Niepowtarzalne chwile - 5 takich, o których żaden człowiek nie zapomni

Niepowtarzalne chwile - 5 takich, o których żaden człowiek nie zapomni

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia, 2018

Niepowtarzalne chwile – życie składa się momentów, których nigdy nie zapomnisz, częściowo dlatego, że nigdy więcej się nie powtórzą. Możesz przejść przez najlepsze lub najgorsze doświadczenia, ale nigdy nie jest to ta sama decydująca chwila, która zmienia cię na zawsze. Mówimy o chwilach, które otwierają drzwi do czegoś transcendentalnego, czego nigdy wcześniej nie znaliście.

Takie niepowtarzalne chwile pozostawiają w tobie głębokie piętno. Możesz nawet świadomie o nich zapomnieć, ale na zawsze będą odbijać się echem w twojej podświadomości. Nie wszystkie są dobrymi, szczęśliwymi chwilami, ale i tak pozostaną w tobie niezależnie od wszystkiego.

“Czasem nigdy nie poznasz wartości czegoś, dopóki nie stanie się wspomnieniem”.

Dr. Seuss-

Dlaczego pojedyncze momenty mogą być ważniejszy niż dłuższy okres czasu? Ponieważ okazują się czymś w rodzaju objawienia. Otwierają oczy na coś, co wcześniej nie było znane. Rozpoczynają nową część twojego życia. Dlatego nie zapominasz o nich i dlatego dzisiaj mówimy o chwilach, które mają miejsce raz w życiu.

1. Niepowtarzalne chwile: kiedy zacząłeś swój pierwszy związek

Ta chwila jest jedną z najbardziej ekscytujących w życiu. Otwieranie drzwi do świata miłości, związków i seksualności jest inauguracją jednej z najważniejszych części naszego życia.

Para idącą po łące.

Zwykle twój pierwszy związek nie jest tak naprawdę miłością, w ścisłym znaczeniu tego słowa. Mimo to te momenty stanowią jedno z pierwszych wielkich wyzwań i odkryć naszego życia. Wyzwaniem jest sprawdzenie, czy możemy być częścią pary. A objawieniem jest oświecenie, które pojawia się poprzez wyrażanie uczuć do drugiej płci. Po tym nigdy nie będziemy już tacy sami.

2. Niepowtarzalne chwile: twoja pierwsza płatna praca

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów w życiu jest chwila, kiedy dostajemy pierwszą wypłatę. Nie kieszonkowe ani zapłatę za prace domowe od naszych rodziców, ale od pracodawcy spoza rodziny.

To, co w tej chwili jest tak transcendentalne, to to, że jest to twój pierwszy łyk autonomii i wolności. Jest to prawie zawsze bardzo satysfakcjonujące uczucie. Sprawia, że ​​czujesz się kompetentny. Jeśli zapłata jest względnie uczciwa, oznacza, że zobaczyć pracę jako coś pozytywnego. Może to jest moment, w którym czujesz się naprawdę dorosłym.

3. Niepowtarzalne chwile: po raz pierwszy zobaczyłeś jak twój ojciec płacze

Nasi ojcowie w taki czy inny sposób mają nad głowami aureole – a przynajmniej my tak to widzimy. Ojciec często jest głową grupy, którą nazywamy rodziną. Dyrektor. Przewodnik. Dlatego pierwszy raz, kiedy widzisz go płaczącego, jest niezapomniany. Coś w tobie pęka, gdy po jego twarzy płyną łzy. Coś w końcu mówi ci, że chociaż jest ojcem, jest także człowiekiem tak samo wrażliwym jak ty.

Smutny mężczyzna.

Niektórzy ludzie nigdy nie widzieli, jak ich ojciec płacze. Niektórzy w ogóle nie widzieli ojca. Ale może masz jakiś autorytet, która reprezentuje ojca, chociaż nie zawsze jest to oczywiste. Ktokolwiek to jest, ma ogromny wpływ na nasze życie, a zobaczenie, że także może odczuwać negatywne emocje, naprawdę ma na nas wpływ. Jeśli oni się tak czują, oznacza to, że każdy z nas ma do tego prawo.

4. Niepowtarzalne chwile: kiedy ktoś pomógł ci w krytycznym momencie

Każdy z nas pewnego dnia poczuje się tak, jakby wszystkie drzwi zostały przed nim zamknięte. Bez względu na to jak szczęśliwy i spełniony może być człowiek, napotka takie chwile w swoim życiu. Wydaje ci się wtedy, że nie ma wyjścia. Wszystko pogrążą się w ciemności , a ty jesteś osłupiały. Czujesz się bezradny.

W tych momentach zawsze dostępna jest jakaś pomocna dłoń. Niektórzy ludzie znajdują hojną, obfitą pomoc. Inni tylko uśmiech lub słowa zachęty. Ale we wszystkich przypadkach ten głos zachęty lub gest solidarności zamienia się w piękne i niezapomniane wspomnienie.

5. Niezapomniane chwile: śmierć bliskiej osoby

Gdy drzwi śmierci otwierają się przed nami po raz pierwszy – wrażenie jest niezapomniane. Po raz pierwszy śmierć dotyka kogoś, kogo kochamy. Widząc kogoś martwego lub wiedząc, że nie żyje, przypominamy sobie o własnej śmiertelności. Przywodzi nam na myśl własną śmierć i wydaje nam się, że dotknęliśmy nieskończoności.

Smutna dziewczyna.

Jeśli umrze ktoś bardzo ci bliski, zamieszanie, które powoduje w tobie, nie przypomina niczego co znałeś wcześniej. Słowa “odszedł na zawsze” … jak możemy to objąć rozumem? Zaczynamy dostrzegać, że życie ma swój koniec. I zaczyna nas uczyć, jak się pożegnać.

Wszystkie te chwile kształtują nas i zostawiają ślad na zawsze. Dlatego są nie tylko doświadczane w momencie ich wystąpienia, ale także wtedy, kiedy je wspominamy. Są tam, w naszej krwi, przypominając nam kim jesteśmy, skąd pochodzimy i, że któregoś dnia nasze serce przestanie bić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.