Motywacja - poznaj nawyki, dzięki którym Cię nie opuści

Motywacja - poznaj nawyki, dzięki którym Cię nie opuści

Ostatnia aktualizacja: 02 października, 2017

Czy jesteś jedną z tych osób, które porzucają wszystko, ponieważ myślą, że nie ma już dla nich nadziei? Norman Vincent Peale powiedział, że „zawsze jest za wcześnie, aby zrezygnować”. Czasami, gdy wydaje się, że wszystko poszło źle, pojawia się jeszcze jeden promyk nadziei. Mimo że motywacja zniknęła, wciąż masz przed sobą możliwości, z których możesz skorzystać, nawet jeśli ich nie widzisz.

Historie osób, które odniosły wielkie sukcesy i towarzyszyła im motywacja często obalają mylne przekonanie, że za zasmakowanie słodyczy sukcesu przy pierwszej próbie odpowiada wrodzony talent.

Steve Jobs przeżył niepowodzenie i odrzucenie. Abraham Lincoln przegrał w wyborach, zanim został prezydentem. Henry Ford był postrzegany jako marzyciel, kiedy przedstawiał swoje wyobrażenia o pojazdach poruszających się po drogach. Vera Rubin nie mogła studiować na Harvardzie, ponieważ była kobietą, a mimo to została jednym z najsłynniejszych astronomów.

„Porażki uczą, jak wygrać”.

-Carl Sandburg-

Możemy wymienić kilkadziesiąt innych przykładów osób, które nigdy się nie poddały. Nawet, gdy ich motywacja się wahała, znalazły w sobie siłę do dalszego rozwoju. Dlatego teraz chcemy przedstawić Ci kilka nawyków, dzięki którym motywacja w życiu osobistym i zawodowym będzie łatwiejsza do odkrycia.

Nawyki, dzięki którym motywacja Cię nie opuści

Prawdopodobnie do tej pory wielu ludzi próbowało Cię motywować. Twoi bliscy pragną widzieć Twoje szczęście i że podejmujesz odpowiednie działania. Twój szef chce wyciągnąć cały Twój potencjał i zwiększyć Twoją produktywność w pracy.

Szczególnie przydatna jest książka „The Keys to Self-Motivation” autorstwa , Pablo Maella, life-coacha i filozofa. Co się dzieje, gdy wszystko wygląda na stracone? Czy możemy znaleźć siłę, aby zrobić krok na przód?

Motywacja

Maella podpowiada kilka rozwiązań, które warto pamiętać. Jeśli uda Ci się utrzymać obiektywne i pozytywne spojrzenie, ponownie skierujesz się we właściwym kierunku. W tym celu…

Zaakceptuj rzeczywistość

Motywacja wymaga bycia realistą. Zbyt wysokie oczekiwania wobec innych prawdopodobnie doprowadzą tylko do rozczarowania. Jeśli nie chcesz, aby Twoja motywacja zniknęła, staraj się realistycznie i obiektywnie dostosować do okoliczności.

Mniej narzekaj

Czasem otaczający nas świat wywołuje u nas wściekłość. Narzekamy na wszystko i wszystkich. Czujemy się nieszczęśliwi i beznadziejni, aż z czasem zapominamy o naszej wartości i umiejętnościach. W efekcie przestajemy podejmować działania.

Z logicznego punktu widzenia jest to ogromny błąd. Takie zachowanie nie prowadzi do żadnego rozwiązania. W rzeczywistości sprawia jedynie, że rzeczy wydają się jeszcze gorsze. Zamiast dać się pochłonąć zniechęceniu, lepiej stworzyć realistyczny plan działania i natychmiast wziąć rzeczy we własne ręce.

Zawsze utrzymuj pozytywną postawę

To normalne, że od czasu do czasu się zniechęcamy. Jednak niezależnie od tego, ile potrzeba wysiłku na osiągnięcie celu nigdy nie powinniśmy tracić pozytywnej postawy.

Pod tym względem natura jest świetnym nauczycielem, ponieważ po każdej burzy następuje spokój. Najlepiej więc utrzymać dobry nastrój, choćby było to trudne i skomplikowane. Sposób, w jaki działasz w obliczu przeciwności jest dobrym zwiastunem ostatecznego rezultatu.

Nie myl optymizmu z naiwnością

W odniesieniu do powyższego punktu musimy zaznaczyć, że nie należy mylić pozytywnego myślenia z byciem naiwnym. Staraj się przez cały czas myśleć realistycznie i nie tracić obiektywizmu. Dzięki temu osiągnięcie celów stanie się możliwe. W przeciwnym razie Twój dobry nastrój i motywacja znikną.

Doceń to, co robisz

Czy uważasz, że to, co robisz nie ma sensu? Jeśli tak, nic dziwnego, że każdego ranka masz trudności ze wstaniem z łóżka. O wiele łatwiej dostrzec wartość tego, co robimy, gdy każdy krok podejmujemy w danym celu.

Każde zadanie, które wykonujemy, bez względu na to, jak małe znaczenie wydaje się mieć, ma wyższy cel. Pamiętaj o tym.

Stopy stojące na piórach

Nigdy nie przestawaj działać

Lenistwo sprawi, że staniesz się zwykłym widzem Twojego życia. Pamiętaj, aby zawsze podejmować działania. Przejmij kontrolę i zostań bohaterem każdej sceny. Nie pozwól, aby inni podejmowali decyzje, które to Ty masz podjąć.

Wytrwaj

Motywacja, nadzieja i optymizm niezbędne do podejmowania działań zachowasz tylko, jeśli wytrwasz przy swoich postanowieniach. Nie poddawaj się przy pierwszych przeciwnościach losu. Znajdź narzędzia, które pomogą Ci iść przed siebie. A jeśli się nie uda, poszukaj innego sposobu.

Jeśli poczujesz, że tracisz siły, spójrz wewnątrz siebie i ponownie odnajdź zdolność do podjęcia wysiłku, bycia odpowiedzialnym i spójnym. Nie pozwól, by ktokolwiek Cię powstrzymywał. Wytrwaj w imię swoich celów.

„Szczęście sprzyja odważnym”

-Wergiliusz-

Czasami wydaje się, że nic się nie udaje. Twój świat zdaje się być domkiem z kart zdmuchniętym przez wiatr. Nawet jeśli Twoja motywacja zaczyna słabnąć, masz do dyspozycji kilkadziesiąt narzędzi, które pozwolą Ci uniknąć upadku. Używanie ich jest oznaką inteligencji, rozwagi i wytrwałości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.