Przeszkody - masz siłę niezbędną do ich pokonania

Przeszkody - masz siłę niezbędną do ich pokonania

Ostatnia aktualizacja: 01 września, 2017

Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy społecznie uwarunkowani tak, aby dostrzegać przed sobą przede wszystkim przeszkody. Czy też, rozszerzając nieco to stwierdzenie, same tylko negatywne aspekty życia.

Skupiamy się więc na nich, nie zauważając, że przeszkody te, jeśli nie są oparte na jakichś racjonalnych przesłankach, uniemożliwiają nam dostrzeżenie tego, co się kryje poza nimi.

Stojące przed nami przeszkody, które w wielu przypadkach wymagają wyjątkowego charakteru i doświadczenia, niekiedy bywają niezwykle trudne do przezwyciężenia. Ale przecież podobno każdy z nas uczy się na swoich błędach, dlaczego więc skupiamy się wyłącznie na nich.

Może w Twoim życiu jest podobnie, jak w moim. Być może Ty także koncentrujesz się tylko na rozwiązaniach istniejących w nim problemów. A może jednak niektóre z nich tak naprawdę Cię w ogóle nie dotyczą. Czy próbowałeś się nad tym zastanowić choć przez chwilę?

Faktem jest, że jeśli chodzi o stojące przed Tobą przeszkody oraz sposób na ich pokonanie, rzadko kiedy mamy do dyspozycji uniwersalne rozwiązanie.

Często bywa też tak, że nie jesteśmy tak do końca pewni, kim jesteśmy jako ludzie i jakie są nasze możliwości. Nie wierzymy w to, że mamy odpowiednie narzędzia i siłę, której potrzebujemy, aby naprawić te wszystkie problematyczne sytuacje.

Pokonaj przeszkody dzięki swojej wewnętrznej sile

Ale tak naprawdę to wszystko to tkwi właśnie w Tobie. Twoimi narzędziami są ręce i umysł, a źródło siły znajduje się w Twoim sercu. Uważasz, że to błąd lub jakaś zwykła pomyłka? Nieprawda. To oznacza, że po prostu nie ufasz swojej własnej sile. I nie doceniasz swojego wewnętrznego, wrodzonego potencjału.

“Wiara we własne możliwości jest pierwszym krokiem prowadzącym do sukcesu”.
Ralph Waldo Emerson

Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, które pojawiają się w naszym życiu jako większe lub mniejsze przeszkody, to zwykle odkładamy je na bok. Staramy się nieustannie poprawiać siebie samych i zmieniać się na lepsze. Ale wszelkie przeszkody, jakie stają nam na drodze zazwyczaj zostawiamy w spokoju.

Medytacja

Rzadko kiedy zabieramy się za ich pokonanie. Zwykle czekamy, aż ktoś zrobi to za nas, najlepiej bez naszego udziału. A jeśli uda się w jakiś sposób ominąć te właśnie przeszkody, to wręcz przepełnia nas wtedy szczęście.

Ale jest to poważny błąd, ponieważ postępując tak jak wszyscy, stajemy się podobni do siebie. I w końcu wszyscy razem stajemy się kopiami samych siebie. Staramy się upodobnić do naszych bożków, wierząc, że naprawdę reprezentują i mają to, co jest dla nas najlepsze, a co w końcu sprawi, że będziemy szczęśliwi.

To jednak jest złudne szczęście. Jeśli nie nauczysz się brać życia w swoje ręce, to nawet drobne przeszkody zaczną urastać do rangi problemu nie do pokonania.

Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby pokonać wszelkie trudności

Ale dlaczego ta filozofia jest błędna? To proste. Wynika to z tego, że osoba, którą powinieneś naśladować i do której się upodabniać to Ty sam. Po prostu staraj się ulepszać samego siebie. Poszerz swoje “ja” i swój potencjał jako człowieka.

