Kalejdoskop i moc iluzji - każdy wysiłek ma swoją nagrodę

Kalejdoskop i moc iluzji - każdy wysiłek ma swoją nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia, 2018

Istnieje wiele różnych rodzajów zabawek. Jednak niektóre z nich wydają się niemal magiczne, a przynajmniej są dla nas. Do jednego z nich zaliczam kalejdoskop, ponieważ pozwala zobaczyć świat w tak wielu różnych kształtach i kolorach. To zawsze była jedna z moich ulubionych zabawek. Jednak wymawianie jej nazwy nie jest takie proste.

Dzisiaj przyjrzymy się sile nadziei i temu, jak może nam pomóc osiągnąć niemożliwe. Użyjemy świątecznej historii, ale wiadomość jest taka sama bez względu na porę roku!

Patrzenie przez kalejdoskop zaprasza do marzenia o świecie możliwości.

Pamiętam, że były Święta Bożego Narodzenia, w całym domu były dekoracje. Wiele z nich zwisało z tego cudownego drzewa, które niemal dotykało sufitu, ozdobionego kolorowymi bombkami i złotymi serpentynami. Wszystko to na oczach sześcioletniej dziewczynki, która wiernie wierzyła w magię Świętego Mikołaja.

“Boże Narodzenie macha magiczną różdżką nad światem i sprawia, że ​​wszystko jest tak delikatne i piękne”.

-Norman Vincent Peale-

Spacer zimą

Idealny prezent

Poszłam na spacer z ojcem i poszliśmy obejrzeć zabawki. Gdy tylko zobaczyłam tę szczególną zabawkę, byłam przekonana, że to musiał być mój świąteczny prezent. To nie mógłby być żaden inny prezent. Była to prosta tuba ozdobiona na zewnątrz rodziną niedźwiedzi. Świętowali Boże Narodzenie, ponieważ małe misie ozdabiały choinkę – kolorowe bombki, gwiazdy pełne światła, anioły…

Niedźwiedzie były wówczas moim ulubionym zwierzęciem. Miałam na sobie piżamę, koszulę ze zdjęciem prawdziwego niedźwiedzia i setki pluszowych misiów wszystkich rodzai, kolorów i rozmiarów. Od niedźwiedzia brunatnego do niedźwiedzia polarnego i wielu pośrednich. Biały miś polarny, który żył na lodzie, był moim ulubieńcem. Był nawet różowy niedźwiedź, a drugi z czerwoną muszką z białymi kropkami.

“Magia jest mostem między widzialnym a niewidzialnym”.

-Anonim-

Jednak ta tuba nie przyciągnęła mojej uwagi tylko z powodu niedźwiedzi. Byłam zdumiona, jak mogłeś zobaczyć tak wiele różnych kombinacji kształtów i kolorów, kiedy to przeglądałeś. Dla innych może wydawać się to dziwne, ale dla mnie było pięknie. Gwiazdy stają się kwiatami, kwiaty stają się okręgami, koła diamentami i tak dalej w nieskończoność mieszanin kształtów i kolorów, tak różnych, a jednak tak symetrycznych.

Patrząc przez tą tubę, poczułam, że mogę podróżować do innych światów i przeżyć tysiąc przygód w jednej chwili.

“Ci, którzy wierzą w magię, są przeznaczeni do tego, aby ją odnaleźć.”

-Anonim-

Dziewczynka na huśtawce

Kalejdoskop

Błagałam mojego tatę, że to powinien być mój prezent.

“Tatusiu, tatusiu, proszę, mogę mieć tę rurkę z ładnymi niedźwiedziami”.

“Kalejdoskop?” Odpowiedział mój ojciec z szerokim uśmiechem.

“Kalee…”, powiedziałam, z moim szczególnym uśmiechem, który miałam, gdy coś wzbudziło moją nienasyconą ciekawość.

“Zapytamy Mikołaja, ale najpierw musisz nauczyć się mówić”, powiedział mój ojciec, gdy się śmiał.

W domu, nie przestałam próbować wymawiać tego zakłopotanego słowa. Kaladdi, kadiscoppy, kalaido, kallidossy, kalikoppy… Ale to nie było dobre, po prostu nie mogłam tego powiedzieć. Mój starszy brat śmiał się ze wszystkich słów, które wymyśliłam w ciągu kilku chwil i powtórzył mi to słowo – KALEJDOSKOP. Próbowałam nauczyć się nazwy, ale ponieważ nigdy nie mogłam tego wymówić tego poprawnie, myślałam, że Mikołaj nie przyniesie mi tego.

Nadeszła wreszcie Gwiazdka i kiedy nadszedł czas, aby otworzyć prezenty, poczułem się trochę smutny. Próbowałam wymawiać imię tego prezentu, którego tak bardzo pragnęłam. Ale nie mogłam ominąć pierwszych kilku liter. Otworzyłam swój pierwszy prezent, pewna, że to nie będzie tuba z ładnymi niedźwiedziami. Ale kiedy je otworzyłam, to tam było!

Ponieważ był to dar, którego tak bardzo pragnęłam, byłam tak szczęśliwa, że ​​bez zastanowienia powiedziałam na głos: “Wow! KALEJDOSKOP, taki, jaki chciałam! “

“Nadzieja budzi wysiłek. I tylko cierpliwość może to zakończyć.”

-Anonim-

Każdy wysiłek ma swoją nagrodę. Dziewczynka w tej świątecznej historii miała stracić wiarę, że kiedykolwiek otrzyma prezent, którego tak bardzo pragnęła. Po prostu nie mogła powiedzieć, jak się nazywa, jakkolwiek próbowała. Ale po otrzymaniu prezentu i uczuciu tak szczęśliwym, udało jej się to wymówić bez problemu. Bez wątpienia nigdy nie zapomni, jak wymówić słowo kalejdoskop. Nigdy też nie zapomni tego Bożego Narodzenia i tego, co dla niej znaczyło.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.