George Bernard Shaw i jego genialne cytaty

George Bernard Shaw i jego genialne cytaty
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego, 2019

Cytaty, których autorem jest George Bernard Shaw, to literackie ślady wielkiego irlandzkiego pisarza i dramatopisarza, żyjącego między XIX a XX wiekiem. Rozumiał ducha nowoczesności tak, jak mało kto.

George Bernard Shaw był także krytykiem, który na zlecenie ważnych gazet w Wielkiej Brytanii krytykował sztukę. Wyróżniał się jako jeden z najaktywniejszych obserwatorów kultury tamtych czasów. Dlatego warto jest znać te wspaniałe myśli George’a Bernarda Shawa.

“Jeden człowiek, który ma umysł i o tym wie, zawsze może pokonać dziesięciu mężczyzn, którzy go nie mają i tego nie wiedzą”.

-George Bernard Shaw-

Ta ważna postać stała się sławna głównie dzięki swoim spektaklom. Podobnie jak Oscar Wilde, wyróżniał się swoją interesującą ironią i eleganckim poczuciem humoru. Cytaty George’a Bernarda Shawa są prawdziwymi dziełami mądrości. Oto siedem najlepszych.

George Bernard Shaw cytuje życie

Jednym z powracających tematów, jakie poruszał George Bernard Shaw jest życie. Następny cytat, na przykład, syntetyzuje jego koncepcje dotyczące przeznaczenia, odpowiedzialności i sensu życia.

“Życie nie polega na znalezieniu siebie. Życie polega na tworzeniu siebie.”

Szczęśliwa kobieta z otwartymi ramionami

Poczynił poważną obserwację w innym z jego cytatów:

“Większość ludzi idzie do grobu ze swoją muzyką w środku.”

Przypomina, że tylko tymczasowo jesteśmy na tym świecie i że nie powinniśmy niczego zabierać do grobu.

Jeśli nie chcesz tego robić, pozwól zrobić to innym

To jeden z najciekawszych cytatów George’a Bernarda Shawa:

“Ludzie, którzy twierdzą, że nie da się tego zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy to robią”.

Ten cytat ostrzega nas, aby trzymać się z daleka od “zabójców marzeń“, którzy często nawiedzają tych, którzy odważą się aspirować i starają się spełnić swoje marzenia. Innymi słowy, oznacza to, że jeśli nie robisz czegoś, by osiągnąć to czego chcesz, powinieneś przynajmniej szanować tych, którzy to robią.

Jak się starzejemy

Starzenie się jest jednym z nieuniknionych faktów. Czy nam się to podoba czy nie, jest to proces przez który wszyscy musimy przejść. Jednak nie zawsze jesteśmy gotowi stawić czoła tej rzeczywistości.

Odnosząc się do tego, jeden z cytatów George’a Bernarda Shawa przypomina nam, co tak naprawdę przedstawia starość:

Nie przestajemy się bawić, bo się starzejemy; starzejemy się, bo przestajemy się bawić. “

Tak więc, kontynuując zabawę będziesz wiecznie młody.

Działaj a nie reaguj

Wszystkie myśli George’a Bernarda Shawa są dowcipne i głębokie. Jednak niektóre z nich są naprawdę przytłaczające. To jedna z nich:

“Możliwości są liczne, gdy zdecydujemy się działać a nie reagować.”

Z wdziękiem i gracją, po prostu mówi nam, że jesteśmy podmiotami, a nie obiektami życia. Podmiot podejmuje decyzje i tworzy swoją rzeczywistość. Obiekty działają tylko poprzez reakcje na wydarzenia tworzone przez innych.

Kobieta na ścieżce

Przeszkoda, jaką jest strach

Strach jest jednym z tych potworów, który nas chwyta, a jeśli nie będziemy z nim walczyć, nigdy nie pozwoli nam odejść. Tak, istnieje wiele powodów, aby się bać, jednak są też powody, by stawić czoła tym lękom i z nimi walczyć.

Oto, co przypomina nam George Bernard Shaw:

“Na tym świecie zawsze istnieje niebezpieczeństwo dla tych, którzy się go boją.”

Oznacza to, że jeśli nie będziemy walczyć ze strachem, on będzie się nami żywił i sprawi, że będziemy postrzegać świat jako niebezpieczne miejsce.

Dwie tragedie życia

Czasami myślimy, że wielką tragedią życia jest nie posiadanie tego, czego chcemy. Jednak jest wiele sytuacji, w których odkrywamy, że nie zawsze tak jest. Nasze pragnienia nie zawsze są rozsądne, a dotarcie do nich nie zawsze sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwsi.

To właśnie pokazuje jeden z cytatów George’a Bernarda Shawa:

“W życiu są dwie tragedie. Jedną jest utrata naszego największego pragnienia. Druga to zdobycie go.”

Kiedy osiągamy to, czego chcemy, często stoimy w obliczu tej wielkiej pustki, której nic nie może wypełnić.

George Bernard Shaw był bez wątpienia jednym z najciekawszych pisarzy współczesnej historii. Wszystkie jego cytaty pomagają nam zastanowić się nad życiem i światem. Jego bystry umysł reprezentuje najlepsze uniwersalne myśli.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.