Życie tworzy przed Tobą różne przeszkody, to prawda. Ale wystarczy nauczyć się je pokonywać, aby zacząć się odróżniać od innych. I dzięki temu będziesz mieć także świadomość tego, że masz wszystko to, czego potrzebujesz. Pozwoli Ci to poprawić wiarę we własne siły i ułatwi Ci dążenie do samodoskonalenia się.

Jesteśmy inni, więc każdy z nas rozwiązuje ten sam problem w inny sposób. Pozytywne i zdrowe jest pozytywne i zdrowe odniesienie, inspiracje i nauczyciele życiowe, z których właśnie przyjmujesz to, co jest zalecane dla twojej osoby, ale nigdy nie zapomnij siebie, aby być jak oni.

Najlepiej jest skupiać się na sobie i unikać porównań. Użyj tego ostatniego, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz.

Klucz do sukcesu tkwi w Tobie

W trakcie całego mojego życia zdołałem już wiele razy dowiedzieć się, że kluczem do poprawy samego siebie i łamania barier w moim codziennym życiu jest poznanie siebie w jak najlepszym stopniu.

Jeśli uda Ci się dowiedzieć kim jesteś i nauczyć się odkrywać swoje wrodzone talenty, to jesteś na prostej drodze do sukcesu. Potem wystarczy tylko nauczyć się tego, jak ich używać i jak z nich korzystać w jak największym stopniu.

Wolność

Akceptuję moje wady, szanuję je i akceptuję to, że je mam. One są po to, aby przypomnieć mi, że nie jestem chodzącym ideałem.

Dowiedziałem się dzięki nim, że jeśli nie wiem, jak rozwiązać jeden z tych problemów, muszę być wystarczająco pokorny, aby prosić o pomoc. Jeśli nie potrafisz samodzielnie pokonać jakiejś przeszkody, poszukaj pomocy u innych.

“Jeśli nie walczysz o to, czego chcesz, nie żałuj tego, co masz.”
Autor anonimowy

Każdy z nas jest niezwykłą osobą. Nawet jeśli do tej pory jeszcze nie zdołałeś pokochać siebie całym sercem, to i tak kiedyś to zrozumiesz. Wystarczy tylko chcieć. Wtedy zrozumiesz także, że wszelkie przeszkody możesz pokonać dzięki swojej wewnętrznej sile.

Pierwszym krokiem do sukcesu będzie przywrócenie sobie wiary w samego siebie. Jesteś bardzo zdolnym człowiekiem, pełnym istotnych talentów, które są niezbędne do przeprowadzenia Cię przez tę przygodę, którą zwie się życiem.

Jakie są główne składniki potrzebne do tego, aby uwierzyć w siebie?

Pokora i nastawienie. To najprostsza odpowiedź na zadane powyżej pytanie. Musisz wiedzieć, czego w życiu chcesz i dlaczego tego właśnie chcesz.

W tym momencie wszelkie przeszkody przestaną wydawać się problemem nie do pokonania. Znajdź to, co definiuje Cię jako wyjątkowego i wartościowego człowieka. Odkryj to, co może być Twoim ostatecznym celem.

Szczęśliwa para

Zamiast zbytnio martwić się trudnościami i dostrzegać wszędzie przeszkody w swoim życiu, zacznij doceniać swoje mocne strony. To pozwoli Ci szybko i sprawnie poprawić wszelkie perspektywy w Twoim życiu.

Dowiedz się, co tak naprawdę definiuje Ciebie i postaraj się to wykorzystać. Nie pozwól, aby negatywne myśli odebrały Ci szansę stania się najlepszą wersją samego siebie. Postaraj się wykorzystać swoje wady na swoją korzyść. Każda z Twoich cech może ułatwić Ci pokonanie dowolnej przeszkody, jaką możesz napotkać na swojej drodze.

“Większość ludzi dostrzega przed sobą jedynie przeszkody.
Tylko nieliczni widzą cele.
Historia natomiast docenia wyłącznie osiągnięcia tych ostatnich.
Na tych pierwszych czeka jedynie zapomnienie.”
Alfred A. Montapert


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.