Mowa ciała zakochanego mężczyzny - na co wskazuje?

Mowa ciała zakochanego mężczyzny - na co wskazuje?

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia, 2019

Mowa ciała. Wiemy, że mężczyźni są nieco bardziej powściągliwi w wyrażaniu swoich uczuć. Chociaż nie jest to tak widoczne jak dawniej wciąż wielu z nich bardzo niezdarnie posługuje się językiem emocjonalnym. Jest to jeden z powodów, dla których mowa ciała jest ważna: pokazuje to, czego druga osoba nie potrafi wyrazić słowami.

Prawda jest taka, że ludzie ciągle się komunikują. Czasami robimy to za pomocą słów, czasami używając innych środków. W rzeczywistości, dzięki gestom możemy dowiedzieć się o kimś znacznie więcej, niż gdy będziemy trzymać się tylko znaczenia wypowiadanych przez nich słów. W tym sensie mowa ciała zakochanego mężczyzny wydaje się mieć pewne cechy szczególne, które postaramy się omówić w tym artykule.

Język niewerbalny jest bardziej szczery, ale w wielu momentach może też być bardziej dwuznaczny. W dużej mierze zależy to od odbiorcy wiadomości. Z drugiej strony miłość jest jednym z tych uczuć, które jest bardzo intensywne. Czasami może zablokować naszą dialektykę, ale nie ciało. Oto niektóre z sygnałów, jakie przedstawia mowa ciała zakochanego mężczyzny.

Kiedy mówisz o byciu zakochanym jak szalony, przesadzasz. Możesz być raczej zakochany jak głupi.

-Noel Clarasó-

Mowa ciała, oczy są zwierciadłem duszy

Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet ten słynny blask miłości przeważnie ujawnia się w spojrzeniu. Kiedy widzisz coś, co Ci się podoba, co Cię przyciąga, Twoje oczy nabierają blasku. Skupiamy się na tym, co tak bardzo nas interesuje. To powoduje, że gruczoły łzowe są stymulowane bardziej niż zwykle. Stąd bierze się słynny błysk w oku.

To jednak nie wszystko. Jednym z najbardziej odkrywczych elementów w mowie ciała zakochanego mężczyzny jest skupione spojrzenie. To, które podąża za Tobą gdziekolwiek się nie ruszysz. To, które Cię szuka, kiedy się oddalasz i gubisz się w tłumie. Spojrzenie, które nie przechodzi na nikogo innego, dopóki Ty jesteś blisko.

Jest jeszcze inny aspekt mowy ciała, który może dać nam wskazówki co do uczuć mężczyzny. Patrzy na Twoje usta. Nie ma znaczenia, czy mówisz, czy jesteś cicho. W mowie ciała zakochanego to spojrzenie mówi wszystko.

mężczyzna

Wyraz twarzy zdradza uczucia

Oprócz spojrzenia są też inne gesty, które ujawniają zainteresowanie mężczyzny. Na przykład podniesione brwi. Jeśli lekko unosi brwi, kiedy jest z Tobą jego twarz mówi: interesujesz mnie.

To samo dzieje się z uśmiechem, gestem, który pojawia się również u kobiet w tym samym kontekście. Wraz z miłością na twarzy pojawia się ten “głupkowaty” uśmiech, który wydaje się niemożliwy do starcia. Jest spontaniczny i stały. Powstaje z poczucia sympatii do osoby, z którą przebywamy i jest wyrazem dobrego samopoczucia wynikającego ze spędzania czasu z drugą osobą.

Często zdarza się też, że gdy podobasz się mężczyźnie zaczyna on naśladować Twoją mimikę nie zdając sobie z tego sprawy. Pomyśl, że naśladujemy to, co podziwiamy, co jest traktowane jako punkt odniesienia. W swoim pragnieniu zbliżenia się do Ciebie nie zauważy on nawet, że naśladuje Twoje gesty.

para

Inne, zdradzające nas, gesty

Kiedy mężczyzna czuje do Ciebie pociąg wykonuje różne podświadome gesty związane z jego wyglądem osobistym. Na przykład, będzie starał się ułożyć swoje włosy. Ponadto, może też poprawiać krawat, marynarkę lub inną część garderoby, gdy pojawiasz się w tym samym pomieszczeniu. Jest to sposób na przygotowanie się do bycia atrakcyjnym w Twoich oczach.

Kolejnym bardzo częstym gestem jest położenie ręki na dolnej części Twoich pleców, tak jakby Cię prowadził. W głębi można go uznać za gest atawistyczny związany z poczuciem posiadania. W związku może być mniej lub więcej tego składnika, a męski gest, który o nim świadczy to właśnie to położenie dłoni na dolnej części pleców.

Zauważysz, że kiedy do Ciebie mówi skłania się ku tobie. Jeśli stoi, zwłaszcza w momencie, gdy się witacie, odrzuci ramiona do tyłu, wypnie klatkę piersiową i się wyprostuje. Jest to pozycja siły. Przygotowuje się by walczyć o to, czego chce. Jeśli jesteście na kolacji, będzie bawił się serwetką lub sztućcami w krótkich momentach kiedy nie będzie na Ciebie patrzył.

Mowa ciała zakochanego w wielu przypadkach odpowiada opisanym przez nas zachowaniom. Ujawnia przyciąganie, podziw i zainteresowanie. Wiesz, że naprawdę Cię kocha, kiedy Cię słucha, wspiera i jest wrażliwy na Twoje pragnienia i potrzeby.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Baró, T. (2012). La gran guía del lenguaje no verbal. Paidós.
  • Cruz-Díaz, R. (2003). De lo que dicen las miradas. Comunicar: Revista Científica Iberoamericana de Comunicación y Educación, (20), 188-194. https://www.redalyc.org/articulo.oa?id=15802028
  • James, J. (2014). La biblia del lenguaje corporal. Booket.
  • Kuhnke, E. (2017). Lenguaje no verbal para Dummies. Para Dummies.
  • Navarro, J. (2019). Diccionario de lenguaje no verbal: una guía del comportamiento humano. Editorial Sirio.
  • Navarro, J. (2010). El cuerpo habla. Editorial Sirio.
  • Pease, A. (2010). El lenguaje del cuerpo: cómo interpretar a los demás a través de sus gestos. Amat.
  • Turchet, P. (2010). El lenguaje de la seducción. Amat.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.