeśli każda chwila jest wyjątkowa, co czyni ją bardziej wyjątkową od tej ostatniej? Szybko przyzwyczajamy się do tych wyjątkowych chwil. Zamiast tego powinniśmy przyjąć rutynę i posypać czas drobinami cukru, aby od czasu do czasu osłodzić rutynę i okazywać miłość, troskę i sympatię naszemu partnerowi.

Para zakochanych

Nie musisz czekać na specjalną chwilę, aby zrobić coś wyjątkowego. Po co czekać, jeśli istnieją możliwości, które pojawiają się w ciągu dnia? Spodziewamy się tego typu pokazów na urodziny i rocznice. Dlatego nie zawsze przynoszą one dodatkowy element zaskoczenia i mają wyjątkowe znaczenie. Z drugiej strony, włączenie niespodziewanych sytuacji w danym dniu tygodnia osłodzi nasz związek. Posuwa relację do przodu, przynosząc świeżość i wypełniając ją radością.

Znaczenie skoncentrowania się na swoim partnerze

Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o pilnowanie gestów w stosunku do partnera, jest myślenie o drugiej osobie. Skieruj na niego swój wzrok i skup na nim swoją uwagę. Pamiętaj, że ten gest jest dla Twojego partnera, nie dla Ciebie. Dlatego powinno to być coś specjalnego dla niego, coś co sprawi, że będzie się uśmiechać.

Wszystko to ma podwójny efekt. Z jednej strony możesz zapomnieć o tym, co Ci przeszkadza i skupić się na swoim partnerze. Będziesz mieć satysfakcję z tego, że sprawiłeś, że bliska Ci osoba jest szczęśliwa. Z drugiej strony, jeśli Twój gest sprawi, że Twój partner będzie szczęśliwy, będziesz mógł wiedzieć, że go uszczęśliwiłeś. Będzie to miało ogromny i zdrowy wpływ na Twój związek.

Powinniśmy podkreślić, że te małe gesty powinny być odwzajemnione. Wszyscy lubimy okazywać uczucia, a także widzieć, że inni też się o nas troszczą. To nieodłączne dla ludzkiej natury, że chcemy mieć naszego partnera w zasięgu ręki. Jednak nasi partnerzy nie powinni wykorzystywać wszystkich dobrych rzeczy, które dla nich robimy. Powinni oddać coś w zamian.

Szczęśliwa para zakochanych

Te gesty muszą iść w obie strony. Musisz być aktywny i spełniać zasadę podstawowej wzajemności w każdym związku. Czasami ważne jest, aby odłożyć na bok swoje własne gusta i myśleć tylko o swoim partnerze i o tym, co czyni go szczęśliwym. W tej hojności możesz stanąć z boku i skupić wzrok na swoim partnerze. Właśnie wtedy jesteśmy w stanie pokazać jak najwięcej miłości!

Małe gesty nie są ani drogie, ani samolubne

Naprawdę nie musisz inwestować dużych pieniędzy ani czasu, aby pokazać komuś, że go kochasz. Kreatywność wystarczy, aby utrzymać namiętność w związku. Oczywiście ważne jest, aby postawić się na miejscu partnera i znaleźć dokładnie to, co uczyni ich najszczęśliwszymi. Musiałeś usłyszeć zdanie “Małe gesty mają znaczenie“. Cóż, przedstawimy tutaj kilka przykładów tych małych gestów.

Gesty w związku

Jeśli to Twój partner zazwyczaj dba o to, aby dzieci spały, możesz wykonać tę pracę przez następny tydzień. Możesz także podziękować mu za jego pracę, robiąc mu masaż lub pomagając w domu. Możesz także zaskoczyć partnera, odbierając go z pracy, wysyłając zdjęcie, które go rozśmieszy lub gotując ulubiony posiłek z dodatkową uwagą i troską. Sprzątnięcie potem kuchni to zawsze będzie dodatkowy plus!

Na poziomie intelektualnym ważne jest, aby słuchać partnera i rozumieć jego potrzeby. Daj mu radę, jeśli ma problem. Zaangażuj się w podejmowanie decyzji. Jednym z najważniejszych gestów, który pozostaje niezauważony jest przytulanie swojego partnera, gdy tylko go zobaczysz.

przytulająca się para

Jak widać, najważniejszą rzeczą jest myślenie o swoim partnerze oraz jego potrzebach i pragnieniach. Postaw się na jego miejscu na sekundę i pokaż mu, jak dobrze go znasz, zwracając uwagę na szczegóły. To przyniesie wiele korzyści Twojej relacji. Włączając drobne gesty do swojego związku, podejmiesz kroki w kierunku lepszej i bardziej angażującej przyszłości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.