Kocham cię - 6 sposobów na wyrażenie miłości

Kocham cię - 6 sposobów na wyrażenie miłości

Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca, 2017

My wszyscy posiadamy w życiu ludzi, którym stale chcielibyśmy mówić “kocham cię“. Jeżeli znalibyśmy sposób, powtarzalibyśmy to przez cały dzień. Jednak w niektórych przypadkach, mówienie”kocham cię“, a odczuwanie tej miłości, to dwie różne rzeczy.

“…to żadna nowina, że świat oraz ja kochamy cię ogromnie, jednak ja zawsze będę kochał cię nieco bardziej niż świat.”

– Mario Benedetti-

para patrzy sobie w oczy

Wiedz, czego pragniesz

Tak naprawdę jeżeli dana osoba wie, że ją kochasz, nie będzie wcale kochać Cię bardziej, ponieważ szepczesz jej “kocham cię” pięć razy w tygodniu. Sprawianie, że Twoja wybranka czuje się kochana to bardzo istotna i satysfakcjonująca rzecz dla was obojga.

Zatem jak okazywać miłość? Zaprezentujemy tutaj kilka sposobów na to jak powiedzieć “kocham cię” właściwie bez otwierania ust. Odkryj je!

6 sposobów na wyrażenie “kocham cię” bez mówienia tego na głos

  1. Daj jej do zrozumienia, że podoba Ci się taka, jaka jest. Kochasz tą osobę, niezależnie od relacji jaka Cię z nią łączy. Poświęć trochę czasu na wyrażenie tego, co czyni, że jest ona dla Ciebie taka wyjątkowa oraz co wyróżnia ją spośród innych.
  2. Szanuj jej przestrzeń oraz dziel z nią swój czas. Ta osoba pragnie się czuć kochana, ale nie przytłoczona. Musisz nauczyć się jak szanować jej przestrzeń. Ponadto bez potrzeby mówienia dbasz o nią oraz wyrażasz swe uczucia poświęcając jej swój czas.
  3. Słuchaj oraz ofiarowuj wsparcie. W jakiejkolwiek relacji, zawsze równie ważne jest mówienie, jak i słuchanie. W ten sposób Twoja ukochana będzie bardziej czuć Twoją bliskość. Kiedy to się stanie, nie będziesz musiał marnować następnego “kocham cię”, zamiast tego wzajemne wspieranie się będzie sposobem na to, by czuć się kochanymi.
  4. Zaskakuj ją. Staraj się uczynić każdy dzień wyjątkowym. Nic nie sprawi jej takiej radości, jak to, że włożyłeś tyle wysiłku w sprawienie jej przyjemności.
  5. Okazuj troskę osobie, którą kochasz. Jeżeli przechodzi ona przez ciężki okres, pokaż, że się o nią martwisz, i że o nią dbasz. To niesamowita strona miłości, kiedy zdajemy sobie sprawę, że radości mogą być spotęgowane, a smutki umniejszone.
  6. Dbaj o szczegóły. Pocałunek, uśmiech, pytanie “co jest najlepszą rzeczą, jaka ci się dzisiaj przytrafiła?”. Słowa “kocham cię” są cudowne, jednaj istnieją również inne, którymi możemy wyrazić to samo. Znajdź takie, które pasują do każdej sytuacji z osobna.

Wszyscy musimy wiedzieć, że ktoś nas słucha i jest po naszej stronie, w tych dobrych oraz tych złych momentach. Ale dobrze również poczuć, że ktoś nam ufa, i że w związku panuje odwzajemniona miłość i szacunek.

“…Nauczę się jakichś opowiastek, wymyślę nowe słowa, aby powiedzieć ci, że kocham cię bardziej, niż kogokolwiek.”

– Frida Kahlo-

chłopak niesie dziewczynę

Możesz też powiedzieć “kocham cię”

Oczywiście wszystkie powyższe sugestie nie oznaczają, że nie powinieneś mówić “kocham cię”. Prawdą jest, że dwoje ludzi zbliży się do siebie, jeśli będą sobie wyrażać uczucia.

Chodzi o to, że słowa, które powtarzane są zbyt często stają się wytarte oraz powoli tracą swoje prawdziwe znaczenie lub nawet je zmieniają. Zresztą podobnie dzieje się z nami i naszymi związkami.

Dlatego tak ważne jest, aby być szczerym, aby mówić “kocham cię” tylko wtedy, kiedy dobrze znamy znaczenie tych słów, oraz by znaleźć inne formy wyrażania ukochanej osobie głębi naszych uczuć.

“Nie chce wziąć cię w posiadanie, ani nie chcę należeć do ciebie. Chcę, abyśmy byli razem. Nie potrzebuję cię, ani nie chcę, abyś ty mnie potrzebowała, ale sprawmy, by taka potrzeba się pojawiła.”

– Anonim-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.