Dlaczego miłość ma aż takie znaczenie?

Dlaczego miłość ma aż takie znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 01 września, 2017

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się przestać myśleć o tym, dlaczego miłość jest tak ważna w życiu każdego z nas? Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, które mamy do dyspozycji doświadczamy wielu różnych uczuć. Może to być radość, podniecenie, strach, nienawiść, czy też wiele innych.

Jednak to właśnie miłość jest tym jednym prawdziwym uczuciem, które łączy wszystkie nasze emocje w jedną całość. I to właśnie ona jest warunkiem koniecznym dla tego, abyśmy mieli naprawdę dobre samopoczucie i radość z życia.

Tak naprawdę, gdy się nad tym bliżej zastanowić, to spora część wszystkich naszych emocji może w jakiś sposób być kontrolowana przez miłość.

Możesz czuć strach podczas oglądania horrorów w telewizji lub w kinie. Ale możesz także poczuć w pewnym momencie życia strach przed tym, że nie jesteś już kochany lub w pełni rozumiany przez inną osobę.

Właśnie tę, w której ulokowałeś swoje uczucia. Miłość wzmacnia każde inne rodzaje emocji nadając im barw i siły w ten czy inny sposób.

Miłość obejmuje dosłownie wszystko i rozświetla nasze życie

Można śmiało powiedzieć, że miłość tak naprawdę obejmuje wszystko. Każdy aspekt naszego życia, każdy rodzaj emocji lub myśli. To naprawdę niezwykłe uczucie, o ogromnej sile, które pozwala nam wzmacniać sposób, w jaki odczuwamy różne emocje. I to właśnie ona daje nam poczucie sensu życia pod koniec każdego kolejnego dnia.

Matka i dziecko

Z drugiej jednak strony możemy powiedzieć, że miłość dlatego obejmuje tak wiele emocji, bo właśnie dzięki niej możemy w pełni odczuwać wszystkie inne uczucia i emocje. Jak na przykład:

  • Gniew spowodowany przykładowo tym, że osoba, którą kochasz, wybrała jednak życie u boku kogoś innego.
  • Uczucie miłości, inne w przypadku dziecka, a inne odczuwane wobec małżonka lub partnera.
  • Frustracja spowodowana tym, że Twoja ukochana osoba nie jest w stanie Cię w pełni zrozumieć.
  • Solidarność wynikająca z nawiązania porozumienia duchowego z ukochaną osobą. Inaczej mówiąc oprócz samej miłości nawiązałeś także przyjaźń z tą osobą. Jest to piękne uczucie, naprawdę głębokie i pełna światła oraz pozytywnej energii.

Jak widać, miłość może obejmować wiele różnych emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Ale za każde uczucie negatywne, które może wywołać u Ciebie ból, zawsze w pobliżu będzie oczekiwać na Ciebie jego przeciwieństwo.

Czyli coś w pełni pozytywnego i wspaniałego. Coś, co pozwoli Ci poczuć radość w ten specyficznie intymny i bardzo osobisty sposób. Pomyśl o tym następnym razem i daj sobie szansę odkryć całą gamę tych wspaniałych uczuć.

Miłość powinna rządzić naszym życiem od dnia opuszczenia łona matki,
aż do chwili, w której nasze życie dobiegnie końca na łożu śmierci.
Autor nieznany

Miłość nadaje sens Twojemu życiu

Miłość może wypełniać nasze życie już od pierwszej jego minuty, gdy tylko opuszczamy łono naszej matki wychodząc po raz pierwszy na świat.

Wszystkie dzieci żyją swoimi emocjami i odczuwają je z olbrzymią intensywnością. Wszystko, cały ich świat zaczyna się i kończy na osobie, która je prowadzi przez życie, zapewnia im schronienie, troszczy się o nie, karmi, uczy, a także oczywiście gorąco je kocha pełną mocą matczynej miłości.

Stopniowo każde dziecko rośnie i odkrywa moc kochania innych osób. Zaczyna spotkać się ze swoją rodziną, przyjaciółmi i kolegami z podwórka, czy też później z klasy. W tym samym czasie zaczynają powoli rozwijać się liczne osobiste relacje, które mają olbrzymie znaczenie dla przyszłego życia dziecka.

