Filmy, które pomogą Ci przezwyciężyć zły dzień

Odłączenie się od świata po męczącym dniu nie jest łatwe. Aby to osiągnąć, dobry film może być doskonałą pomocą. Oto nasz wybór pięciu filmów na odpoczynek.
Filmy, które pomogą Ci przezwyciężyć zły dzień
Cristina Roda Rivera

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Cristina Roda Rivera.

Ostatnia aktualizacja: 11 maja, 2023

Czego zazwyczaj potrzebujesz, aby przezwyciężyć zły dzień? W kwestii filmów potrzebujesz tylko trzech składników: rozrywki, suspensu i zabawy.

Mówiąc suspens, mamy na myśli ten rodzaj napięcia, który bez wysiłku wciąga Cię w fabułę i powstrzymuje od myślenia o czymkolwiek innym, podczas gdy Twój mózg odłącza się od problemów dnia.

Pięć najlepszych filmów, które pomogą Ci przezwyciężyć zły dzień

Oto pięć filmów o różnorodnej tematyce, od tych raczej powierzchownych po najbardziej wciągające thrillery. Przygotuj się więc na oderwanie się od zmartwień.

1. Wygrane marzenia

Jest to idealny film, jeśli chcesz śledzić fabułę przy minimalnym wysiłku i maksymalnym komforcie. To nieco banalny i pozbawiony wyobraźni, ale wciąż przyjemny i dobry sposób na oderwanie się od rzeczywistości na kilka godzin.

Film Wygrane marzenia zawiera dużo muzyki, motywów podążania za marzeniami i przezwyciężania tremy. Większość akcji rozgrywa się w modnym nowojorskim barze.

Z pewnością nie jest to film intelektualny. Co więcej, dziś z pewnością byłby postrzegany jako nieco seksistowski i pełen frazesów. Mimo to nadal jest estetycznie przyjemny. Fabuła koncentruje się na życiu 21-letniej Violet Sanford, która pracuje w pizzerii w małym miasteczku oraz opiekuje się swoim ojcem, Billem (John Goodman).

Podejmuje decyzję o wyjeździe do Nowego Jorku, aby realizować swoje marzenie o zostaniu autorką piosenek. Jednak jej trema i napad, który miał miejsce w jej mieszkaniu uniemożliwiają dziewczynie spełnienie tych planów.

Aby przetrwać, podejmuje pracę w dziwacznym barze o nazwie Coyote Ugly prowadzonym przez kobiety.

Pomimo swojej nieśmiałości Violet przyjmuje pracę. Jednocześnie zakochuje się w Kevinie, który radzi jej walczyć o swoje prawdziwe marzenia.

2. Śmierć na Nilu

Elegancki, uwodzicielski, z imponującymi zdjęciami i tajemnicą do rozwiązania nad Nilem. Film ten miał jednak poważne komplikacje związane z jego premierą. Pandemia, odkrycie skandalu Armiego Hammera i stanowisko polityczne Gal Gadot w sprawie Izraela spowodowały wiele problemów.

Na szczęście film został ostatecznie wydany. Zawiera idealną równowagę banału, tajemniczości i rozrywki, co oznacza, że zasługuje na miejsce na naszej liście filmów, które pomogą Ci przetrwać zły dzień. Tempo Śmierci na Nilu nie jest idealne, ale jest to hollywoodzka produkcja z mnóstwem zabawnych zwrotów akcji, które to nadrabiają.

Egipskie wakacje belgijskiego detektywa Herkulesa Poirota na pokładzie wspaniałego parowca rzecznego zamieniają się w przerażające polowanie na mordercę, gdy miesiąc miodowy pewnej młodej pary zostaje tragicznie skrócony. Detektyw musi odkryć mordercę wśród kosmopolitycznej grupy nienagannie ubranych podróżników, którzy mają mnóstwo powodów, by zamordować pannę młodą.

3. Legion samobójców

Nawet jeśli nie lubisz filmów o superbohaterach, musisz spróbować obejrzeć Legion samobójców. Uniwersum DC robi w tym filmie coś wyjątkowego: większość filmów o superbohaterach próbuje zbudować wszechświat, ale tu rozrywa się go na strzępy. Właśnie dlatego jest to fascynujący film.

Historia zaczyna się w Belle Reve, więzieniu o najwyższej śmiertelności w Stanach Zjednoczonych, gdzie przetrzymywani są najgorsi superzłoczyńcy. Zrobiliby wszystko, żeby się wydostać na wolność. Są nawet chętni dołączyć do szemranej grupy specjalnej, żeby skrócić swoją karę.

Wybrani złoczyńcy to Deadshot, Joker, Rick Flag, Captain Boomerang, El Diablo, Killer Croc, Slipknot i charyzmatyczna Harley Quinn. Muszą udać się na odległą wyspę Corto Malta po obaleniu ich rządu przez antyamerykański reżim.

Zadaniem zespołu jest zniszczenie laboratorium Jötunheim z czasów nazistowskich, w którym mieści się tajny eksperyment Project Starfish. Czy będą w stanie to zrobić?

4. Szczęki

Ten film nie tylko powinien znaleźć się na liście filmów, które pomogą Ci przetrwać zły dzień, ale jest także jednym z najlepszych w historii kina. Szczęki to rodzaj filmu, który można oglądać wielokrotnie, nigdy się nim nie męcząc.

Jeśli chcesz odłączyć się od świata i nie widziałeś wcześniej tego dzieła, nie ma nic lepszego niż zanurzenie się w jego magii. Film wywołuje wyważone poczucie przerażenia, co oznacza, że stał się filmem wzorcowym w sztuce dostarczania emocji.

Kiedy rekin zabija młodą kobietę, gdy ta pływa w oceanie w pobliżu kurortu Amity Island w Nowej Anglii, komendant policji Martin Brody (Roy Scheider) chce zamknąć plaże. Burmistrz odrzuca ten pomysł, obawiając się, że utrata dochodów z turystyki będzie sparaliżować gospodarkę miasta.

Ichtiolog Matt Hooper (Richard Dreyfuss) i łowca rekinów Quint (Robert Shaw) oferują pomoc Brody’emu w schwytaniu morderczej bestii. Cała trójka wdaje się w epicką walkę człowieka z naturą.

5. Niewidzialny gość

To znakomity thriller wyprodukowany w Hiszpanii. Choć czasami jest przewidywalny, ma wystarczająco dużo zwrotów akcji, aby Cię zafascynować, dopóki prawda nie zostanie w końcu ujawniona.

Odnoszący sukcesy prezes Adrian Doria (Mario Casas) ma wszystko: piękną żonę, małe dziecko i firmę technologiczną. Jednak ryzykuje utratę swojego życia po tym, jak znajduje się w zamkniętym pokoju hotelowym z ciałem swojej zmarłej kochanki (Barbara Lennie).

Adrian zatrudnia prestiżowego prawnika i w ciągu jednej nocy pracują razem, aby dowiedzieć się, co się stało. Film ten, wyreżyserowany przez Oriola Paulo, łączy luźne wątki alibi mężczyzny oskarżonego o zamordowanie swojej kochanki, ukazując, jak jedno kłamstwo może przekształcić się w pełnoprawną tragedię.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.