Co to znaczy, gdy śnisz o pająkach?

Sen o pająkach kojarzy się zwykle z pechem, strachem lub agresywnością. Jednak znaczeń może być więcej, w zależności od treści samego snu. Dowiedz się więcej tutaj.
Co to znaczy, gdy śnisz o pająkach?

Ostatnia aktualizacja: 24 października, 2021

Świat snów jest dla wielu osób fascynacją. W Twoich snach często pojawiają się nieświadome lub stłumione impulsy lub pragnienia, które z jakiegoś powodu nie ujawniają się, gdy nie śpisz. W tym artykule porozmawiamy o tym, co to znaczy, gdy śnisz o pająkach. Jest to dość powszechny sen, podobnie jak w ogóle sny o zwierzętach.

Powszechnie uważa się, że sny o owadach są związane z ogólnymi wzlotami i upadkami życia. Dokładniej, sny o pająkach symbolizują dyskusje i problemy, które możesz mieć obecnie w swoim świadomym życiu. Jednak ile jest różnych wersji pajęczych snów i co każda z nich oznacza?

Co to znaczy śnić o zwierzętach?

Zanim zaczniemy mówić o znaczeniu snów o pająkach, porozmawiajmy trochę o ogólnej symbolice snów o zwierzętach.

W 2006 roku Anna Monteschi napisała Wielką Księgę Snów. W tej książce stwierdziła, że zwierzęta doświadczają pewnych podobieństw z ludźmi. Na przykład narodziny, życie i śmierć. Ponadto jedzą, łączą się w pary i walczą… tak jak ludzie.

Jednak w przeciwieństwie do ludzi nie są świadome swojego życia i przeznaczenia. Z tego powodu są zwykle używane do reprezentowania lub projekcji impulsów i pasji, za którymi my, jako ludzie, nie podążamy, właśnie dlatego, że jesteśmy świadomi naszej własnej natury.

W tym sensie w świecie snów zwierzęta działają jak niezwykle przydatne projekcje, reprezentujące tę część nas, która jest prymitywna i instynktowna. Innymi słowy, część, której nie da się racjonalnie przeanalizować.

Kobieta marzy o pająkach

Niektóre znaczenia snów o zwierzętach

Śnienie o zwierzętach może mieć wiele znaczeń. Wszystko zależy od rodzaju snu. Na przykład sen o nieznanych zwierzętach jest podobno symbolem pecha. Śnienie, że podąża za tobą zwierzę, takie jak pająk, może oznaczać, że musisz podjąć decyzję i być może być trochę agresywnym, aby odnieść sukces w pracy.

Wreszcie sen, w którym przemieniasz się w zwierzę, jest symbolem przebiegłości. Jeśli we śnie zwierzę mówi do Ciebie, oznacza to, że nie jest wskazane zbytnie wrażenie ludzi wokół ciebie, którzy mogą wydawać się uczeni i mądrzy

Jeśli śnisz o zwierzęciu…

Jeśli śnisz o jakimś zwierzęciu, powinieneś zadać sobie pytanie, kiedy i w jakich okolicznościach je widziałeś. Następnie musisz zastanowić się, co myślisz o danym zwierzęciu. Kochałeś je? Czy bałeś się go?

Ponadto zadaj sobie pytanie, czy zwierzę to jest uważane za brzydkie lub piękne. Te pytania zwykle odnoszą się do Twojego obecnego życia. Również do twoich uczuć i przeszłych doświadczeń. Właściwie jest to typowy element zaangażowany w proces psychoanalizy.

Co to znaczy śnić o pająkach?

Śnienie o pająkach zwykle wiąże się z dyskusjami i problemami w Twoim obecnym życiu. Może mieć to wiele znaczeń. Na przykład, jeśli śnisz, że trzymasz pająka w dłoni, może to oznaczać, że zazwyczaj jesteś odważny w obliczu najbardziej przerażających i niebezpiecznych sytuacji.

