Jak zrestartować swoje życie za pomocą tych 5 kroków

Jak zrestartować swoje życie za pomocą tych 5 kroków

Ostatnia aktualizacja: 24 listopada, 2017

Zrestartowanie to słowo, które oznacza przechodzenie przez zmiany, szukanie drugiej szansy i zmianę tego, co jest w tej chwili. To ta część ciebie, który pojawia się zanim staniesz się nową osobą, którą chcesz być. Więc, aby ewoluować, ważne jest, aby nauczyć się restartować. Czy chciałbyś stać się lepszą i szczęśliwszą wersją siebie? W takim razie nadeszła pora by nauczyć się jak zrestartować swoje życie!

Kiedy zaczniesz, pamiętaj, że ten proces obejmuje zarówno twoje wewnętrzne, jak i zewnętrzne światy. Być może łatwiej to zrobić za pomocą praktycznej metody, która pozwoli na zrestartowanie na rozkaz. W tym artykule porozmawiamy o pięciu krokach, które podpowiedzą ci jak zrestartować życie, jeśli za cel postawisz sobie jego poprawę.

Jak zrestartować swoje życie?

1. Uporządkuj to co masz i to, o czym myślisz

Pierwszym krokiem, aby wiedzieć, co zamierzasz zmienić, jest uporządkowanie wszystkiego. Zaleca się, aby najpierw zorganizować przestrzeń fizyczną, gdzie każdy obiekt będzie miał swoje miejsce. Zgodnie z książką “Magia sprzątania” Marie Kondo, organizacja przestrzeni dookoła powinna przynieść ci poczucie szczęścia. Coś wręcz idealnego dla osób zastanawiających się, jak zrestartować życie.

Zbierz wszystkie swoje rzeczy w domu lub w pracy, a następnie wybierz, które z nich sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Jeśli coś nie sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy, gdy to widzisz, wyrzuć tę rzecz albo odłóż na bok.

Zobaczysz, że twoja mentalna szafa również wymaga sprzątania. Możesz zastosować tę samą formułę: nadaj myślom, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy nowy porządek w głowie i wyrzuć te, które powstrzymują cię przed odczuwaniem szczęścia.

Dziewczyna na końcu pomostu.

2. Poświęcaj uwagę temu, co pcha cię do przodu

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”

-Albert Einstein-

Naucz się rozróżniać co pcha cię do przodu, a co powstrzymuje. To pozwoli ci zrestartować życie gdy już zastanowisz się w jakim kierunku ono zmierza. Jeśli jesteś uzależniony od rutyny i starych nawyków, ważne jest, abyś mógł spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Jednym z najlepszych sposobów na to jest poproszenie znajomych, by powiedzieli ci, jaka część ciebie wymaga zmiany.

Zapytaj ich, co robisz dobrze i jakie popełniasz błędy. Co można poprawić? Co byłoby warto zmienić? Zapamiętaj ich odpowiedzi i zwróć uwagę na informacje, jakie ci przekazali, ponieważ będą bardzo przydatne podczas restartu.

3. Ustal porządek, który przybliży cię do szczęścia

Aby lepiej zrozumieć ustalony porządek, warto wziąć kartę papieru i długopis. Zapisz wszystko, co robisz przez cały dzień. Następnie sprawdź, ile z tych rzeczy przybliża cię do szczęścia, a które kradną tylko twoją energię, czas, pieniądze i zdrowie.

Aby zrestartować swoje życie trzeba zrozumieć, że szczęście jest stanem, który osiąga się poprzez własne działania i relacje zorientowane na dobre samopoczucie. To co wpływa na twoje poczucie szczęścia zależy od ciebie. Na szczęście badacz Eduard Punset potwierdził, że możesz nauczyć się być szczęśliwy i rozumieć różnicę między tym, co pilne i tym, co ważne.

Okaże się to bardzo proste, jeśli zaczniesz patrzeć z tego punktu widzenia, natomiast będzie bardzo skomplikowane, jeśli zaczniesz w trybie “automatycznego pilota”. Nie ma nic lepszego niż posiadanie metody opartej na porządku i dobrym samopoczuciu. Wiele działań wykonanych w ciągu dnia nie sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy, ale stanowi część twoich zobowiązań. Są twoimi obowiązkami i nie należy się ich zbyt łatwo wyrzekać.

Możesz natomiast wykonywać je w najbardziej świadomy i skuteczny sposób. Wykorzystaj czas, aby wypełnić swoje obowiązki ale znajdź też czas potrzebny, aby zrestartować swoje życie przy pomocy działań, które są ważne, ale jednocześnie czynią cię szczęśliwymi.

Badanie opisane w czasopiśmie Psychological Science pokazało znaczenie jakie dla ludzkiego zdrowia psychicznego mają obszary zielone i że to, co znajduje się wokół nas wpływa na nasze dobre samopoczucie. Możesz więc zacząć od poszukiwania miejsca, w którym czujesz się najlepiej i odwiedzać je często podczas przemiany.

Zielony liść na plaży.

4. Zrestartuj się, mówiąc “witajcie” nowym rzeczom i nie wyrzucając tego, co lubisz

Na poprzedniej liście znajdziesz wiele działań, które przypadną ci do gustu i sprawią, że poczujesz się swobodny i zadowolony. Ważne jest, aby te działania pozostały na liście. Możesz podjąć walkę z rutyną, a twoim zadaniem jest sprawienie by jak najlepiej dostosowała się do twoich potrzeb.

“Zrestartowanie się to najlepsza rzecz jaką możesz dla siebie zrobić, nie rezygnując z tego, co już zrobiłeś dobrze “

W celu zrestartowania się, ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli coś się udaje, najlepiej to zatrzymać. Zmiany są potrzebne tylko wtedy, gdy coś się nie sprawdza. Nowe nadejdzie, gdy zapytasz siebie: w jaki sposób mogę poprawić to, co nie pomaga mi czuć się dobrze? Wszystkie te czynności wchodzą do folderu podpisanego “nowe”.

Wybierz trzy nowe czynności, które najbardziej cię ekscytują i włącz je do swojej rutyny. Pracuj nad tym, aby uczynić je częścią swojego życia, włóż w nie całą swoją energię dzięki czemu łatwiej skupisz się na restarcie. Zaprogramuj własne menu odkrywania siebie na nowo! Jeżeli zastanawiasz się jak zresetować swoje życie, jest to doskonała metoda.

5. Kup notes i nauczyć się go używać

Poszukaj notesu, który ci się spodoba i zainspiruje. Używaj go do zapisywania wszystkiego, co robisz, aby zrestartować swoje życie przy użyciu podejścia obejmującego przestrzeń fizyczną i przestrzeń emocjonalną.

Notuj w nim swoje osiągnięcia i dołóż starań, aby zakończyć zadania, które sobie wyznaczyłeś. Wszystkie zmiany wymagają czasu, a powyższa metoda umożliwi zobaczenie jakie postępy robisz w miarę włączania nowych czynności do swojego programu, aby zrestartować się i być szczęśliwszym. Chęć zmiany jest pierwszym krokiem do zrestartowania i uzyskiwania dobrych wyników.

Na co czekasz? Naucz się jak  zrestartować swoje życie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.