Ból fizyczny a przebaczenie - czy istnieje związek?

Ból fizyczny a przebaczenie - czy istnieje związek?

Ostatnia aktualizacja: 26 listopada, 2017

Przebaczenie to złożony proces, który wymaga zastosowania wielu środków emocjonalnych. Rzadko pojawia się samoistnie, zwłaszcza jeśli zadany ból fizyczny był duży i rana jest głęboka. Często trudno jest wybaczyć, ale żywienie niechęci może poważnie wpłynąć na twoje zdrowie i samopoczucie.

Czasami wydaje się, że bólu fizycznego nie da się wytłumaczyć, ale to nie tak. Wyobraź sobie, jak często ból fizyczny może być spowodowany przez twój umysł i emocje.

W gabinetach lekarskich często pojawiają się ludzie, którzy szukają ulgi w tym rodzaju bólu, który w większości przypadków kończy się zaledwie na zdobyciu recepty na leki pomagające im tylko zamaskować objawy. Problem polega na tym, że gdy przyczyna objawów nie jest oczywista, a one same nie są zbyt poważne, nikt nie poświęca czasu na to by dotrzeć do źródła.

“Nauczmy innych jak wybaczać, ale nauczmy ich także jak nie obrażać. To byłoby bardziej skuteczne. “

-José Ingenieros

Wszystko co tkwi w naszym umyśle znajduje odzwierciedlenie w ciele. Powód jest prosty: zasadniczo całe ciało jest połączone układem nerwowym, który jest odpowiedzialny za postrzeganie i przetwarzanie emocji. Więc kiedy emocje i / lub myśli są modyfikowane lub nie są przetwarzane, ciało manifestuje w ten sam sposób.

Objawy to często fizyczne podrażnienie lub ból w niektórych częściach ciała. Ten ból nie ma żadnej możliwej do zidentyfikowania przyczyny , nie ma również dowodów na żadną fizyczną zmianę. Może to zaniepokoić pacjenta jak i lekarza, jeśli nie są oni zaznajomieni z zaburzeniami funkcjonowania.

Ciało i przebaczenie

Badania pozwoliły ustalić wyraźny związek między bólem fizycznym a procesami emocjonalnymi, takimi jak przebaczenie. Mówimy o przebaczeniu, ponieważ jest to złożony proces emocjonalny, który obejmuje bardzo silne, trudne do zaakceptowania emocje. Jest to związane z gniewem, smutkiem, paranoją i urazą. Dlatego może nie tylko powodować poważne szkody emocjonalne, ale również objawiać się jako ból fizyczny.

Kobieta i kawałek szkła.

Ciało przemawia wtedy, gdy słowa nie są w stanie tego zrobić. Brak przebaczenia oznacza życie przeszłością, wiąże się z uczuciem, które nie będzie mogło ewoluować. Ta zamaskowana niechęć siedzi i karmi się sobą w bardzo negatywny sposób. Niektórzy twierdzą, że to tak, jakby trzymać węgiel w rękach, czekając na odpowiedni moment, by rzucić go osobie, wobec której odczuwa się urazę. Wyrządza więcej szkody osobie, która go trzyma, niż osobie do której został rzucony.

Niektóre narządy w ciele są szczególnie związane z efektem wstrzymywanego przebaczenia. Gardło, układ oddechowy, szyja, kostki, plecy i wiele innych są częściami ciała, które, jeśli sprawiają ból bez wyraźnego powodu, mogą wskazywać, że proces przebaczenia nie został zakończony.

Ból fizyczny? Mapa przebaczenia w ciele

Dobrze jest zwracać uwagę na fizyczny ból, który na przemian pojawia się i znika – bez konkretnego powodu. To prawdopodobnie oznacza nierozwiązane emocje, w szczególności te dotyczące przebaczenia, które nie zostało przyznane. W ten sposób ciało mówi o przebaczeniu.

Włosy z kwiatów.
  • Ból i podrażnienie gardła: ból gardła jest związany z niewypowiedzianymi słowami lub niemożnością wyrażenia bólu spowodowanego obrazą.
  • Częste chorowanie na grypę: jest to znak łez, które nie zostały wypłakane, prawdopodobnie z powodu dumy. Lub też dlatego, że tkwi w tobie tak dużo gniewu, iż nie jesteś w stanie rozpoznać szkody, która to spowodowała.
  • Ból szyi: ta część ciała odzwierciedla elastyczność lub jej brak. Jeśli w twoim życiu pojawi się uraza, prawdopodobnie dotknie to obszaru twojej szyi. Chowanie do kogoś urazy to jest emocja, która tworzy silne napięcie utrzymujące się przez długi czas. Dlatego też wpływa na mięśnie szyi.
  • Kostki: jeśli nie chcesz otworzyć drogi do procesu przebaczenia, twoje kostki prawdopodobnie to odzwierciedlą. Zdolność do rozwoju w życiu znajduje odzwierciedlenie w tym połączeniu. Kiedy kostki odczuwają ból, to prawie zawsze dzieje się tak dlatego ponieważ odczuwasz negatywne emocje.
  • Ból pleców: w tym przypadku brak przebaczenia jest postrzegany jako ciężar, który jest nieświadomie odrzucany. Chowanie urazy wytwarza emocjonalny ciężar, który przekłada się na ból pleców, zwłaszcza w środkowym obszarze. Jeśli niechęć dotyczy pieniędzy, częściej pojawia się w dolnym obszarze.
  • Problemy z kolanami: często wiąże się to z niechęcią do ugięcia się przed czymś lub przed kimś. W tym przypadku nad twoimi działaniami dominuje duma. Osoba taka wierzy świadomie lub nieświadomie, że przebaczenie jest aktem uległości.
  • Zęby i dziąsła: te części ciała są ściśle powiązane ze wszystkimi rodzajami agresywnych uczuć. Kiedy ktoś ma trudności z wyrażeniem złości, zęby prawdopodobnie zaczną się łamać lub też pojawią się stany zapalne dziąseł. Jeśli gniew jest większy, zęby mogą zacząć się przesuwać i zmieniać swoją pozycję.
    Ból fizyczny - naga kobieta oplątana cierniami.

Zjednoczenie ciała i umysłu

Ciało jest jak mapa, na której można śledzić przebieg zawartych w nim emocji, które nie zostały wyrażone. Nie jesteśmy po prostu organizmem, ani tylko umysłem. Umysł i ciało są zjednoczone; uzupełniają się i wpływają na siebie nawzajem. Więc kiedy odczuwasz fizyczny ból, powinieneś zawsze zastanowić się nad emocjonalnym odpowiednikiem , który może być z nim związany.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.