Hashtag #zostanwdomu: zmień swój dom w świat możliwości

Poszczególne działania są niezbędne dla wspólnego dobra. Hashtag #zostanwdomu jest czymś więcej niż tylko aktem uprzejmości i odpowiedzialności. Może dać nam wyjątkową okazję, aby uczynić z naszego domu obszar połączenia i możliwości, z których powinniśmy skorzystać.
Hashtag #zostanwdomu: zmień swój dom w świat możliwości

Ostatnia aktualizacja: 20 maja, 2020

Spraw, aby Twój dom był światem możliwości, miejscem magicznego spędzania czasu z najbliższymi i hobby. Wprowadź w życie hashtag #zostanwdomu. Czytaj, baw się, ciesz się oglądaniem dobrych filmów, rozmawiaj, śpij, patrz tym, których kochasz w oczy, a przede wszystkim bądź odpowiedzialny.

Czas zająć się sobą, chronić innych i identyfikować się z hashtagiem #zostanwdomu, który już stał się viralem i rozprzestrzenia się błyskawicznie.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Niewielu ludzi było w stanie przewidzieć, że rok 2020 stawiałby przed nami tak wiele wyzwań. Miliony ludzi na całym świecie zostały zatrzymane na swoich pełnych energii i pozornie niemożliwych do powstrzymania torach z powodu wroga, który możemy zobaczyć tylko za pomocą mikroskopów.

Jest on mniejszy niż bakterie, a jednocześnie tak inteligentny jak żywa istota. A to dlatego, że pragnie przetrwania, podbicia jak największej liczby komórek i rozmnażania się. I do realizacji tego celu się zdążył już wyspecjalizować.

Być może w pewnym sensie ten wywołujący strach i znienawidzony przez wszystkich koronawirus jest raczej podobny do nas samych. Możemy wymyślić na ten temat tysiące metafor, ale w rzeczywistości wszystko, czego chcemy, to zatrzymać rozwijanie się tej epidemii.

Spokojny umysł

Chcemy wiedzieć, jak on działa, i marzymy o zaprojektowaniu szczepionki, a także ochronie przed tym wirusem raz na zawsze. Oczywiste jest to, że w końcu osiągniemy ten cel. Nasz świat ma genialnych, wyjątkowych profesjonalistów, którzy zasługują na większe uznanie niż otrzymują.

Naszym naukowcom z pewnością uda się zaprojektować kilka szczepionek, ale tymczasem płyniemy po tych niepewnych wodach, pełnych strachu. To podróż, w której wszyscy musimy płynąć w tym samym kierunku i być odpowiedzialnym za siebie i za innych.

Obecnie naszym głównym zadaniem jest pozostanie w domu, aby ograniczyć liczbę infekcji.

Hashtag #zostanwdomu – to nie czas na wakacje, ale pora na połączenie z innymi i odpowiedzialność

Poszczególne działania są niezbędne dla wspólnego dobra. Hashtag #zostanwdomu jest czymś więcej niż tylko aktem uprzejmości i odpowiedzialności. Może dać nam wyjątkową okazję, aby uczynić z naszego domu obszar połączenia i możliwości, z których powinniśmy skorzystać.

Każdy kraj ma swój własny hashtag dla akcji, która w języku angielskim została określona jako #istayathome. W Polsce wybraliśmy #zostanwdomu. Każdy z nich odzwierciedla coś więcej niż tylko wspólny cel – to nasz obowiązek. Jak powiedział Aleksander Wielki:

„Od własnego zachowania zależy los większości”, a w tej sytuacji nasze indywidualne zachowanie musi wykraczać poza decyzje naszego rządu.
– Aleksander Wielki –

Nasz cel jest jednocześnie prosty i decydujący. Musimy zmniejszyć liczbę codziennych infekcji, aby nasza służba zdrowia nie załamała się. W ten sposób chorzy mogą otrzymać odpowiednią opiekę i możemy w miarę możliwości uniknąć dramatu, który rozgrywa się obecnie we Włoszech.