Para i księżyc

To właśnie te młode lata stanowią podstawę dla przyszłego życia pełnego harmonii, zrozumienia i pokoju.

A wkrótce nadchodzi okres burzliwej młodości i pierwszego naprawdę gorącego uczucia, jakim jest młodzieńcza miłość. Tak mocno, głęboko zakorzenione pierwsze uczucie może być niezwykle intensywne.

Nawet do tego stopnia, dziecko (czy też w sumie już bardziej nastolatek) może uważać, że jego życie całkowicie się zawali i straci jakikolwiek sens w momencie, gdy nie będzie mogło dzielić swojego życia z ukochaną osobą.

To właśnie jest ten moment, w którym miłość jest tak żarliwa, że całe życie się na niej zaczyna i kończy. I jest to okres, w którym jedynie miłość ma jakikolwiek sens.

Miłość, a upływ czasu

Z biegiem lat miłość zaczyna nabierać bardziej rozsądnych kształtów. Różnego rodzaju relacje towarzyskie i uczuciowe z przyjaciółmi, rodziną oraz ukochanymi osobami przekształcają się w coś w rodzaju naszego nieodłącznego, efemerycznego towarzysza.

Będzie on tkwił u naszego boku podczas gdy my będziemy zajęci podróżowaniem w tym niezwykle pokręconym świecie pełnym różnych miałkich i nieistotnych dla życia duchowego spraw. Jednak solidarność ofiarowana nam przez tych, którzy są zawsze z nami sprawia, że tak naprawdę jedynie miłość jest warta poświęceń i wyrzeczeń.

Kończymy nasze życie mając w pamięci naszą prawdziwą miłość. Być może będziemy szczęściarzami, mogąc mieć naszą ukochaną osobę jeszcze u naszego boku w ostatniej chwili życia.

Wszystkie bóle i złe doświadczenia z naszej przeszłości zostaną prędzej czy później przytłumione intensywnością uczuć i doświadczeń, które teraz mamy w pełni zrozumiane i poznane. Wszystko inne wydaje się przychodzić i odchodzić, ale nasze emocje są zawsze nienaruszone.

Miłość nie jest czymś, co można znaleźć samemu.
Miłość jest czymś, co znajduje Ciebie.
Loretta Young

Miłość przenosi Twoje życie na zupełnie inny poziom

Jest zatem oczywistym fakt, że miłość jest w stanie przenieść życie wielu ludzi na zupełnie inny poziom. A odwrócenie się od wszelkich złych i negatywnych doświadczeń jest strasznym błędem, za który można płacić następnie przez wiele lat i może sprawić, że inni ludzie będą żywić do nas ogromną urazę.

Nigdy nie odwracaj się od takich emocji i uczuć. Pozwól im płynąć przez każdy nerw Twojego ciała. Niech zada mocny cios w Twoje zmęczone, pozbawione życia ciało. Niech sprawi, że poczujesz wibrację, cierpienie, ból…

Niech tak się stanie, bo nawet negatywne uczucia potrafią dać Ci zastrzyk energii i motywacji do działania. Bo miłość i wszystko to, co się z nią wiąże daje sens Twojej egzystencji.

Żyj każdego dnia tak, jakby miał być on Twoim ostatnim. Kochaj tę drugą osobą całą swoją mocą i poświęć jej całą swoją energię i duszę. Tylko wtedy będziesz w stanie osiągnąć stan szczęścia i równowagi, które nadają sens temu wszystkiemu, co Cię otacza.

Pamiętaj, że zawsze jest ktoś, kto Ciebie zechce. Dla kogo to właśnie Ty będziesz idealną osobą. Ktoś, kto zawsze czeka na Ciebie i kto zawsze będzie czekał. Ten ktoś, kto ma tę samą potrzebę kochania Ciebie, jaką Ty czujesz wobec niego – choć być może jeszcze o tym nie wiesz. Ten ktoś, kto sprawi, że Twoje życie stanie się kompletne i spełnione.
Autor nieznany


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.