Czas leczy nawet najgłębsze rany

Czas leczy nawet najgłębsze rany

Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca, 2017

Kiedy najmniej się tego spodziewasz to wszystko zaczyna powoli działać. Wspaniałe rzeczy pojawiają się w twoim życiu, podnosisz się po upadku, wybierasz siłę i chwytasz swoje życie za ster. Właśnie dlatego mówi się, że czas najlepiej leczy rany. Czas bywa najlepszym lekarzem.

Po deszczu zawsze przychodzi słońce, którego tak bardzo pragniemy będąc pośrodku zamieci. Wówczas to zdajemy się rozumieć, że nie chodzi o to by pędzić jak najszybciej, ale by iść powoli i przybyć na czas.

Bo każde zdarzenie, nie ważne jak negatywne ma dla nas w zanadrzu pewną lekcję, która pomoże nam odnaleźć siebie i ponownie zaufać czasowi.

“I kiedy najmniej się tego spodziewasz, kiedy wszystko wali się na łeb na szyję, kiedy twoje życie spada po wyznaczonej mu co do najmniejszych szczegółów trajektorii, wtedy nagle zdarza się coś zupełnie nieoczekiwanego…”

Federico Moccia

Dziewczynki z kolorowymi jajkami

Najlepsze zawsze przychodzi na końcu

Mówi się, że ten kto czeka popada w desperację. Pamiętaj jednak, że cierpliwość jest trudna, lecz jej owoce są słodkie. Dokładnie tak czujemy się kiedy czas w końcu nam odpuszcza i prowadzi nas do wyjścia.

Dobre rzeczy zawsze przychodzą do tych, którzy czekają, którzy nie tracą wiary, którzy nie przysypiają, którzy potrafią cieszyć się chwilą przerwy i niepewności w swoich pragnieniach. To właśnie oznacza bycie cierpliwym.

Nie polega ono na traktowaniu swojej wiary niczym ciężaru, ale sprawianie by kroczyła obok ciebie zbierając powody do stałego poruszania się naprzód.

Dziewczyna z kwiatami we włosach

Największy czas musimy czekać na najbardziej wartościowe rzeczy

Najpiękniejsze w życiu rzeczy zawsze skrywają się za zasłoną oczekiwania i rodzą entuzjazm, który otaczają nadzieją. W ten sposób nasz umysł daje nam odpowiednią siłę, aby przekonać ciało.

Wszystko to, czego najbardziej pragniemy znajduje się na szczycie tabeli naszych życzeń i oczekiwań. Skomplikowana miłość, niedostępna osoba, czy stanowisko w pracy.

Na tego kto czeka cierpliwie i nie rozpacza czekają w życiu zaskakujące rzeczy. Życie nigdy nie mówi nam “nie”, choćby nie wiadomo jak bardzo nam się tak zdawało. Często jednak szepce nam “poczekaj”.

Mamy skłonność do niecierpliwienia się. Popełniamy błędy i komplikujemy różne kwestie. Cienka nić naszego życia pokrywa się wówczas supłami. W takich momentach rozpaczamy, a wszystko wokół zamienia się w ciemność.

“Zrozumienie siebie wymaga cierpliwości i tolerancji. “JA” to książka z wieloma rozdziałami i nie da się jej przeczytać jednego dnia. Kiedy jednak zaczniesz to robić, musisz dokładnie zwracać uwagę na każde słowo, każde zdanie i każdy akapit. To właśnie w nich odnajdziesz zrozumienie całości. Początek stanowi jednocześnie koniec. Jeśli wiesz jak czytać to znajdziesz w tej księdze wyższą mądrość.”

Jiddu Krishnamurti

Wesoła dziewczyna z kwiatami

Wszystko przemija, wszystko nadchodzi i wszystko się zmienia

Wszystko to co staramy się stworzyć przyjdzie do nas w taki bądź inny sposób. Dlatego powinniśmy pamiętać, że ból zawsze jest tylko tymczasowy. Innymi słowy trzeba pamiętać, że nic nie trwa wiecznie.

Wygra ten kto wytrwale dąży do celu. Dlatego należy zwolnić i dać wytchnąć swoim oczekiwaniom. Pamiętajmy o tym, że w pośpiechu ciężko będzie nam zrealizować swoje cele.

Aby ustrzec się przed taką sytuacją musimy po prostu przyzwyczaić się do stałej kontroli nad swoją niecierpliwością. Oto kilka wskazówek, które warto zastosować w życiu:

  1. Głęboki oddech jest doskonałą techniką umożliwiającą nam zastanowienie się przez chwilę i przejścia w stan pauzy, czy wstrzymania.
  2. Zastanów się nad tym co sprawia, że jesteś niespokojna. Nie wyolbrzymiaj, na nowo zorganizuj swoje priorytety i dokładnie się nad nimi zastanów.
  3. Określ rzeczy, które najczęściej budzą twój niepokój. Mogą to być ludzie, sytuacje, a nawet ty sama. Bycie świadomym tych kwestii pomoże ci się zrelaksować.
  4. Szczerze odpowiedz na następujące pytanie: czy twoja cierpliwość jest dla ciebie korzysta, czy wręcz przeciwnie, uniemożliwia ci realizowanie siebie?
  5. Daj sobie czas i spodziewaj się tego co niespodziewane. Nie ważne jak wiele planów snujemy, rzeczy nie zawsze będą układać się po naszej myśli. Dlatego właśnie musisz zaakceptować to, że życie nie zawsze toczy się tak jakbyś tego chciała. Zawsze jednak daje ci możliwość decydowania.

Ćwicz swoją cierpliwość, bo jeśli będziesz czekać przez odpowiednio długi czas, to zjawisz się na mecie w doskonałym dla siebie momencie. Nie wyprzedzaj samej siebie, nie żyj w pośpiechu.

Zarządzaj swoją nadzieją i wiarą w zgodzie z prawdą, że w życiu wszystko nadchodzi, wszystko przemija i wszystko się zmienia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.