Nasza odpowiedzialność również idzie o krok dalej. Hashtag #zostanwdomu ma również na celu ochronę najbardziej wrażliwych grup społecznych, takich jak osoby w podeszłym wieku, ludzie z chorobami przewlekłymi oraz osoby z chorobami serca, układu oddechowego i innymi problemami natury zdrowotnej.

Żyjemy w czasach, w których nadmierne okazywanie uczuć może oznaczać śmierć bliskiej osoby. Dlatego musimy być konsekwentni i odpowiedzialni.

Decyzje, które w tej chwili wiele o Tobie mówią

Hashtag #zostanwdomu stał się mottem i nowym sposobem życia dla wielu z nas. Jednak, jak dobrze wiemy, nie każdy ma tę opcję do dyspozycji.

Dlatego musimy podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy nie mogą zostać w domu. Zawsze są naszymi cichymi bohaterami, ale obecnie bardziej zasługują na uznanie, niż kiedykolwiek wcześniej.

Musimy również podziękować tym, którzy zapewniają, że niczego nam na co dzień nie brakuje: producentom żywności i innych towarów, rolnikom, przewoźnikom, kasjerom, hurtownikom i farmaceutom.

Wspólne zajęcia

Ponadto powinniśmy podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się nie opuszczać swojego miasta. Niestety, jak ostatnio widzieliśmy w Warszawie, wielu ludzi zdecydowało się opuścić miasto i udać się na spacery po deptaku i inne miejsca publiczne. Te impulsywne decyzje będą służyły jedynie zwiększeniu liczby zarażonych osób.

Podobnie musimy spojrzeć na jeszcze inny obszar. Musimy pomyśleć o wszystkich dzieciach, które opiekują się swoimi dziadkami, nie odwiedzając ich w tych trudnych czasach, co zmniejsza ryzyko zachorowania.

Nie jesteś więźniem w swoim domu: Twój dom może być światem licznych możliwości

Hashtag #zostanwdomu musi być czymś więcej niż tylko ograniczeniem o cechach zapobiegawczych. To nowo odkryte zachowanie, będące odpowiedzią na duże wyzwanie, musi zostać wykorzystane dla własnego dobra.

Nie wolno Ci przeżywać swojej kwarantanny tak jakbyś cierpiał na zespół zamknięcia (zwany także niekiedy syndromem hrabiego Monte Christo). Zamiast tego bądź kreatywny, otwarty, oryginalny i pełen nadziei. Czas zamienić swój dom w świat pełen możliwości zarówno dla siebie, jak i dla innych.

Jest to idealny scenariusz do odkrycia. Na przykład to, że praca zdalna jest czymś cudownym, co powinno być zastosowane w bardziej znaczący sposób w wielu firmach. Oprócz tego jest to również wyjątkowa okazja, aby spędzić trochę czasu ze swoim partnerem, dziećmi, przyjaciółmi, rodziną, a nawet sąsiadami (ale oczywiście pozostając w domu!).

Matka i córka - #zostanwdomu

Teraz bardziej niż kiedykolwiek możesz poświęcić trochę czasu na przeczytanie wszystkich książek, które chciałeś przeczytać. A co z tymi wszystkimi filmami, które możesz poznać lub wręcz odkryć na nowo?

Możesz poświęcić czas swoim zaniedbanym przez lata hobby, takim jak malarstwo, pisanie lub muzyka.

Nie należy także zapominać, że wielu artystów dzieli się swoją pracą online dla ogółu społeczeństwa. A także o tym, że wiele muzeów organizuje wycieczki za pośrednictwem sieci społecznościowych, aby zabawiać nas swoimi zbiorami z dziedziny sztuki i kultury.

Podsumowując, wiemy, że żyjemy w trudnych czasach. Niepewność jest teraz towarzyszem życia, do którego musimy się przyzwyczaić. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możemy również się wspierać. Współpracując i ufając naszym wartościom oraz obywatelskiemu rozsądkowi, z pewnością uda nam się pokonać tę trudną sytuację.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.