Dziadkowie - składamy hołd tym wspaniałym osobom

Dziadkowie - składamy hołd tym wspaniałym osobom

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia, 2021

Współcześni dziadkowie są wspaniali, ważni i niezastąpieni w życiu najmłodszych członków rodziny, którą stworzyli wielkim wysiłkiem. Są palcem wskazującym na horyzont, tak aby ich potomkowie nie przegapili w życiu małych, ale liczących się rzeczy.

Dla wielu osób, stanie się dziadkiem jest bardzo istotnym etapem życia a ich wnuki są dla nich bardzo ważne. Stwarza to nowe relacje, które poprawiają ich fizyczne, psychologiczne i społeczne samopoczucie. W jakiś sposób to nowe życie dotyczy również odrodzenia się ich samych.

Dziadkowie oferują swoim wnukom nieskończoną ilość darów, które będą trwały wiecznie: miłość, wartości, doświadczenia, tajemnice, przyjaźń, towarzystwo, wszelkiego rodzaju opiekę i rozrywkę.

To prawie tak, jakby poprzez wnuki zyskali nieśmiertelność, ponieważ wartości, które im przekazują, pozostaną we wnukach na zawsze.

Dziecko w dłoni dziadka

Współcześni dziadkowie

Żyjemy w czasach, gdy rola dziadków wzrosła i ma znacznie większy wpływ na wychowanie nowych członków rodziny. Wzrost długości życia i postęp społeczeństwa tworzy nowy obraz dziadków, daleki od ich tradycyjnej roli.

Obecne społeczeństwo jest inne. Nie ma tylko jednego rodzaju rodziny, jest ich wiele, można spotkać młodych dziadków, którzy są pełni energii, uprawiają sport, grają w piłkę w parku, lubią robić zakupy i podróżować.

Współcześni dziadkowie przychodzą do swoich wnuków ożywieni, pełni energii i mający wiele do zaoferowania.

Warto ich chwalić, ponieważ, choć w dzisiejszym świecie dzieci fascynuje wiele rzeczy, to jednak podziwiają oni również swoich dziadków. Posiadają oni bowiem telefony najnowszej generacji i gigantyczne telewizory, podczas oglądania na nich filmów mogą jeść i zasnąć (przytulając się do dziadków, rzecz jasna).

Ci dziadkowie to bohaterowie, którzy przystosowali się do współczesnego świata, choć w czasach ich dzieciństwa nie było cyfrowych urządzeń.

Babcia z wnuczką patrzą na Księżyc

Wzajemnie korzystne relacje

Zarówno wnuki, jak i dziadkowie czerpią korzyści ze wspólnego spędzania czasu. Dziecko jest zapatrzone w dziadków, a dziadkowie czują się równie wyjątkowo w towarzystwie tych małych ludzi, którzy mają tak dużo energii i chęci odkrywania świata.

Dziadkowie są podstawową częścią wychowywania małych dzieci. Są w stanie rozwijać bezpieczne więzi emocjonalne z nimi bez konieczności przyjmowania edukacyjnej odpowiedzialności, która spoczywa na rodzicach.

Nie muszą ustanawiać reguł. Muszą tylko zagwarantować, że w niektórych przypadkach będą one przestrzegane. Mogą po prostu cieszyć się tym, co tu i teraz, bez ciągłego kwestionowania swoich działań w procesie rodzicielskim.

Dla wnuków, ich dziadkowie są partnerami w odkryciach, których dokonują każdego dnia. Ale przede wszystkim to oni są tymi, którzy tworzą magię.

Na przykład, przygotowują pyszne jedzenie. Zabierają w nieznane miejsca, znają wszystkie dźwięki zwierząt (nawet tych, które nie istnieją), leczą rany i zadrapania oraz częstują czekoladą. Ale rzeczą, która czyni ich nieodpartymi, jest to, że mają czas na wspólne zabawy.

W tajemniczy sposób wiedzą, jak poprawić niedoskonałości, obciąć paznokcie bez powodowania bólu i gotować bez dymu nad patelnią. Odstraszają złe duchy i inne mityczne istoty, które mają odwagę wejść do domu i przerwać dziecięce spanie.

Dziadkowie, którzy się przytulają

Prawdziwa i bezwarunkowa miłość

Do wszystkich wspaniałych dziadków: pragnę Wam powiedzieć, że widzę Was, jak przechodzicie obok razem ze swoimi wnukami, kiedy się nimi zajmujecie.

Kiedy przyrządzacie jedzenie dla całej rodziny, a jednocześnie pstrykacie fotkę śmiejącym się maluchom i wysyłacie zdjęcie ich mamom lub ojcom, by zapewnić ich, że pociechy są bezpieczne. To z pewnością nowy poziom w byciu dziadkami.

A jeśli przystaniesz na chwilę i zastanowisz się to zrozumiesz, że nie ma bezwarunkowej miłości, która byłaby równie czysta, jak miłość dziadków.

To właśnie oni są niezmiernie szczęśliwi. Szczęśliwi mając pewność, że to, co odczuwali, kiedy byli rodzicami, jest tym, co ich dzieci czują w stosunku do swoich małych poszukiwaczy przygód.

Mój apel do wszystkich dziadków – pozostańcie nadal tymi cudownymi osobami, którymi jesteście. Ponieważ ślad, który pozostawicie na swoich wnukach jest nie do przecenienia. Każdy dzień jest pełen istotnych wspomnień, które są przechowywane w wspomnieniach wnuków.

W późniejszym życiu te wspomnienia staną się dla nich schronieniem, gdy będą potrzebowali odnaleźć ciepło. Ponieważ nie ma nic wspanialszego od ciepła ofiarowanego przez dziadków.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.