Aby naprawdę oczyścić swój smutek, musisz wstać i ruszyć dalej

Kiedy trudności wpływają na twoje najważniejsze wartości, możesz utknąć w miejscu. To jednak czas, by iść dalej, by oczyścić swój smutek.
Aby naprawdę oczyścić swój smutek, musisz wstać i ruszyć dalej

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia, 2022

Czas najwyższy ruszyć dalej i oczyścić swój smutek. Dlaczego to takie ważne? Żeby nie tkwić w miejscu, żeby móc na nowo cieszyć się życiem. To całkiem osiągalne. Musisz tylko ruszyć z miejsca, w którym tkwisz i oczyścić swój smutek.

„Starszy mnich i młodszy mnich podróżowali razem. W pewnym momencie dotarli do rzeki o silnym nurcie. Gdy mnisi przygotowywali się do przekroczenia rzeki, zobaczyli bardzo młodą i piękną kobietę, która również próbowała ją przekroczyć. Kobieta zapytała, czy mogą pomóc jej przejść na drugą stronę.

Obaj mnisi spojrzeli na siebie, ponieważ obaj złożyli przysięgę, że nigdy nie będą dotykać kobiety. Potem, bez słowa, starszy mnich podniósł kobietę, przeniósł ją i delikatnie postawił po drugiej stronie. Młodszy mnich nie mógł uwierzyć w to, co się właśnie wydarzyło. Po ponownym dołączeniu do swojego towarzysza oniemiał i nie odzywał się przez godzinę.

Minęły jeszcze dwie godziny, potem trzy. W końcu nie mógł już dłużej się powstrzymać i wypalił: „Jak mogłeś dotknąć kobiety będąc mnichem, który złożył przysięgę?” Starszy mnich spojrzał na niego i odpowiedział: „Bracie, ja postawiłem ją po drugiej stronie rzeki, ale Ty wciąż ją nosisz”.

-Bajka Zen-

Mnich

Kiedy ważne wydarzenie wpływa na Twoje najważniejsze wartości, reagujesz zupełnym zdumieniem.

Oczyścić swój smutek

Czasami pewne rzeczy, które dzieją się w domu lub w pracy, w twoich przyjaźniach lub relacjach rodzinnych, w niezwykle głęboki sposób naruszają twoje uczucia, emocje, a nawet godność. Możesz czuć się sparaliżowany, ospały, rozbity, a nawet odrętwiały. Z tego powodu masz tendencję do otulania serca kokonem, dzięki czemu nie będziesz musiał cierpieć więcej.

Kiedy czujesz, jakbyś był ofiarą takiej katastrofy, wszystko wydaje się rozpadać. W rzeczywistości twoje obawy są przesadzone, twoje wątpliwości nawarstwiają się, a twoja nadzieja słabnie. Zapominasz o swoich wierzeniach i panuje w tobie chaos. Oznacza to, że tracisz pewność siebie i bez pewności niewiele pozostaje. Nic nie jest takie samo jak wcześniej.

Na początku próbujesz dać temu czas, ale to błąd. W rzeczywistości nie ma innego wyjścia, jak tylko całkowicie wyczyścić i uporządkować sprawy. Dlatego musisz otrząsnąć się z kurzu, pozbyć się wszystkiego, co ci się nie przyda, nawet jeśli będzie to bolesne. A następnie wstać i kontynuować. Spróbuj znaleźć nową, czystą i jasną ścieżkę, która odciągnie Cię od całego tego chaosu.

Krótko mówiąc, musisz oczyścić swój smutek. Czas iść dalej. Inną alternatywą byłoby kontynuowanie tego w ten sam sposób, jakby nic się nie stało, bez mówienia i myślenia o rzeczach. Jednak w tym przypadku twoje stłumione emocje i myśli skumulują gniew i urazę, aż w końcu doznasz kolejnej całkowitej katastrofy, wewnętrznie lub zewnętrznie.

Wędrowiec. Oczyścić swój smutek

Absolutnie konieczne jest powstanie z gruzów i podjęcie ostatecznego czyszczenia. W rzeczywistości musisz wyczyścić swoje wnętrze. Robiąc to, będziesz w stanie spojrzeć na swoje cierpienie w zdrowy sposób. Musisz także szanować własne sumienie, a także sumienie tych, którzy doprowadzili Cię na skraj katastrofy. To dlatego, że tylko porządkując chaos, zapomnisz o swoich lękach.

Rzeczywiście, cała twoja niepewność i nieufność znikną. Wreszcie, chociaż nie będziesz w stanie wymazać swoich wspomnień, przynajmniej nikt nie będzie już mógł cię skrzywdzić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.