Drzewo genealogiczne - czego można się z niego dowiedzieć?

Drzewo genealogiczne - czego można się z niego dowiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 23 lipca, 2018

Drzewo genealogiczne służyło najpierw do przechowywania informacji o pochodzeniu rodziny.Wcześniej wykorzystywano je tylko do udowodnienia czystości linii przodków.

W dzisiejszych czasach sytuacja się zmieniła. Drzewo genealogiczne stało się narzędziem samopoznania. Niestety, niewiele rodzin zachowuje informacje o swojej przeszłości i dzieli je z następnymi pokoleniami. Czasami nie jest łatwo uzyskać informacje o swoich korzeniach.

“Nikt nie istnieje sam, nikt nie żyje sam. Wszyscy jesteśmy tym, kim jesteśmy, ponieważ inni byli tym, kim byli.”

Julio Medem

Drzewo genealogiczne może być skarbnicą danych pozwalającą zrozumieć, kim jesteśmy i dlaczego tacy jesteśmy. Informacje, które zapewnia, są holistyczne. Oznacza to, że pozwala nam dostrzec powiązania między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Wszyscy pochodzimy z historii zbudowanej na przestrzeni wieków. Każdy z nas jest także krokiem ku przyszłości. Drzewo genealogiczne może nam pomóc wyjaśnić to wszystko.

Drzewo genealogiczne i jedna rodzina

Rodzina to nie tylko kolejny czynnik w życiu człowieka. To esencja tego, kim jesteś, bez względu na rodzaj więzi, jaką możesz mieć ze swoim krewnymi. Była już przed Twoim urodzeniem i pozostanie po Twoim odejściu. Wszyscy nosimy z sobą tę wyjątkową pieczęć, nawet w przypadku porzucenia lub zaginięcia. W rzeczywistości ta nieobecność może być jedną z najważniejszych cech twojego życia.

Symbol rodziny.

Drzewo genealogiczne pomaga nam budować pamięć emocjonalną. Pamięć emocjonalna to zbiór przeszłych doświadczeń wpływających na nasze zachowanie. Duża część tej pamięci nie wyraża się w kategoriach świadomych. Czasami składa się tylko z wrażeń, opinii, postaw… śladów, które się pojawiają, ale których pochodzenie jest nam nieznane.

Rodziny przekazują, świadomie lub nieświadomie, swoje poczucie winy, lęki, tabu i bystrość umysłu. Twoja historia rodzinna jest jak powieść, której jesteś rozdziałem . Ale jak mogę zrozumieć ten rozdział lub nadać mu znaczenie, jeśli nie przeczytałem reszty?

Ważne informacje w drzewie genealogicznym

Drzewo genealogiczne czasami ujawnia nieoczekiwane informacje. Innym razem nie jest tak spektakularne, ale to nie czyni go mniej ważnym. Nie chodzi tylko o zrobienie drzewa genealogicznego, chodzi o jego interpretację. Aby to zrobić, zwróć szczególną uwagę na pewne fragmenty informacji. Poniższe informacje mają szczególne znaczenie:

  • Różnica wieku między rodzeństwem. Nie ma na to formuł. Ale różnica między rodzeństwem jest czynnikiem decydującym o strukturze psychicznej. Zasadniczo określa to związek, jaki będziesz miał z pieniędzmi, dobytkiem i swoim terytorium (fizycznym i emocjonalnym).
  • Podwójna linia. Nasi rodzice są połączeniem dwóch wielkich rodzinnych tradycji. Ale niektóre z nich są zawsze bardziej rozpowszechnione niż inne. Dlaczego? To naprawdę ważna informacja. Brak informacji o naszych dziadkach także ma znaczenie. Te puste przestrzenie mają tendencję do ukrywania ważnych elementów. Chcesz również wiedzieć, czy ktoś inny w rodzinie ma Twoje imię. Jeśli tak, jesteś częścią nierozwiązanego narcystycznego konfliktu.
  • Powtarzające się elementy. Obejmuje to okresy, w których ludzie pobierali się lub mieli swoje pierwsze dzieci, prace lub inne fakty, które pojawiają się więcej niż raz. Zwykle te powtórzenia wskazują na niezamierzony scenariusz. Kończąc te powtórzenia, ruszysz do przodu.
  • Przyczyny śmierci w Twojej rodzinie. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak zmarli Twoi przodkowie. Jeśli zdarzyły się wypadki lub samobójstwa, należy dokładnie zbadać te informacje. Zgony z powodu problemów sercowych, oddechowych lub immunologicznych wskazują na silne elementy emocjonalne.
Drzewo genealogiczne.

W powieści niektóre fakty są opowiadane, ale wiele innych można odczytać tylko między wierszami. Niektóre słowa są wypowiadane głośno, inne rzeczy pozostają niewypowiedziane. To samo dotyczy rodzin.

Drzewo genealogiczne jest okazją do napisania od nowa swojej historii. Odkryj i opisz ślady swojego pochodzenia. Dowiedz się więcej o sobie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.