Ludzie upiększający Twój dzień - nie pozwól im odejść

Ludzie upiększający Twój dzień - nie pozwól im odejść

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia, 2017

Ludzie, którzy sprawią, że Twój świat staje się piękny to ci, którzy zawsze w nim będą. Obejmuje on wszystkie te osoby, które Cię pocieszają w razie potrzeby, sprawiają, że się uśmiechasz, uspokajasz i zachowujesz siłę. Twoje relacje z nimi są pozostają trwałe, spójne i zawsze nacechowane lojalnością.

Ludzie, który upiększają Twój dzień są szczerzy. To właśnie te osoby, które ściskają Twoje dłonie, a kiedy patrzą Ci w oczy, docierają do głębi Twojego serca. Sama ich obecność sprawia, że czujesz się szczęśliwą osobą.

To dlatego, że szanują Cię, a nie osądzają. Zawsze są tylko dla Ciebie. Tacy są ludzie, którzy sprawiają, że Twój świat staje się piękny, a życie cudowne.

Bądź jednak ostrożna. Nie strać ich z oczu, nie pozwól im odejść i nie usuwaj ich ze swojego życia, nawet jeśli wydaje Ci się, że przestali Ci być do czegokolwiek potrzebni.

Nie popełniaj błędu zapominania o nich, gdy coś Cię niepokoi lub kiedy ich po prostu nie potrzebujesz. Stój przy nich, trzymaj się ich, w razie potrzeby poproś przebaczenie i zapomnij o wszelkich złych chwilach.

Ludzie, którzy mówią „kocham Cię”

Są ludzie, których po prostu kochamy. Nie z jakiegokolwiek powodu, ale  dlatego, że dają nam ufność i spokój. Po prostu dlatego, że przy nas są. To relacje, które rozwijamy w licznych małych szczegółach, całkowicie szczere i prawdziwe.

To właśnie takie związki jesteśmy w stanie pielęgnować z pełną świadomością ich ważności i przy pomocy niewielkich gestów. Każdy szczegół to wspaniałe dzieło sztuki.

Relacja

Te uczucia płyną zazwyczaj w dwóch kierunkach. Ludzie nas nimi zazwyczaj bezinteresownie obdarzają. Istnieją przy tym pewne niepisane zasady, których każda osoba powinna znać i przestrzegać.

Często bowiem zapominamy, że słowa “kocham Cię” należy po prostu wypowiedzieć na głos. Drugą ważną rzeczą, o jakiej należy pamiętać jest to, że wdzięczność jest najlepszą pożywką dla duszy.

“W końcu i Ty zrozumiesz, że tak naprawdę małe rzeczy są najważniejsze.
Rozmowy o trzeciej nad ranem, spontaniczne uśmiechy, katastrofalnie nieudane zdjęcia, które sprawiają, że się śmiejesz aż do bólu brzucha, wiersze z dziesięciu wersów, które sprawiły, że ukradkiem uroniłaś łzę.

Książki, o których nikt inny nie wie i które stają się Twoimi ulubionymi kwiatami.
Tymi, które wkładasz do włosów. Filiżanka kawy, którą pijesz sama o świcie…
Są to te wszystkie rzeczy, które są naprawdę czegoś warte.
Te małe sprawy, które wywołują ogromne emocje “.

Między listami a kofeiną (oryg. Between Letters and Caffeine)-

Często przez nieuwagę zaniedbujemy coś tak ważnego i żywotnego, jak okazywanie naszych uczuć. Tak samo ważna, ale zbyt często lekceważona jest potrzeba zwrócenia uwagi na potrzeby emocjonalne naszych partnerów w tym szalonym pędzie zwanym życiem.

Ludzie mówią przy wielu okazjach, że miłość trwa tak długo, jak długo nam na niej zależy. Oznacza to, że jesteśmy tylko ludźmi, zatem w wielu przypadkach zdarza nam się popełniać błędy.

Mogą one doprowadzić do powstania licznych nieporozumień w naszych relacjach i związkach, ale mimo tego nie możemy sobie pozwolić na to, aby ludzie, których naprawdę cenimy po prostu z tego powodu zniknęli całkowicie z naszego życia.

