Nie być szczęśliwym to największy grzech

Nie być szczęśliwym to największy grzech

Ostatnia aktualizacja: 22 maja, 2017

Chciwość, zazdrość, pycha, egoizm… wszystkie te cechy mogą być uznane za straszny grzech, ale nie ma większego grzechu niż nie bycie szczęśliwym. Życie jest za krótkie, by iść przez nie niepewnie, cierpiąc, narzekając i nie być szczęśliwym.

Decyzja, co zrobisz z czasem, który dostałeś, spoczywa na Twoich barkach. Teraz, pomyśl długo i dokładnie, czy chcesz aby Twoje lata na tym świecie były piękną opowieścią o miłości, przyjaźni i pokonywaniu wyzwań, czy jednak morzem łez i ciągłym cierpieniem.

Nie zawsze można być szczęśliwym

Nie chcę być cyniczna, ale też nie chcę być niewinna. Może nie możesz być szczęśliwy w każdej godzinie dnia, ponieważ zawsze będą działy się rzeczy , które zakłócają nasz spokój, atmosferę i ogólnie życie. To jest oczywiste.

Jednakże, możemy stworzyć równowagę, która pokieruje nas do szczęścia.

Rozważ swoją przeszłość. Powoli obserwuj wszystkie te lata swojego życia, od momentu, w której byłeś świadomy świata, aż do tej chwili. Co zobaczyłeś?

Kobieta na wietrze, z motylami

Jest wiele rzeczy, które możesz docenić, podczas tworzenia równowagi w swoim życiu. Jednakże, jeżeli w końcowym rezultacie jesteś szczęśliwy pomimo złych i ciężkich czasów, tragedii i bólu, a nawet wyzwań i komplikacji, to jesteś w stanie tworzyć większość swojego czasu na tym świecie.

Ale jeśli widzisz, że tragedie ciągną Cię w dół, jak ciężar zawieszony u szyi i nie jesteś w stanie podnieść głowy, że trudno jest Ci patrzeć w kierunku przyszłości, a Twoje życie jest morzem łez, z którego nie wiesz jak uciec, to popełniasz okropny grzech, nie będąc szczęśliwym dla siebie samego.

“Szczęściem nie jest robienie tego co lubisz, ale lubienie tego co robisz”

-Jean-Paul Sartre-

Czy szczęście jest przereklamowane?

Są ludzie, którzy uważają, że szczęście jest przereklamowane. Może mają rację. Inni mówią, że jest ono niemożliwe do osiągnięcia i może to jest prawdą. Są też tacy, którzy myślą, że jest ono koncepcją, stworzoną przez nas, jako próba usprawiedliwienia naszego śladu na ziemi. I ja nie będę temu zaprzeczać.

Pomimo różnego rodzaju nauk i mądrości, nauczyłam się jednego w życiu. Mianowicie, kiedy jestem zakochana, mam pracę, którą lubię i jestem otoczona przez ludzi ważnych dla mnie to jestem szczęśliwa. Czuję się znakomicie, wypełniona poczuciem przynależności, bycia kochaną, cenioną i niepowtarzalną. Czy to właśnie jest szczęście?

Kobieta z zamkniętymi oczami

Może nie znam odpowiedzi. Niektórzy mogą myśleć, że nie jestem szczęśliwa. Jednakże, jestem spokojna będąc tym kim jestem, co robię i co mam.

Jak osiągnąć szczęście?

Znam tylko jeden sposób by być szczęśliwym. Należy być po prostu sobą. Ale to nie jest wystarczające.

“Pewnego dnia, gdzieś – gdziekolwiek, niezawodnie, odnajdziesz siebie i wtedy, tylko wtedy będzie to najszczęśliwsza lub najgorsza godzina Twojego życia”

-Pablo Neruda-

Ludzie mogą być sobą tylko wtedy, kiedy znają siebie w intymny sposób. W najgłębszej głębi serca każdego człowieka jest ich jedna, niezmienna prawda, ich prawdziwa osobowość. Ta część jest silnie chroniona przez marzenia i pragnienia duszy.

Związane serce

W głębi nas mieszka prawdziwy obiekt poszukiwań, którego odnalezienie da nam szczęście. Twoje serce nigdy Ciebie nie kłamie. Zawsze powie Ci z kim chcesz być, a z kim nie. Od niego dowiesz się jaką pracę chcesz wykonywać, a jakiej nienawidzisz, a także jaki partner Cię uzupełnia, a który jest z Tobą wyłącznie dla własnego zysku. Odkryj to i przekonaj się na własnej skórze.

Przestań czekać, ponieważ każdy mijający dzień to cenny, stracony czas. Nie popełniaj tego grzechu – nie bądź nieszczęśliwy. Zasługujesz na najlepsze i to Ty jesteś jedynym właścicielem swojej teraźniejszości i przyszłości. Chwytaj ją ze wszystkich sił i zacznij być tym kim naprawdę jesteś.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.