Kobieta po 40-tce, czyli magia osobowości

Kobieta po 40-tce, czyli magia osobowości

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Nie posiada już figury 20-latki, gdyż trud podróży na nowo ukształtował jej ciało. Jej wygląd łatwo zrozumieć, gdyż formowany był przez lata. Dzięki doświadczeniu do mistrzostwa opanowała sztukę kochania dzieci, małżonka, rodziny i przyjaciół. Kobieta po 40-tce, przyjrzyjmy się bliżej jej magii.

Poprzez nagromadzone doświadczenie do perfekcji opanowały sztukę i zarządzanie swoją naturą. Dzięki nim tchną życie we wszystkie przeżyte i wciąż czekające na nie lata.

Kobieta po 40-tce roztacza swój wdzięk wszędzie gdzie się pojawia, stając się mistrzynią swoich kroków. Odznacza się pewnością siebie, a w życiu osiągnęła już stabilność i równowagę emocjonalną, jak i osobistą, którą hipnotyzuje innych.

Kochanie kobiet naznaczonych przeszłością, tych silnych i dobrego serca, wymaga wielkiej odwagi. Potrzeba dużo miłości, aby wyleczyć ich rany i rozczarowania. Przede wszystkim jednak musisz być mądry, gdyż są one na tyle dojrzałe i doświadczone, że nie wierzą już w swoje uczucia, lecz w to co jesteś gotów dla nich zrobić.

-Walter Riso-

kobieta joginka

Ponad 40 oddechów świeżym powietrzem…

ILE MAM LAT?

Jestem w wieku, kiedy patrzysz na rzeczy spokojniejszym okiem, jednak ze stale rosnącym zainteresowaniem.
Jestem w wieku, gdzie marzenia muskają cię swoimi palcami, a iluzje stają się nadzieją.
Jestem w wieku, gdzie miłość czasem jest szalonym rozbłyskiem, chętnie konsumowanym w ogniu żądzy i namiętności. Czasem też w oazie spokoju, niczym zachód słońca na plaży.
Ile mam lat? Nie muszę podawać liczby, spełnione nadzieje, łzy które roniłem na ścieżce po niespełnionych marzeniach… Wszystkie one są więcej warte niż to.
Jakież to ma znaczenie czy stuknie mi dwudziestka, czterdziestka, czy sześćdziesiątka!
Liczy się wiek, który sam czuję.
Jestem w wieku, gdzie chcę żyć w wolności i bez strachu. Chcę kroczyć ścieżką bez lęku i korzystać z doświadczenia i siły moich pragnień.
Ile mam lat? Ach kogóż to obchodzi!
Mam wystarczająco lat, by wyzbyć się strachu i robić to co chcę i to co czuję.

-Jose Saramago-

Twoje lata 40 i 50 to szczególny moment, w którym odnajdziesz się między dwoma pokoleniami i odkryjesz efemeryczną naturę życia. Wówczas pojmiesz, że naszym zadaniem jest chwytać i spajać nasz świat. Przestaniesz martwić się tym co już się wydarzyło i tym co będzie, lecz wówczas zaczniesz cieszyć się tym co jest teraz.

Od czterdziestki zaczynamy wreszcie rozumieć, że każda osoba którą napotykasz w życiu ma swoją rolę. Niektórzy wystawią cię na próbę, inni cię wykorzystają. Spotkasz takich, którzy będą cię kochać i uczyć, lecz najważniejsi są ci, którzy wydobywają z ciebie to, co najlepsze. Są i będą to ci nieliczni, wyjątkowi, którzy przypomną ci, że to wszystko ma sens.

Kobieta z motylami

Kobieta po 40-tce i magia chwili

Kobiety mojego pokolenia są najlepsze. To tyle. Teraz mają po czterdzieści lat, są piękne, bardzo piękne, lecz spokojne, wyrozumiałe, wrażliwe i przede wszystkim diabelnie uwodzicielskie. Wszystko to mimo pojawiających się z wolna kurzych łapek, czy cellulitu na boczkach. To jednak czyni je tak bardzo ludzkimi, tak prawdziwymi…

Pięknie prawdziwymi.
-Sharone Stone w wieku 48 lat-

Wiele kobiet po 40 przeszło już przez trudne sytuacje. Były już renegatami i odrzucanymi przez społeczeństwo. Przeszły zdrady i rozczarowania, które pomogły im dojrzeć. Na własnej skórze odczuły rozdzierające uczucie niehonorowego rozstania, porzucenia czy wzgardy.

Zostały wykute w ogniu ran wojennych od najmniej spodziewanych strzał. Na swoich barkach dźwigają znaczny ciężar życia i dlatego kobieta po 40 posiada szósty zmysł, który pozwala jej zajść dalej, zachować spokój i godzić się z życiem.

Dojrzała i młoda kobieta

Czasami w żartach mówi się, że dwudziestoletnia kobieta może być atrakcyjna, trzydziestoletnia uwodzicielska, ale tylko kobieta po 40 jest nie do odparcia. Jest to wynik wspaniałej mikstury doświadczenia i młodości.

Jakimś sposobem kobieta po 40 wykonała ważny krok w pogoni za miłością i teraz kocha siebie bardziej niż dekadę wcześniej.

Kobieto po 40, nie zapominaj…

Jesteś w wieku, który pozwala ci na spokojniejsze spojrzenie na życie, przy rosnącym nim zainteresowaniu. To właśnie teraz miłość może być ognista, lub może być oazą spokoju. Kiedy możesz wykrzyczeć swoje obawy bez lęku i robić to co chcesz, mimo że lękasz się porażki. Dziś możesz kochać i kajać się, bo przez lata stałaś się osobą, która jest znacznie pełniejsza. Jesteś bardziej sobą niż kiedykolwiek przedtem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.