Interesujące osoby i egocentrycy - różnice pomiędzy nimi

Interesujące osoby i egocentrycy - różnice pomiędzy nimi

Ostatnia aktualizacja: 22 października, 2017

Interesujące osoby dzielą się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi wibracjami. W przeciwieństwie do egocentryków, interesujące osoby nie są wymagające – one oferują.

Oferują swój cenny czas. Nie patrzą na zegarek ani dni w kalendarzu. Pojawiają się w twoim życiu w odpowiednim czasie i pozostają w nim. Nie szukają twojej niepodzielnej uwagi, po prostu ją chwytają i nie czują się zagrożeni przez twoje relacje z innymi. Są zadowoleni, że w twoim życiu są inne osoby, na których możesz polegać i które cię uszczęśliwiają.

Główna różnica między tymi dwoma typami jest dość oczywista. To nie są ludzie, którzy tylko mówią, że się o ciebie troszczą; oni naprawdę to okazują. To ci, którzy gdy masz kłopoty tkwią u twego boku. Ci, którzy dzięki jednemu spojrzeniu potrafią dostrzec czy jesteś szczęśliwy czy też odczuwasz dyskomfort.

Interesujące osoby warto zatrzymać

Ludzie, którzy nie skupiają się tylko na sobie, nie tworzą próżni, ani nas nie osądzają. Nie zżera ich zazdrość. Przebaczają i zapominają o naszych wadach.

Na swojej drodze możemy spotkać wielu interesujących ludzi, ale także i wielu egocentrycznych. Wielu chce po prostu mówić, ale też nie chce słuchać. Wielu krytykuje, podczas gdy inni wykazują zrozumienie…

Buteleczka z sercem.

Kiedy ktoś wydobywa z ciebie, to co najlepsze, wiesz, że musi stać się częścią twojego życia. Jeśli bycie z kimś czyni z ciebie lepszą wersję samego siebie, jest to wyraźny wskaźnik, że osoba ta powinna pozostać w twoim życiu. Odkryć takie połączenie i wiedzieć, że jesteśmy kochani to czysta magia.

Kiedy jesteśmy otoczeni ciekawymi ludźmi, ciężary życia stają się lżejsze. Droga okazuje się być bardziej przyjemna.

Egocentrycy niszczą relacje powodujące poprzez dokonywanie złych wyborów i okazywanie sprzecznych uczuć. Robią to szybko i z obojętnością, sprawiając, że na naszych kubkach smakowych osadza się gorzki posmak. Smak, który musimy zastąpić za wszelką cenę czymś innym. Chodzi o odnawianie wrażeń, topienie bólu, właściwy okres żałoby, uwolnienie się od oczekiwań i uwzględnienie rzeczywistości.

Kobieta i ptaki.

Oczekiwania przynoszą rozczarowanie

Są ludzie, którzy rozczarowują nas i tacy którym my przynosimy rozczarowanie. Jest to nieuniknione. Ważne jest, aby zrozumieć, że zarówno relacje innymi jak i nasze oczekiwania w stosunku do nich ciągle się zmieniają.

Dlatego, aby przezwyciężyć rozczarowanie, musimy pozbyć się oczekiwań i pozwolić by związek rozwijał się swobodnie. Kiedy przestaniemy tworzyć sobie przeszkody, zobaczymy ze wszystko stanie się prostsze. Możemy pożegnać się na zawsze z naszym nieszczęściem i przestać dźwigać w naszym plecaku ciężkie kamienie.

Ostatecznym celem jest skupienie naszych oczekiwań na sobie, nie na innych. W przeciwnym razie otworzymy drzwi do oszustwa i błędnej oceny. Rozczarowanie prowadzi do braku zaufania, a to z kolei budzi niepożądane emocje i niezdrowe postawy.

Nie możemy tolerować niepewności w naszych relacjach. Dlatego jedynym antidotum na uczucie bycia opuszczonym przez wszystkich jest praca nad samym sobą, nad naszymi obawami oraz najgłębszymi emocjami w taki sposób, by nasze szczęście nie zależało od innych.

Grzech - wąż i jabłko.

Trudno jest żyć w strachu, że ten, kogo kochasz mógłby przestać darzyć cię uczuciem. Obawie tej towarzyszy niepewność i nieporozumienia.

Fakt, że ktoś nie jest stale na twoje zawołanie, nie dzwoni lub też nie poświęca ci tyle uwagi, ile ty poświęcasz jemu, nie oznacza, że ​cię nie kocha. To po prostu potwierdzenie, że jesteście dwiema odrębnymi jednostkami.

Z innej strony, jeśli druga osoba nigdy nie okazuje troski lub uwagi nie ma to nic wspólnego z obniżonymi oczekiwaniami. Za to z pewnością oznacza prawdziwy brak szacunku i zainteresowania. Na szczęście lub też niestety dopiero zdobycie odpowiedniego doświadczenia nauczy nas tej ważnej lekcji.

Najlepszym sposobem na wyleczenie i ochronę przed rozczarowaniem jest oddzielenie się od naszych oczekiwań i niepodatnych na argumenty pomysłów. Nie każdy jest dobry lub doskonały. To nasza reakcja na to określa, jak oceniamy to co może być czynnikiem determinującym.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.