Jak obudzić wewnętrznego wojownika z Brucem Lee

Jak obudzić wewnętrznego wojownika z Brucem Lee
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Napisany przez Eva Maria Rodríguez

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Słowa Bruce’a Lee od dawna inspirują miliony ludzi na całym świecie. Przez całe życie Bruce Lee zapisywał swoje przemyślenia i pomysły, jak żyć pełnią życia, a także swoje spostrzeżenia na temat sztuk walki. Po jego śmierci jego myśli filozoficzne i inspirujący sposób życia zostały na zawsze uwiecznione w licznych książkach. Czytanie jego słów może pomóc Ci obudzić wewnętrznego wojownika.

Od najmłodszych lat Bruce Lee starał się prowadzić lepsze, uważniejsze życie. Chęć tę potwierdzają niezliczone godziny, które spędził na czytaniu książek, zwłaszcza książek na temat samopomocy, filozofii i sztuk walki.

Bruce Lee chłonął wszystko, co czytał, po czym starał się zastosować nową wiedzę w swoim życiu. Sposób na to znalazł w sztukach walki. Dodatkowo dla Bruce’a Lee sztuki walki były sposobem odkrywania siebie i wyrażania siebie. Były sposobem, by obudzić wewnętrznego wojownika.

Dzięki sztukom walki Bruce zdołał zrozumieć, kim był. Pomogły mu także opuścić strefę komfortu, sprawdzić swoje granice i stawić czoła swoim obawom. Praktykowanie sztuk walki było jego sposobem konfrontacji z wewnętrznymi demonami, poszerzania jego zrozumienia samego siebie i wyrażania siebie.

Poprzez swoje książki, filmy i wywiady Bruce Lee starał się przekazać mądrość, którą zebrał podczas lat studiów i praktyki. W tym artykule zostawiamy Cię z kilkoma cytatami Bruce’a Lee, aby łatwiej Ci było obudzić wewnętrznego wojownika.

Każdy z nas może zajrzeć w głąb siebie i obudzić wewnętrznego wojownika

Uprość: odłóż na bok nieistotne

„Odrzuć to, co nieistotne, by codziennie się rozwijać, zamiast codziennie tracić”.

Wielu z nas zainwestowało czas w rzeczy, które nie mają znaczenia. Na przykład pracujemy na stanowiskach, których nie lubimy, kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, lub spędzamy czas z ludźmi, za którymi nie przepadamy.

Według Bruce’a Lee prostota jest kluczem do zadowolenia i samorozwoju. Ucząc się upraszczać, możemy odłożyć na bok to, co nie przyczynia się do naszego osobistego rozwoju i skupić się na tym, co pragniemy zrobić i osiągnąć. Dlatego opróżnijmy umysł z przeszkód, które uniemożliwiają nam zwracanie uwagi na nasze rzeczywiste potrzeby.

Kobieta i dmuchawiec

Płyń i dostosuj się do tego, co może nadejść

„Nie ograniczaj się do jednej formy, lecz dostosuj ją i buduj swoją własną, by pozwolić jej rosnąć, być jak woda. Opróżnij umysł, bądź bezkształtny, bez formy – jak woda. Gdy wlewasz wodę do kubka, staje się ona kubkiem wody; Wlewasz wodę do butelki, staje się ona butelką wody; Wlewasz go do czajnika, staje się czajnikiem wody. Woda może płynąć lub może się rozbijać o brzegi. Bądź wodą, mój przyjacielu”.

Życie to ciągłe zmiany. Dlatego, jeśli nie nauczymy się przystosowywać do rozmaitych zmian, doświadczymy wielkiego oporu. Doprowadzi nas to do niekończącego się cierpienia.

Woda jest silna, ponieważ nie można jej złamać. Jest silniejsza od wszystkiego, co istnieje, dzięki swojej zdolności do unikania, dostosowywania się i poruszania z naturą wszystkich rzeczy. W ten sposób woda podbija wszystko bez walki.

Możemy nauczyć się przezwyciężać wszelkie przeszkody, które napotykamy, naśladując zachowanie wody, by w efekcie obudzić wewnętrznego wojownika. Nie walcząc z wodą, ale obejmując ją, poruszając się z nią i dostosowując się do niej.

Bądź sobą

„Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie, nie wychodź i nie szukaj udanej osobowości ani nie powielaj jej”.

Każda osoba jest wyjątkowa. Jednak większość ludzi próbuje zostać kimś, kim nie jest. Nie zdają sobie sprawy, że rujnują sobie życie.

Powinniśmy pamiętać o tych słowach Bruce’a Lee, szczególnie jeśli chcemy obudzić wewnętrznego wojownika. Odkrywanie siebie i rozwój osobisty polega na podążaniu za głosem wewnętrznym i uczciwym wyrażaniu tego głosu. „Bez względu na wszystko, musisz pozwolić, by Twoje wewnętrzne światło wyprowadziło Cię z ciemności”, zwykł mawiać Bruce Lee.

Nieskończoność

Ucz się, by stale ewoluować i obudzić wewnętrznego wojownika

„Nie ma czegoś takiego jak dojrzałość. Zamiast tego jest ciągły proces dojrzewania. Ponieważ, gdyby dojrzałość istniała, doszlibyśby do konkluzji i popdalibyśmy w beruch. To byłby koniec. Właśnie wtedy zamyka się trumna. Być może odczuwasz, że Twój stan fizyczny pogarsza się wraz z długim procesem starzenia się, ale Twój osobisty proces codziennego odkrywania pozostaje niezakłócony. Nadal codziennie dowiadujesz sięczegoś nowego o sobie”.

Dla Bruce’a Lee życie było ciągłą podróżą do mądrości. Był głęboko przekonany, że nasze codzienne doświadczenia pomagają nam zrozumieć, kim jesteśmy. Że w ten sposób dojrzewamy jako jednostki.

Osiąganie mądrości to niekończący się proces. Im jesteśmy starsi, tym bardziej rozwijamy zrozumienie nas samych i otaczającego nas świata. Ci, którzy przestają ewoluować, przestają żyć.

Mamy nadzieję, że podobają Ci się te cytaty Bruce’a Lee i że dzięki nim zdołasz obudzić wewnętrznego wojownika, niekoniecznie poprzez sztuki walki!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.