Jeśli coś kochasz, rób to z pasją

Jeśli coś kochasz, rób to z pasją

Ostatnia aktualizacja: 26 grudnia, 2017

Jeśli coś kochasz, rób to z pasją. Jeśli pracujesz, upewnij się, że jest to związane z czymś, co cię interesuje. Jeśli malujesz, tańczysz, piszesz – rób to z pasją, jeśli uprawiasz sport – rób to z całą pasją. Nie zapominaj, że twoja pasja dostarcza życiowej energii i że wszystko, co robisz z zamiłowania sprawi, że poczujesz się spełniony i szczęśliwy.

W naszym życiu mamy tendencję do robienia wielu rzeczy z obowiązku. Ze strachu przed opiniami innych ludzi – a to nas w żaden sposób nie motywuje ani nie sprawia przyjemności. Ale co się stanie, gdy zrobisz coś czym sie interesujesz? Robienie czegoś, co kochamy, motywuje nas, ekscytuje, sprawia, że ​​się uśmiechamy i napełnia nas energią. Dlaczego więc nie poszukasz czegoś, co naprawdę kochasz robić?

“Nic wielkiego nie osiągnięto na świecie bez pasji”

Friedrich Hegel

Znajdź pracę, która cię interesuje

Jednym z podstawowych pytań dotyczących pracy jest: czy naprawdę chcę wykonywać ten rodzaj pracy? Jeśli w niedzielne popołudnie czujesz niepokój, ponieważ w poniedziałek masz iść do pracy, prawdopodobnie nie pracujesz we właściwym miejscu.

Praca zajmuje nam dużo czasu. Dlatego ważne jest, abyśmy czuli się dobrze w tym co robimy, byśmy mogli poczuć, że wnosimy coś wartościowego do firmy i że sami również czerpiemy z tego jakieś korzyści. Cały czas słyszymy współpracowników, przyjaciół i członków rodziny, a nawet samych siebie, narzekających na pracę, ale bardzo niewielu odważa się zmienić to, co mają.

Kartka z napisem "niemożliwe"

Trzymanie się tej samej pracy, gdy mamy możliwość jej zmiany, oznacza bycie nielojalnym wobec siebie i własnego szczęścia. Musimy pozbyć sie obaw, które w większości przypadków są bezpodstawne. Chodzi o życie w najlepszy możliwy sposób i bycie najlepszą wersją nas samych.

“Musisz kochać się z życiem, bez dramatu, ale z szaleństwem i pasją”.

-Federico Moura-

Ważnym czynnikiem przy poszukiwaniu i znalezieniu pracy, która nas pasjonuje, jest odpowiednie zarządzanie własnymi lękami. Nasze marzenia znajdują się po drugiej stronie tego, czego się obawiamy, więc nadszedł czas, aby pokonać strach i iść dalej. Zastanów się nad tym, czego się boisz, uzewnętrznij, zaakceptuj i wizualizuj najgorsze, co może się wydarzyć. W ten sposób zyskasz bardziej realistyczną perspektywę.

Znajdź ludzi, którzy pasjonują się tobą

Pierwszą rzeczą, którą możemy zrobić, aby zacząć zmieniać coś w pracy, której nie lubimy, lub w jakimś innym aspekcie naszego życia, który nas nie uszczęśliwia, to zacząć szukać i otaczać się ludźmi z pasją. Ludźmi, którzy promieniują swoim entuzjazmem w naszym kierunku i którzy wspierają nas, gdy myślimy o zmianie.

Szczęśliwe przyjaciółki.

To normalne, że ludzie znajdujący się blisko nas nie rozumieją, że chcemy coś zmienić w naszym życiu, zwłaszcza jeśli to “coś” zapewnia nam dobre pieniądze pod koniec miesiąca. Ale mówimy o naszym życiu, a ludzie, którzy naprawdę nas kochają i cenią, uszanują nasze pragnienie zmiany, nawet jeśli nie do końca je zrozumieją. Będą nawet postrzegać to jako coś pozytywnego, gdy już zostawią za sobą sceptycyzm i dostrzegą pozytywne rezultaty.

Poszukaj tego, co cię uszczęśliwia i rób to z pasją

Co tak naprawdę Cię ekscytuje, co sprawia, że ​​Twój puls przyspiesza? To jest właśnie ta ścieżka, którą musisz podążać. Zawsze jest coś, co sprawia, że ​​nasze serce bije mocniej i wywołuje wielki uśmiech na naszej twarzy.

Kiedy tak się dzieje to dlatego, że robimy to, co sprawia nam przyjemność . Spróbuj wszystkich rzeczy, które lubisz, zapisz się na kurs, porozmawiaj z ludźmi, którzy robią to, co kochasz. Czytaj i ucz się w końcu zobaczysz wyraźnie, jakie jest twoje marzenie. A potem rób to z pasją.

Cokolwiek robisz- rób to z pasją.

Naucz się przekazywać swoją pasję

Kiedy robimy to, co nas interesuje, przekazujemy naszą pasję innym ludziom, ponieważ entuzjazm przepływa przez wszystkie pory naszej skóry. Nasza motywacja wsiąknie w każde miejsce w jakim jesteśmy lub przemówi do grupy ludzi, z którymi spędzamy czas. 


Płatki kwiatów w powietrzu.
Dlatego właśnie, jeśli bardzo coś kochasz, rób to z pasją.

W pewnym momencie swojego życia spotkasz inną osobę, która będzie chciała odmienić swoje życie, ale jednocześnie będzie bała się zaryzykować. To idealna okazja, aby przekazać całą swoją pasję, tak aby ta druga osoba pozbyła się strachu przed przyszłością i zaczęła bezpiecznie zmierzać w kierunku realizacji swoich marzeń.

Powoli umiera ten, kto unika pasji i wielu emocji, które przywracają oczom blask i naprawiają serca.

-Pablo Neruda-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.