Z drugiej strony, jeśli śnisz, że zabijasz pająka, jest to dobry znak i symbol bogactwa. W rzeczywistości znaczenie jest takie samo, jeśli marzysz o zabijaniu owadów w ogóle. Jeśli pająk jest bardzo duży, wiąże się to z dyskusją, która będzie miała wiele konsekwencji.

Ogólnie rzecz biorąc, sen o pająkach oznacza nieprzyjemną sytuację. Jeśli owad czołga się po Tobie, symbolizuje irytację.

Jeśli po prostu śnisz, że widzisz pająka, symbolizuje to nieprzyjemną sytuację w Twoim życiu. Co więcej, jeśli widzisz, jak tka sieć, może to oznaczać, że czekasz, aby się w coś zaangażować.

Cóż, porozmawialiśmy o niektórych znaczeniach przypisywanych śnieniu o pająkach. Jest jednak więcej, więc czytaj dalej!

Pająk Cię gryzie

Pająki żądlą swoją ofiarę i paraliżują ją swoim jadem.

Jeśli śnisz, że gryzie Cię pająk, możesz znaleźć się w takim momencie swojego życia, że paraliżuje Cię strach, niepewność lub wątpliwości. Ogranicza to podejmowanie decyzji. Dlatego ukąszenie pająka we śnie zachęca do zastanowienia się nad decyzją, którą musisz podjąć.

Czarne pająki

Śnienie o czarnych pająkach może oznaczać specyficzny strach w Twoim życiu. Jednak prawdopodobnie nie jesteś szczególnie świadomy.

Sen o pajęczynach

W takim przypadku możesz postrzegać sen jako potencjalne ostrzeżenie lub musisz być świadomy pewnych sytuacji. W rzeczywistości możesz mieć wrażenie, że w Twoim prawdziwym życiu ktoś „chce Cię dopaść”.

Z drugiej strony, jeśli we śnie czyścisz dom z pajęczyn, wiąże się to z potrzebą wewnętrznego oczyszczenia, abyś był szczęśliwy. Jeśli Twoje usta są pełne pajęczyn, bądź ostrożny, ponieważ być może nie jesteś ze sobą szczery.

Pająki we włosach

Sen o pająkach we włosach wiąże się z obawami, o których dużo myślisz. W rzeczywistości jest to sen, który opowiada Ci o Twoich głębokich lękach. Tych, którym może powinieneś przyjrzeć się bliżej. Są to rodzaje lęków, które pozbawiają Cię siły. Zwykle są głęboko zakorzenione.

Kobieta z rękami na głowie

Co myślisz o pajęczych snach?

Czy kiedykolwiek śniłeś o pająkach? Jeśli tak, aby zinterpretować swój sen, musisz być świadomy tego, jak się we śnie czułeś. Na przykład, czy doświadczyłeś uczucia obrzydzenia, wstrętu, strachu, fascynacji, ciekawości…? Następnie spróbuj odnieść te uczucia do swojego prawdziwego życia lub jakichkolwiek rzeczywistych sytuacji, których doświadczyłeś z pająkami.

Często sny są fragmentami z dnia, wspomnień lub rzeczy, które ci się przydarzyły lub które widziałeś. W takich przypadkach zwykle nie mają żadnego ukrytego znaczenia. Jednak innym razem mogą próbować ci coś powiedzieć…..

„Podczas snu jesteśmy trochę bardziej sobą; apatia ciała wydaje się być tylko przebudzeniem duszy. Reprezentuje więź zmysłów, ale także wolność rozumu; nasze wyobrażenia po przebudzeniu nie docierają do fantazje naszego snu”.

-Thomas Browne-


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Freud, S. (2013). La interpretación de los sueños. Editorial Akal.
  • Monteschi, A. (2006). El gran libro de los sueños. La interpretación de más de 10.000 sueños para conocerlo todo sobre el amor, la riqueza y el éxito. Editorial De Vecchi, S.A.U. Barcelona.
  • Trujillo, M. (2004). Interpretación de los sueños. Editorial Libsa. Madrid.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.