Ludzie, którzy są zawsze przy Tobie, też potrzebują uwagi

Ludzie, którzy są zawsze przy Tobie, też potrzebują uwagi

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia, 2022

Niektórzy ludzie są jak anioły stróże: są zawsze przy Tobie, aby zapewnić Ci opiekę i uwagę. Ułatwiają nam życie nie tylko dlatego, że oferują nam wspaniałe rzeczy, ale także dlatego, że chronią nas przed bólem.

Dają nam troskę i uczucia, abyśmy czuli się docenieni, bezpieczni i wspierani, gdy życie się komplikuje lub gdy czujemy się zdenerwowani lub rozczarowani czymś, co jest dla nas ważne. Zawsze są przy nas, wiedząc, co powiedzieć lub zrobić, abyśmy poczuli się lepiej.

Ludzie, którzy są zawsze przy Tobie, mają tendencję do nie ronienia własnych łez, jeśli mogą tego uniknąć. Ale co, gdy ich codzienne życie staje się zbyt przytłaczające? Również zasługują na naszą uwagę, bez konieczności proszenia o to.

chłopak pocieszający dziewczynę

Dlaczego powinniśmy zwracać uwagę na ludzi, którzy są zawsze przy Tobie

Potraktuj uczucia, jakie otrzymujesz od ludzi, którzy poświęcają Ci swoją uwagę, jako rodzaj nagrody. Niezwykle ważne jest, abyśmy okazywali tę samą uprzejmość naszym emocjonalnym przewodnikom, którzy pomagają nam przejść przez życie.

Mogą to być nasi rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele lub partnerzy. Lub nawet współpracownik, który zawsze stara się pomóc nam w pracy, uprzyjemnić sobie dzień lub poprawić nastrój.

Często nie doceniamy faktu, że dobrowolnie wybrali taką przychylną postawę i zasługują na uznanie.

Ci ludzie działają z życzliwością, wsparciem, czułością i uwagą, nie prosząc o nic w zamian. Powinniśmy więc przynajmniej być po ich stronie i opiekować się nimi również wtedy, gdy tego potrzebują.

para pieszcząca kota

Sposoby okazywania uwagi, uczucia i zainteresowania

Chociaż do tej pory mogliśmy zaniedbywać okazywanie uwagi, uczucia i zainteresowania ludziom, którzy nas kochają, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić.

Jak? Poprzez małe działania. Nie musisz wystawiać wielkiego show, aby ktoś, kogo cenisz, poczuł się wyjątkowy. Czasami wystarczy podziękować ludziom, których kochasz, że są przy Tobie. Oto kilka kluczowych punktów:

  • Nie żądaj od nich niczego, nawet tego, żeby byli przy Tobie. Jeśli to robią, to dlatego, że chcą, a nie dlatego, że są do tego zobowiązani. Staraj się nie żądać bezpośrednio lub pośrednio, aby cokolwiek dla Ciebie robili.
  • Wyrób nawyk zwracania uwagi na szczegóły ich codziennego życia: szczere pytanie o samopoczucie, uważne słuchanie i mówienie o swoich doświadczeniach i uczuciach jest kluczem do utrzymania równowagi.
  • Bądź wyrozumiały. Może czasami nie chcą Cię słuchać lub nie zwracają na Ciebie tyle uwagi, co zwykle. Nie oznacza to, że nie jesteś dla nich ważny. Być może po prostu, że są skupieni na innych rzeczach.
  • Okazuj uczucie, gdy wymagają tego okoliczności, i doceń, jak ciężko pracują, aby być przy wszystkich przez cały czas. Osoby te powinny też wiedzieć, że mają po swojej stronie kogoś, na kogo mogą liczyć.
kamienne anioły

Bycie zgodnym bardzo różni się od bycia uważnym

Ważne jest również, aby znać różnicę między osobą uważną a osobą nadmiernie uległą. Uważność i troska o kogoś nie narusza jego prawa do wolności i samostanowienia.

Jednak życie dla zadowolenia innych często prowadzi do utraty tożsamości i wolności robienia tego, co nam się podoba. Osoba, która próbuje zadowolić wszystkich wokół, również czuje się sfrustrowana, ponieważ nigdy nie będzie w stanie tego osiągnąć.

W tym sensie ważna jest praca nad naszą samooceną i ustaleniem naszych pragnień, myśli i działań. W związku z tym musimy pamiętać, że zanim zaczniemy martwić się o dobro innych, najpierw zadbajmy o zaspokojenie własnych potrzeb.

kobieta trzymająca serce


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.