Kryzys miłości własnej - 4 filmy, które pomogą Ci przez to przejść

Kryzys miłości własnej - 4 filmy, które pomogą Ci przez to przejść

Ostatnia aktualizacja: 09 września, 2017

“Dobre wino jest jak dobry film: trwa chwilę i pozostawia wspaniały smak w twoich ustach”. Powiedział to Federico Fellini, wielki włoski reżyser. A czy może być lepszy sposób, aby cieszyć się tym wspaniałym aspektem filmu niż oglądać filmy, które pomogą Ci przezwyciężyć kryzys miłości własnej?

Film to coś więcej niż tylko rozrywka, sztuka czy jakkolwiek chcesz to nazwać. Przede wszystkim wzbudza uczucia, czy będzie to cierpienie, zmęczenie, ból, zabawa, śmiech czy strach. Znany jako Siódma Muza potrafi poruszać ludzkie serca. A kto wie, może nawet da radę zmienić twoje życie, pokonać kryzys.

Filmy, które pomogą Ci przezwyciężyć kryzys miłości własnej

Poniżej chcielibyśmy podzielić się listą filmów, które mogą być bardzo przydatne do przezwyciężania kryzysu miłości własnej. Niezależnie od tego, czy chodzi o osobiste rozczarowanie, nudną pracę czy niezrealizowane marzenie, czasami trudno jest znaleźć siłę i motywację do dalszego funkcjonowania.

Dlaczego by więc nie wykorzystać filmu, jako narzędzia, które popchnie cię do działania?

“Ludzie uczą się, kiedy chcą, kiedy znajdą motywację”.

-Javier Cámara – Życie jest łatwe z zamkniętymi oczami-

Kobieta i kryzys.

Człowiek z deszczem w butach (The Man with Rain in His Shoes) (1998)- w reżyserii Marii Ripoll

Człowiek z deszczem w butach, w reżyserii Maríi Ripoll, jest filmem z międzynarodową obsadą. Opowiada historię mężczyzny, który otrzymuje drugą szansę na naprawienie zniszczonego związku, ale im bardziej stara się, tym większą ponosi porażkę.

Film ten, z udziałem międzynarodowych aktorów, takich jak Douglas Henshall, Lena Heady i Penélope Cruz, przedstawia interesującą historię. Czasami próbując naprawić związek lub jakiś projekt, które zostały zniszczone, tylko pogarszamy całą sprawę.

Ciekawe jest to, że czasami nie widzimy, iż odpowiedź może znajdować się tuz przed nami, ale jesteśmy zbyt uparci, by ją dostrzec. Musisz po prostu przestać, zrelaksować się i szukać szerszej, bardziej obiektywnej perspektywy. To może być jedyny sposób na znalezienie nowego celu, podniesienie się na duchu i ponowne odnalezienie miłości własnej.

Hector i poszukiwanie szczęścia (Hector and the Search for Happiness) (2014) – w reżyserii Petera Chelsoma

Hector jest psychiatrą, który stracił swój cel w życiu. Zaczyna się czuć znudzony życiem i zauważa, że ​​rady, które daje swoim pacjentom, w ogóle im nie pomagają. Postanawia więc wyruszyć w długą podróż, aby znaleźć szczęście, które stracił.

W filmie w reżyserii Petera Chelsoma wzięli udział tacy aktorzy jak: Simon Pegg, Rosamund Pike i Stellan Skarsgard. Pokazuje on, że czasami łatwo dać się ponieść emocjom prowadząc wygodne, nieskomplikowane życie.

Ale gdzie w tym wszystkim jest pasja? Kiedy wszystko wydaje się tak proste, łatwo stracić miłość własną, ponieważ w rzeczywistości wcale takie łatwe nie jest. Dobrze jest podążać za marzeniami i starać się być szczęśliwszym, ale nigdy nie jest dobrze poddać się nudzie i rutynie.

Służące(The Help) (2011) – reżyseria Tate Taylor

“Służące” to film w reżyserii Tate’a Taylor’a, który zaskoczył wielu ludzi. Opowiada o kobietach na południu Stanów Zjednoczonych, które cierpią w milczeniu znosząc poniżające traktowanie ze względu na ich rasę lub status społeczny. Czy ktokolwiek je słyszy? Czy ktoś troszczy się o to, jak się czują?

Ten fantastyczny film z udziałem Violi Davis, Bryce Dallas Howard i Emmy Stone to opowieść o miłości do siebie, wolności i przeciwstawianiu sie przemocy. Niekoniecznie musisz krzyczeć, ale zawsze istnieje sposób na to, by podnieść głos.

Film opowiada historię różnych służących, których głos zaczyna być słyszalny, gdy pomagają młodej, ambitnej dziennikarce napisać książkę o swoich doświadczeniach. Dzięki tej książce potrafią być sobą i opowiadać swoje historie. Pomaga im poczuć się wysłuchanymi, kochanymi i docenionymi.

Za wszelką cenę (Million Dollar Baby) (2004) – reżyseria Clint Eastwood

Mówią, że kiedy w coś wierzysz, powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby to osiągnąć. Oto historia Za wszelką ceną, wyreżyserowana przez mistrza Clinta Eastwooda. A w nim gwiazdy takie jak Hilary Swank i Morgan Freeman stworzyły prawdziwą opowieść o odwadze.

Film opowiada historię dziewczyny, która chce być bokserem. Pomimo tego, że na początku inni ludzie nie rozumieli jej marzenia, nigdy się nie poddała. Za wszelką cenę walczyła o swoje marzenie.

Robiła wszystko, aby je spełnić. A przede wszystkim nie dała się zastraszyć nikomu ani niczemu. Wiedząc, że jej marzenie zależy od codziennego treningu, a na jej drodze pojawią się inne kobiety- bokserzy, które mają za sobą wiele lat treningów, dołożyła wszelkich starań, aby to osiągnąć.

“Czasem myślę, że różnica między tym, co chcemy a tym, czego się boimy, jest zaledwie na szerokość rzęs”.

-Jay McInerney-

Bez wątpienia Za wszelką cenę to świetny film, który pozwala na zamknięcie listy filmów, jakie mogą pomóc Ci w zwiększeniu miłości własnej. Czy czujesz, że przechodzisz przez kryzys? Jeśli tak, filmy mogą przynieść ulgę.

To tylko cztery filmy, które mogą zadziałać, ale Siódma Muza ma do zaoferowania znacznie większy wybór. Znajdź te, które podniosą cię na duchu i pozwól ponieść się magii wielkiego ekranu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.