Kreatywność - kilka ciekawych pomysłów, które pozwolą Ci ją uwolnić

Kreatywność to umiejętność, której można się nauczyć i ćwiczyć. Najlepsze jest to, że jest ona w zasięgu ręki wszystkich nas.
Kreatywność - kilka ciekawych pomysłów, które pozwolą Ci ją uwolnić

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia, 2022

Mamy tendencję do myślenia, że kreatywność jest darem, którym obdarzyli nas tylko nieliczni. Jednak to nieprawda. W rzeczywistości kreatywność jest umiejętnością, której każdy może się nauczyć, ćwiczyć i tworzyć. Możesz go użyć, aby poprawić swoją pracę , mieć szczęśliwsze życie i poprawić relacje z otoczeniem.

W tym artykule znajdziesz kilka strategii, które są naprawdę łatwe do zastosowania. W rzeczywistości zobaczysz, że potrzebujesz tylko kilku minut, aby wydobyć z nich to, co najlepsze. Spróbuj.

Gryzmolenie wzmaga kreatywność

Czy pamiętasz, kiedy byłeś dzieckiem i rysowałeś? Być może zostałeś skarcony przez swojego nauczyciela za to, że robisz to i nie poświęcasz wystarczającej uwagi na zajęciach. Dlatego może wydawać się dziwne, że gryzmolenie jest w rzeczywistości sposobem na bycie bardziej kreatywnym i pomaganie w rozwiązywaniu problemów .

To, czego twoi nauczyciele nie wiedzieli w tamtym czasie, to to, że poprzez gryzmolenie twój umysł uwalnia wszelkiego rodzaju nasycone myśli. Daje Ci możliwość analizowania tego, co się z Tobą dzieje, w inny sposób. Wszystko, czego potrzebujesz to długopis lub ołówek i trochę papieru. Jedyną zasadą, jaka istnieje dla gryzmolenia, jest to, że robisz to swobodnie.

Kredki

Nauczyć się czegoś nowego

Gra na pianinie, nauka nowego języka lub uczęszczanie na lekcje gotowania to tylko trzy przykłady nowych rzeczy, które możesz zrobić. Rzeczywiście, kreatywność rozkwita, gdy wychodzisz ze swojej strefy komfortu i podejmujesz nowe wyzwania. Pojawia się również, gdy stajesz przed problemem lub gdy chcesz coś powiedzieć, a konwencjonalne formy wypowiedzi są bezużyteczne.

Postaraj się wybrać rodzaj zajęć, w których panuje przyjemna atmosfera i nie jest to uciążliwe. Nie powinno to przypominać powrotu do szkoły, ale rozwijania umiejętności, których nie masz pewności, czy je posiadasz. Skorzystaj z dowolnych kursów lub zajęć dla dorosłych. Mają dość relaksującą i przyjazną atmosferę i dają możliwość poznania ludzi z nowymi troskami i aspiracjami, które mogą nieumyślnie naprawdę wzbogacić Twoje życie.

Poruszać się

Pójście na spacer, zajęcia na siłowni lub wypróbowanie nowego sportu to trzy alternatywy, które pobudzają kreatywność. Mogą również pomóc, jeśli masz problem, o którym nie możesz przestać myśleć lub znaleźć rozwiązania.

Zamiast stać w miejscu, wyjdź na spacer do parku lub do lasu. Postaraj się zapomnieć o tym, co Cię niepokoi lub powstrzymuje Cię przed postępami. Zobaczysz, że zmieni się Twoja perspektywa i znajdziesz rozwiązania, których wcześniej nawet nie brałeś pod uwagę.

Jako istota ludzka jesteś stworzony do ruchu, a ruch z kolei Cię inspiruje. Jest to coś, czego większość firm nie bierze pod uwagę, ponieważ zwykle zmuszają swoich pracowników do siedzenia przez około osiem godzin dziennie, minimalizując w ten sposób liczbę ruchów ciała, aby zminimalizować to, co określają jako „stracony czas”.

 

Pamiętaj, aby odróżnić wdech od próby ucieczki. Wzięcie oddechu oznacza, że patrzysz na sytuację pod innym kątem. Jednak ucieczka tylko pogorszy twoje problemy i tak naprawdę nie pomoże. Ponieważ w pewnym momencie będziesz musiał stanąć twarzą w twarz z takimi sytuacjami.

Rysowanie

Rysowanie to działanie terapeutyczne, które inspiruje kreatywność. Chwyć pudełko z kolorami i książeczkę do kolorowania lub notatnik i maluj, co chcesz. W rzeczywistości, jeśli to możliwe, zawsze noś ze sobą szkicownik.

W ten sposób, kiedy tylko masz ochotę na rysowanie lub kolorowanie , możesz to zrobić. Kiedy rysujesz, unikaj zbytniego myślenia o tym, co rysujesz, a już na pewno nie krytykuj swoich wysiłków. Jakie to ma znaczenie, jeśli narysujesz coś bez znaczenia? Chodzi o dobrą zabawę i wymyślanie nowych rzeczy.

Interakcja z dziećmi

Pewnie zdałeś sobie sprawę, że dzieci mają wielką zdolność wyobrażania sobie historii i tworzenia ich z niczego. Dlatego jeśli chcesz, aby w Twoim życiu pojawiła się kreatywność, naucz się patrzeć na rzeczywistość tak, jak robią to dzieci. Śledź historie, które tworzą w ich wyimaginowanym świecie i zaproponuj własnemu umysłowi wyzwanie pracy w inny sposób. Alternatywny sposób, który nie zaczyna się od informacji, które dają ci zmysły, ale który zaczyna się i kończy w twoim umyśle.

Dziecko bawi się w piaskownicy

Baw się, śmiej, goń motyle i pytaj, dlaczego… za wszystko i za wszystko. Najważniejszą rzeczą jest nauczenie się pozbywania się strachu i wstydu . Nic złego się nie stanie tylko dlatego, że na chwilę zostawisz za sobą formalności i poważną minę.

Wykorzystaj kreatywność na swoją korzyść

Kreatywność nie tylko pomaga wyjść z kłopotów. To także wymówka, by spotkać się z sytuacjami, których nigdy wcześniej nie wyobrażałeś sobie. Wykorzystaj kreatywność i rzuć sobie wyzwanie, aby przeżyć nowe doświadczenia , które wypełnią Cię nowymi wspomnieniami i marzeniami.

Przestań narzekać na swoje życie i zadowalać się mniej, niż na to zasługujesz. Wyjdź i spróbuj nowych rzeczy. Możesz nawet odkryć nową pasję lub okazję.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.