Być sobą - właśnie po to żyjesz na tym świecie

Być sobą - właśnie po to żyjesz na tym świecie

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada, 2017

Często akceptujemy cele, które stawia nam społeczeństwo. Z czasem zdajemy sobie sprawę, że to nie jest dokładnie to, czego chcemy. Zawsze pamiętaj, że żyjesz na tym świecie po, aby być sobą. Nie pozwól, aby coś odwróciło uwagę od Twoich celów. Nie pozwól, aby cokolwiek zabroniło Ci być sobą.

Czy to ze strachu, nieśmiałości, lękliwości, a nawet lenistwa, zdarzają się chwile, kiedy dostosowujemy się do tego, co przygotowali dla nas inni ludzie. Zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Nikt nie jest w stanie uczynić, uformować ani przystosować nas bardziej prawdziwie niż my sami.

Nie bój się tego, co świat myśli o Tobie

Nasza osobowość kształtuje się w wyniku przeżytych przez nas doświadczeń. Czasami opinie innych na nasz temat wpływają na nas bardziej niż jesteśmy tego świadomi. Z tego powodu musisz jasno określić, kim jesteś i bronić swoich upodobań, opinii i przekonań. Aby odkrywać i rozwijać to, kim jesteś, musisz być sobą.

Dziewczyna w czerwonej sukience i czarny kot

To normalne, że boisz się, gdy widzisz, że w jakiś sposób różnisz się od innych osób. W takich chwilach pamiętaj, że każdy z nas posiada jakąś cechę, którą wszyscy pozostali mogą uznać za „dziwną”. To właśnie ta dziwna cecha czyni każdego z nas wyjątkowym.

Strach jest oznaką świadomości. Dzięki niemu łatwiej nam osiągnąć dobre samopoczucie. W tym sensie wygodnie jest podążać ścieżką, którą uważamy za odpowiednią dla siebie.

„Być pięknym oznacza być sobą. Od akceptacji przez innych ważniejsza jest akceptacja przez samego siebie”.
Thich Nhat Hanh

Ponadto warto słuchać rad osób, które nas kochają. Ci ludzie zawsze szukają tego, co dla nas najlepsze. A przede wszystkim akceptują nasze cechy charakteru, nawet jeśli czasami ich nie rozumieją. Otwarcie serca, pozwolenie sobie na to, aby być sobą i okazanie swoich uczuć może znacznie ułatwić relacje z innymi ludźmi.

Ludzie kochają Cię za to, że potrafisz być sobą

Czasami akceptowanie tego, kim jesteśmy, może zająć trochę czasu. Zwłaszcza, jeśli uważamy, że zostaniemy odrzuceni, ze względu na naszą rasę, orientację seksualną, a nawet na rozmiar naszych celów. Nie musisz poświęcać dużo czasu, aby być sobą. Przede wszystkim musisz wiedzieć, kim jesteś. Jedno jest pewne – osoby, które Cię kochają, zaakceptują Cię bezwarunkowo. Chociaż im także może to zająć trochę czasu.

Dziecko patrzące na swoje odbicie w stawie

Podsumowując, najważniejsze jest szczęście, które otrzymujemy od naszych bliskich. Nawiasem mówiąc, nasze szczęście jest tym większe, im mniej masek nosimy na co dzień. Dlatego dobrze jest być sobą, zachowując zrelaksowany sposób bycia. Unikaj bycia kimś, kim nie jesteś i ucz się na błędach.

„Kiedy wierzysz w siebie, możesz podejmować ryzyko, cieszyć się, czuć zachwyt i eksperymentować, co jest źródłem rozkoszy dla ludzkiej duszy”.
-E.E. Cummings-

Być sobą oznacza, że możesz odkrywać drzemiącą w Tobie magię. Jeśli osoby, które się o Ciebie troszczą zobaczą, że dobrze się ze sobą czujesz, także będą szczęśliwe. Przyjmij swoją najprawdziwszą postać i pozwól jej błyszczeć. Twoje otoczenie będzie lśniło razem z Tobą. Kochaj siebie, a znajdziesz miejsce, do którego należysz.

Nie pozwól, aby coś przeszkadzało Ci być sobą i kochać siebie za to, kim jesteś

To, że możesz być sobą to główny powód, dla którego tu jesteś, dla którego żyjesz na tym świecie. Czerpanie radości z życia, kochanie bliskich i pozytywne wykorzystywanie każdej minuty powinno być naszym podstawowym obowiązkiem, najważniejszym celem. Próba wyciśnięcia jak najwięcej z każdego z tych uczuć w dążeniu do odkrycia siebie jest najcenniejszym darem, jaki możesz sobie dać. I nie tylko sobie, ale także tym, którzy Cię potrzebują.

Kobieta na plaży trzyma serce

Osoba, która akceptuje swoje wady i sprzeczności, jest godna podziwu, szczególnie jeśli potrafi kochać siebie z tymi wadami i dzięki nim. Odważna osoba to ta, która przejrzała wszystkie swoje wymiary i rozwija się w wyniku różnic, które w sobie znalazła. Dlatego nie rozpraszaj się. Nie słuchaj nikogo, kto złośliwie Cię krytykuje i nie wierzy w Ciebie. Nie poddawaj się i szukaj siebie tam, gdzie nie spodziewasz się siebie znaleźć.

„Będąc sobą, wkraczasz w cudowny świat, który wcześniej nie istniał”.
-Edwin Elliot-

Odkryj siebie i, gdy poczujesz się na siłach, obnaż swoją prawdziwą istotę przed innymi. Pamiętaj, że na zawsze w pamięci pozostają tylko owoce uczciwości. Z Twoim szczególnym pięknem i charakterystycznymi dla Ciebie niedoskonałościami. Poczujesz wdzięczność i zapragniesz ją odwzajemnić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.