Utrata tego, co zaniedbywane

Niestety często zdarza nam się ignorować ludzi, którzy są dla nas ważni z powodu czystego lenistwa, braku czasu lub lekceważenia podszytego egoizmem. Często popełniamy też błąd polegający na niepoświęcaniu odpowiedniej ilości czasu. Nie pokazujemy tym osobom, jak ważne są one w naszym życiu.

Przyjaciele

Tak więc jest całkiem prawdopodobne, że w pewnym momencie poczujemy, że ktoś nas odstawił na bok. Możemy też wpaść w wir gorączkowych przemyśleń i doszukiwania się powodów tego stanu rzeczy starając się jednocześnie zrozumieć, co się tak naprawdę stało.

Tego rodzaju cierpienie jest zupełnie niepotrzebne. Można przecież naprawdę wiele zrobić, aby go uniknąć. Oto kilka najprostszych i najbardziej oczywistych przykładów:

  • Zazwyczaj wystarczy powiedzieć kilka słów, które spotkają się ze zrozumieniem. Wystarczy, że ci ważni dla Ciebie ludzie usłyszą, że Twoja nieobecność lub dystans nigdy nie oznacza, że o nich zapominasz. Warto także zaznaczyć, że pomimo “chwilowego opuszczenia” zawsze jesteś dla nich obecna i myślisz o nich.
  • Mimo to warto pamiętać, że okazanie komuś, że o niego dbamy wymaga poświęcenia czasu. Należy zachować szczególną ostrożność, aby upewnić się, że taka relacja jest zdrowa i wolna od wzajemnego uzależnienia, czy też nadmiernych i szkodliwych emocji.
  • Każda cegiełka składająca się na solidną konstrukcję powinna zostać ułożona z największą starannością i szczerością. Chcemy przez to powiedzieć, że należy wyzbyć się wszelkich przejawów egoizmu lub też ukrytych motywów. Musisz pamiętać w każdym momencie, że nie powinnaś tworzyć wrażenia bycia w potrzebie. Na to przyjdzie czas później.

Pamiętaj o tych, którzy są dla Ciebie cenni

Oczekiwany efekt końcowy osiągniesz przede wszystkim poprzez komunikację i szczere wyrażanie zarówno swoich myśli, jak i uczuć. To, co uważamy za naturalne, powinniśmy właśnie tak zrobić. Naturalnie. Wybierz zatem ten sposób, który sugeruje, że po prostu mówisz, jak się czujesz.

Nie może to jednak wynikać z faktu, że obarczasz innych odpowiedzialnych za Twój obecny stan. Jeśli myślenie o czymś powoduje, że czujesz się nieswojo, po prostu postaraj się otwarcie porozmawiać o tym problemie z drugą osobą bez obwiniania jej.

Musisz starać się zrozumieć, że przyczyna powstałej sytuacji najczęściej leży po obu stronach. Pomoże Ci to upewnić się, że Twoje relacje z tą drugą osobą nie staną się niepotrzebnie chłodne, a ona także zrozumie, że i Ty opierasz się przede wszystkim na zaufaniu i uczciwości.

Para

Ludzie chętnie i często tworzą różne relacje. Ich pielęgnacja wymaga jednak czasu i doświadczenia. Są one niezbędne, aby się rozwijać, podtrzymywać i wzajemnie wzmacniać. Jeśli przestaniemy poświęcać im czas, to okażemy w ten sposób nasz brak zainteresowania.

W ten sposób ci ludzie, na których nam najbardziej zależy mogą po prostu poczuć się zepchnięci na drugi plan. Nie możemy pozwolić sobie na utratę tych, którzy upiększają nasz świat i nasze codzienne życie. Z nimi możemy żyć pełnią życia. Cieszyć się całą jego istotą i całkowitą wolnością, która jest zawsze wspaniała i niezmiernie rzadka.

Zatem pamiętaj o tym, aby zadbać o to. Wzbogacaj swoje relacje z innymi osobami, ale czyń to zawsze z jak największą szczerością.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Claudii Tremblay i Marianay Kałaczewej, zostały wykorzystane za zgodą autorek.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.