Magiczni ludzie - gdy ktoś przytula Cię wzrokiem

Uściski są magiczne: mogą przekazać nam spokój, ciszę i miłość w bardzo prosty sposób.
Magiczni ludzie - gdy ktoś przytula Cię wzrokiem
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia, 2024

Magiczni ludzie – uwielbiam tych, którzy mają zdolność przytulania mnie wzrokiem. Mogą być całkowicie milczący i nic nie mówić, ale w najtrudniejszych chwilach i tak do mnie docierają. To niesamowite, jak wiele potrafi przekazać takie wyjątkowe spojrzenie. Nie żądają niczego ode mnie ani nie naciskają na mnie. Po prostu stoją obok.

To ludzie, którzy czują się jak w domu. Są niczym magia, z sercem tak wielkim, że nie mieści się w klatce piersiowej. Są ekspertami od uspokajania oraz pomagania mi latać i rozprzestrzeniać moje światło. Są dobrzy i pełni inspiracji, ale to, co ich wyróżnia, to miłość do innych ludzi.

Magiczni ludzie. Podziwiam ich. Są moim wzorem do naśladowania i tym, co cenię sobie najbardziej w życiu.

“Nie znam nic mającego większa przewagę niż Dobro”.

– Ludwig van Beethoven-

Chłopiec na tle księżyca i gwiazd.

Magiczni ludzie, którzy przytulają Cię wzrokiem

Kocham ich magię. Mają zdolność przekazywania spokoju, inspiracji i poczucia, że ​​każda chwila spędzona razem jest wyjątkowa. Są troskliwi, uprzejmi i mają ogromne poczucie odpowiedzialności oraz szacunku.

Chociaż są mistrzami niewerbalnego języka, zawsze używają słów w idealnym czasie. Nigdy nie mówią za dużo lub za mało. Ich słowa są jak nasiona, które zasadzają w ludziach. Dają je Tobie, aby w Twoim wnętrzu zaczął rosnąć piękny kwiat: poczucie własnej wartości. Ale rozkwitnie tylko wtedy, jeśli będziesz podlewał swoją duszę i troszczył się o siebie.

To jest właśnie ich magia. Mają zdolność czynienia niesamowitych rzeczy wynikających z prostoty i pokory. Ale nigdy nie zdradzają swojej tajemnicy: wewnętrznej mądrości.

Ich najlepszą strategią jest używanie ciszy do tworzenia uczuć, leczenia ran i pokazywania innym, jak robić to samo. Wiedzą również, kiedy należy Cię przytulić, jeśli czujesz się źle. Znajdowanie się obok nich oznacza bycie chronionym, ponieważ noszą niewidzialną powłokę spokoju i bezpieczeństwa, zszytą przez miłość.

“Magiczni ludzie istnieją. Przysięgam, widziałem ich. Możesz ich znaleźć w ukrytych zakamarkach całej naszej planety, ukrywających swoje prawdziwe ja. Starają się zachowywać jak wszyscy inni. Dlatego czasami tak trudno ich znaleźć. Nigdy nie powinieneś pozbywać się swojej pamięci o nich. Nie mów tego nikomu, ale niektórzy mówią, że ich magia jest tak silna, że ​​jeśli raz Cię dotkną, to dotknęli Cię na zawsze.

-Autor nieznany-

Eksperci w rozjaśnianiu pochmurnych dni

Ludzie, którzy przytulają cię wzrokiem, są wyjątkowi nie tylko ze względu na swoją magię. W świetle, które przynoszą, jest coś, co ich wyróżnia. Promieniują dobrocią, która świeci na wiele kilometrów. Nawet jeśli masz zamknięte oczy, będziesz w stanie to poczuć, ponieważ jest to tak silne.

Są ekspertami w wykrywaniu pochmurnych dni innych ludzi. W chwilach, w których nie możesz znaleźć żadnej radości, twoja motywacja gdzieś odpłynęła, a smutek przejął dowodzenie. Chociaż nigdy nie obiecują Ci tęczy, ani nikogo ani tego, że natychmiast będziesz szczęśliwy, po prostu Cię słuchają. Czujesz się wysłuchany, doceniony i zrozumiany. Sprawiają, że czujesz się kochany.

Serce w dłoni.

To ludzie, którzy świecą światłem, gdy wszystko wokół pokrywa ciemność, ale nigdy nie zmuszają Cię do użycia Twojego. Rozumieją, że wszyscy potrzebują pomocy w pochmurne dni, więc dają Ci całe światło, jakie mają.

Mają mnóstwo cierpliwości i potrafią zostawić Ci przestrzeń do popełniania błędów. Są tak dobrzy w okazywaniu empatii wobec innych ludzi, że wydaje się jakby pochodzili z innej planety.

Mają szczególny zmysł do łączenia, budowania zaufania i inwestowania w innych ludzi. Wystarczy tylko pochwycić ich spojrzenie i zdać sobie z tego sprawę. “Jestem tutaj” lub “nie martw się” to dwie rzeczy, które ich oczy zawsze mówią.

Nigdy nie zrobią niczego, żeby Cię spowolnić

Będą zawsze dla ciebie, ale nigdy nie zrobią niczego, co powstrzyma Cię przed dorastaniem. Więc nigdy nie będą nadopiekuńczy ani nie powiedzą ci, żebyś uciekał lub unikał rzeczy. Myślą, że kiedy już pozbierałeś się, to musisz jechać dalej.

“Musisz zwracać uwagę na szczegóły. To małe kamienie, które torują Ci drogę przez życie.

Katherine Pancol

Ludzie, którzy mogą Cię przytulić swoim spojrzeniem nie dają się zapomnieć. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli masz takiego kogoś w swoim życiu, jest dbanie o niego, poświęcanie mu czasu i oczywiście, docenianie tego, co robi.

Ponieważ nawet jeśli mają w sobie niewyczerpane pokłady uczuć, to i tak powinni dostać trochę w zamian. Trzeba dbać o ludzi, którzy się o Ciebie troszczą, bo na to zasłużyli i oni też tego potrzebują.

Dziękuję Wam, cudowni, magiczni ludzie. Dziękuje za przekazanie nam absolutnego skarbu jakim jest Wasze towarzystwo.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.