Przytulenie jest więcej warte, niż nawet najdroższy prezent

Przytulenie jest więcej warte, niż nawet najdroższy prezent

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia, 2017

Same tylko mocne przytulenie jest w stanie rozgrzać naszą duszę, rozniecić ogień w naszych sercach, wywołać u nas dreszcze i gęsią skórkę. Dlatego też szczere przytulenie jest warte więcej niż jakikolwiek inny, choćby nawet i najdroższy prezent.

I to właśnie przytulanie od ludzi przez nas kochanych i nas kochających jest tym, co tak naprawdę sprawia, że czujemy się wyjątkowi, unikalni i po prostu szczęśliwi.

Przytulenie buduje niezniszczalne wręcz mosty dzięki przekazywanemu przez siebie ciepłu. Sprawia także, że leżymy z uczuciem błogości i zmusza nas do kontemplacji tej cichej i spokojnej przestrzeni wokół nas. Dzięki tym miłym gestom mamy możliwość zapamiętania rzeczy, które nas pocieszają.

Na dodatek silniej odczuwamy swoją własną obecność, której na co dzień nie jesteśmy aż tak bardzo świadomi, a także uśmiechamy się sami do siebie w myślach. A czasami także i na zewnątrz.

Przytulenie nie rozwiąże tak naprawdę niczego. Ale za to pozwala nam mieć pewność tego, że wszelkie wiszące nad naszymi głowami problemy nie mają tak naprawdę nad nami władzy. Nasz głos wewnętrzny podpowiada nam wtedy, że nie są one nie w stanie zburzyć naszych ścian ani zniszczyć naszych upraw.

Siła prawdziwego uczucia wyrażona przez przytulenie

Przytulenie to najlepszy sposób na to, aby powiedzieć naszym bliskim, że kochamy ich, bez konieczności nieustannego mówienia o tym fakcie. Możliwość zanurzenia się w przyjemnej błogości, jaką zapewnia przytulenie oznacza, że nasze uczucia po prostu odlatują i pozwalają także poczuć rozkosz przez skórę.

Przytulenie jest owocem prawdziwego uczucia, a także dowodem pełnej współpracy. W ten sposób każda osoba pokazuje swoje prawdziwe „ja” drugiej stronie relacji. Ich dusze stykają się wręcz bezpośrednio, prawie że „skóra w skórę” i są tym samym zdolne do wzajemnego odcyfrowania geografii obu serc.

Dwie dłonie

Poprzez przytulanie dajesz i odbierasz energię, która zwiększa Wasze wspólne emocjonalne samopoczucie. Naszym celem jest dotyk, czułość i przekazywanie emocji przez ten z pozoru prosty i mało znaczący gest.

Dlatego też tak ważne jest, aby nieustannie stymulować nasze poczucie dotyku. Wynika to z tego, że dzięki temu jesteśmy w stanie wzmocnić łączące nas więzy, pocieszyć drugą stronę i zebrać te wszystkie okruchy i kawałki, które mogły zostać rozbite poprzez przeszkody, jakie życie stawiało nam na drodze.

Miłość jako filar wzrostu

Miłość zapewnia nam rozwój osobisty. Ujmuje nasze najbardziej wewnętrzne emocje i myśli. Przytulenie jest ostatecznym symbolem miłości, ponieważ pozwala nam być tuż obok ludzi, których kochamy, gdy tylko oni tego potrzebują.

Warto więc przekazać ukochanej osobie niezliczone mnóstwo przytuleń, które stają się zachętą. Będzie to szczególnie istotne, kiedy zboczą ze swojej własnej ścieżki życiowej, a ich nasze nadzieje zaczną słabnąć z różnych powodów.

Przytulanie

To samo rzecz jasna zachodzi w drugą stronę. Przytulenie staje się wiernym światłem, które prowadzi nas po naszej drodze życia. Strzeże przy tym naszych marzeń i snów, gdy słońce zachodzi, a nasze ciało udaje się na odpoczynek.

Dlatego też przytulenie napełnia nas pokorą, gdy nasze ego staje się zbyt duże. Może ono także sprawić, że dorastamy, rozwijamy się i bezpośrednio wpływa na to, że stajemy się lepszymi osobami.

Przytulenie zmienia się w poczucie umiarkowania, ostrożność i bezpieczeństwo. W geniusz, pokój, siłę i równowagę. Jest to możliwe, ponieważ jest ono kluczem do szafy, która zawiera eliksir eliminujący wszelkie nasze problemy. Wystarczy tylko używać go z rozsądkiem w razie potrzeby.

Przytulenie fizyczne, a psychologiczne

Wiele razy jesteśmy daleko od ludzi, których cenimy, a zatem nie możemy dać im fizycznego efektu, z jakim wiąże się przytulenie. Istnieje także jednak psychiczna odmiana przytulania. Jest ona równie szczera i znacząca, jak przytulanie fizyczne, czyli opierające się o bezpośredni kontakt skóry ze skórą.

Psychologiczne przytulenie to coś, czego nie można nikomu dać wprost. Może ono jednak ulecieć w górę, szybować nad naszymi głowami i podróżować tysiące kilometrów w powietrzu, pod stołem lub przez telefon. Jest to możliwe, bo codziennie przytulamy ludzi swoimi działaniami, słowami, naszą troską i uwagą.

I w ten sposób przytulenie staje się najbardziej powszechnym znakiem łączącego nas uczucia, jaki istnieje. To właśnie dzięki niemu możemy przekazać wsparcie i miłość, jakie czujemy wobec naszych bliskich.

Przytulająca się para

W tym właśnie sensie fizyczny kontakt wynikający z przytulenia daje więcej uczucia, gdyż łączy w sobie także kwestie psychologiczne. Najlepiej działa wtedy, gdy pochodzi z naszego wnętrza, z własnych pragnień. Przytulenie, które naprawdę ma największą wartość to takie, które również staje się psychologicznym, emocjonalnym przytuleniem.

Czyli takim, które sprawiają, że możemy zamknąć oczy i naprawdę dać spokój swoim własnym myślom i obawom. Krótko mówiąc, przytulenie to coś, co dodaje nam energii życiowej, impuls do działania, poczucie relaksu i dobre samopoczucie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.