Chcemy być szczęśliwi, a nie tylko wyglądać na szczęśliwych

Chcemy być szczęśliwi, a nie tylko wyglądać na szczęśliwych

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia, 2017

Chcemy być szczęśliwi. Bycie szczęśliwym jest czymś nadrzędnym. Ale czy koniecznie szczęścia trzeba szukać? Co jeśli jesteśmy już szczęśliwi? Być może wówczas nasze życie nie miałoby żadnego sensu.

Chociaż nie zawsze możemy pokazać uśmiech na naszej twarzy, w jakiś sposób zmuszamy się do robienia tego. Czy zauważyliście, że smutek nie jest dobrze odbierany? Nieświadomie maskujemy negatywne uczucia i emocje, które odczuwamy. Chcemy być szczęśliwi czy tylko na takich wyglądać?

Przestań szukać powodów, by być nieszczęśliwym. Skoncentruj się na rzeczach, które masz, oraz na tysiącach powodów, dla których powinieneś być bardzo szczęśliwy.

Bycie szczęśliwym nie oznacza tego, co kiedyś wam wmawiano

Gdzie możemy znaleźć szczęście? Już w chwili, gdy byliśmy dziećmi pokazano nam pewne sposoby na osiągniecie szczęścia. Jednym z nich jest znalezienie dobrej pracy, która pozwoli nam przetrwać i zyskać pewne bezpieczeństwo ekonomiczne.

Ale ta radość polega nie tylko w miejscu pracy, ale dotyczy także naszych relacji. Posiadanie partnera i dzieci dla wielu będzie czymś najważniejszy. Ale co się stanie, gdy wynik nie będzie zgodny z oczekiwaniami? A jeśli nadal będziemy nieszczęśliwi?

Kobieta z żonkilami.

Kiedy pomimo osiągnięcia wszystkich tych kroków nie uda nam się osiągnąć naszego długo oczekiwanego szczęścia, smutek zapanuje nad nami powodując, że czujemy się okropnie nieszczęśliwi. Wtedy zaczynamy myśleć, że być może nie zasługujemy na życie pełne uśmiechów.

Wszystkie wskazówki, które wyznaczają naszą drogę do bycia szczęśliwym, nie robią niczego poza spełnieniem bardzo trudnych do osiągnięcia oczekiwań. Jakkolwiek mocno chcemy w to wierzyć, szczęście nie jest tym, czym powiedziano nam, że będzie. Musimy tylko otworzyć oczy i rozejrzeć się wokół nas.

“Są dwa sposoby na rozprzestrzenianie szczęścia. Bycie światłem, które świeci, lub lustrem, które je odbija.”

Edith Wharton

Kiedy już to zrobisz, zrozumiesz, że to nie ci, którzy mają więcej, są szczęśliwsi oraz że skromni ludzie zawsze się uśmiechają. To dlatego, że cenią sobie to, co mają. A także dlatego, iż wiedzą, że szczęścia nie osiąga się dzięki dobrom materialnym lub osiągnięciom. Bycie szczęśliwym polega raczej na odpowiednim nastawieniu.

Ci ludzie wiedzą, że nie potrzebują nikogo innego, by się uśmiechać. Nie mają również poczucia, że nie odnieśli sukcesu, ponieważ zaakceptowali, że życie jest ciężkie i że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie. Mimo to patrzą z optymizmem w przyszłość i nadal walczą o to, czego chcą.

Chcemy być szczęśliwi. Ale czy musimy tacy być?

W pewnym sensie jesteśmy zmuszani do tego, by być szczęśliwi, aby pokazać najpiękniejszy uśmiech, gdy tak naprawdę chcemy tylko płakać. Aby to zrobić, wystarczy spojrzeć na poradniki dotyczące samopomocy, które pokazują nam jak samemu czuć się lepiej i sprawić by inni też się tak czuli.

Problem leży w tym, że nie można być szczęśliwym 24 godziny na dobę. Dzieje sie tak ponieważ pozytywne emocje współistnieją z negatywnymi. Od tych ostatnich zawsze staramy się uciec, ponieważ uważamy, że nie wniosą nic dobrego dla naszego samopoczucia.

Kobieta w niebieskim nakryciu głowy.

W większości przypadków pokazujemy nasz najpiękniejszy uśmiech i udajemy, że jesteśmy szczęśliwi. Wydaje się, że w ten sposób jesteśmy bardziej akceptowani, dzięki czemu łatwiej możemy się zintegrować. Akceptacja odgrywa tu ważną rolę, ponieważ sprawia, że ​​czujemy się lepiej.

Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że cię to uszczęśliwi.

Ale to powoduje, że ukrywamy prawdziwe emocje, gdy naprawdę źle się czujemy. Nie zdając sobie z tego sprawy, chowamy nasz smutek za uśmiechami, krzyki za śmiechem a śmiejącymi się oczami, próbujemy zakryć okropny wewnętrzny ból.

Możemy rzucić okiem na taką sytuację w poniższym filmie, który przedstawiamy poniżej za pośrednictwem medium, które nie pokazuje nic poza najlepszą częścią naszej rzeczywistości. Czasami jest to najbardziej nierzeczywiste.

Decyzja, by nie być szczęśliwym

Co się stanie, jeśli zdecyduję się nie być szczęśliwy? Jest wielu ludzi, którzy nie chcą być szczęśliwi, chociaż może wydawać się to nam dziwne. Jednak to niezbyt wiele, kiedy tak naprawdę robimy wszystko co możliwe, aby oderwać się od tego pożądanego nastroju.

Chcemy być szczęśliwi, gdy osiągnęliśmy sukces zawodowy i rodzinny, znajdując dobre samopoczucie i równowagę we wszystkich dziedzinach. Cele i coraz więcej celów, tak, że gdy je osiągamy, nie czujemy euforii, przynajmniej nie przez resztę naszego życia.

Nikt nie posiada na własność twojego szczęścia, dlatego nie pozostawiaj swojej radości,

swojego spokoju i życia w rękach kogokolwiek.

Bycie szczęśliwym to stan umysłu współistniejący z wieloma innymi. Tak jak smutek lub jakakolwiek inna emocja, to żyje w tobie. Jeśli spojrzysz w głąb siebie, zauważysz, że pochodzi ono z tego właśnie miejsca, w którym rodzą się wszystkie alternatywy, które możesz kontrolować, by być szczęśliwym.

Kobieta sadząca w ogrodzie rośliny.

Doceń to, co masz wokół siebie i przestań udawać, że zawsze wszystko jest w porządku. Nigdy nie pozwól, aby ktokolwiek lub cokolwiek zmusiło cię do bycia tym, kim naprawdę nie jesteś. Trzymaj się z dala od wszystkiego, o czym powiedziano, że cię uszczęśliwi a to, co sam znalazłeś takie nie jest. Szczęście leży w nas samych. Więc jak? Jesteś teraz szczęśliwy?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.