Cechy osobowości kobiety sukcesu

Cechy osobowości kobiety sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca, 2017

W nowoczesnej i starożytnej historii odnaleźć możemy wiele przykładów kobiety sukcesu. Choć każda z nich jest inna, to zaobserwować można pewien wzór: w swoim życiu dokonują niesamowitych rzeczy. Tego rodzaju kobiety odnaleźć możemy w każdej sferze życia i stanowią one inspirację do naszych działań.

Jakie są więc cechy wspólne kobiet sukcesu? Nie posiadają one przecież supermocy, jak bohaterki, które poznajemy w komiksach. Kobiety sukcesu przyjmują filozofię życia, w której przejmują kontrolę nad sobą i własnym światem. Chcesz poznać prawdziwe cechy kobiety sukcesu? Zapraszam cię więc do lektury tego artykułu.

1. Kobiety sukcesu pasjonują się tym co robią

Codzienne życie jest złożone we wszystkich aspektach. Nawet jeśli doskonale wykonujesz pracę którą lubisz, a twoja rodzina jest spełnieniem twoim marzeń to i tak napotkasz na chwile, w których będziesz czuła się nieco przygaszonaDlatego kobieta sukcesu stale upewnia się, że pasja stanowi część jej życia.

Wprowadzanie innowacji, próbowanie nowych rzeczy kiedy tylko masz na to szansę oraz praca nad rzeczami, które motywują cię każdego dnia to klucz do dobrego samopoczucia. Należy również pamiętać o szczególnym czasie, który spędzasz wspólnie ze swoją rodziną.

Kobieta malująca motyle

2. Nie poszukują doskonałości

Jedną z najważniejszych lekcji, jakich doświadczyły kobiety sukcesu, jest świadomość że doskonałości nie da się osiągnąć. Warto wyznaczać sobie cele i stale dążyć do czegoś wielkiego, nie należy jednak popadać w obsesję na punkcie niedostępnych rzeczy.

Zamiast tego należy skupiać się na życiu chwilą i czerpaniu radości z każdego dnia. Aby stać się kobietą sukcesu, musisz stale pamiętać, że rzeczy nie zawsze będą układać się po twojej myśli. Dlatego musisz nauczyć się żyć tu i teraz.

3. Wiedzą kiedy przejąć kontrolę, a kiedy odpuścić

Kobiety sukcesu potrafią przejmować kontrolę nad swoim życiem, związkami i karierą kiedy to konieczne. Wiedzą, że oznacza to stwarzanie własnych zasad oraz dopasowywanie do nich swojego otoczenia, tak by wszystko łagodnie i przemyślanie ze sobą współgrało.

Posuwają się jednak o krok dalej, bo potrafią odpuścić, kiedy wymaga tego ich stan emocjonalny lub zdrowotny. Potrafią utrzymać wewnętrzną równowagę, dzięki woli negocjowania z ludźmi ze swojego otoczenia.

4. Wychodzą za właściwą osobę, albo wcale

Dla wielu kobiet małżeństwo jest jednym z najtrudniejszych tematów do dyskusji. Każdy doskonale o tym wie, że nasze społeczeństwo oczekuje iż w pewnym wieku wyjdziesz za mąż i będziesz mieć dzieci. Z tego powodu wiele kobiet przyjmuje oświadczyny od kogoś, kto nie do końca wpisuje się w ich oczekiwania.

Kobiety sukcesu nie mają takiej tendencji. Wręcz przeciwnie, kobiety sukcesu mają na tyle dużo pewności siebie i wiary we własną wartość, że przyjmą jedynie zaręczyny od osoby, której same pragną.

Wolą doświadczyć życia singla do momentu, aż będą w pełni przekonane, że ich partner gotów jest okazać im odpowiednie wsparcie oraz rozwijać się w równym tempie co one. Jeśli ich ocena okaże się nietrafiona, nie zawahają się wycofać z podjętej decyzji.

5. Podejmują ryzyko

Najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest poszukiwanie go. Jest to możliwe jedynie wówczas, kiedy wyjdziesz poza swoją strefę komfortu. Kobiety sukcesu nie ograniczają się do podejmowania łatwych decyzji, czy życia w którym kierują się głównie wygodą.

Idą nawet krok dalej i stawiają na czynności, które są dla nich wyzwaniem. W ten sposób każdego dnia uczą się czegoś nowego, jednocześnie zbliżając się do swoich życiowych celów zarówno zawodowo, jak i emocjonalnie.

6. Rezerwują sobie czas tylko dla siebie

Modląca się kobieta

Kobiety sukcesu wiedzą o tym, że każdego dnia wszyscy musimy zapewnić sobie odpowiednią ilość czasu tylko dla siebie. Nie ma znaczenia, czy twoje życie po brzegi wypełnione jest zobowiązaniami zawodowymi, czy personalnymi. Wystarczy 20 minut.

W czasie tej przerwy powinnaś chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkich czekających na ciebie zadaniach. Zastanów się nad tym co robisz i wyznacz sobie nowe cele.

Aby uniknąć zapominania o czasie tylko dla siebie ustaw w telefonie przypomnienie. Kiedy nadejdzie odpowiednia pora wyłącz swój telefon, komputer i wszystko inne co może cię rozpraszać. Wykorzystaj ten czas, aby poćwiczyć jogę, poczytać, lub po prostu medytować i nie robić nic.

7. Wiedzą, że sukces wykracza poza to co materialne

Chociaż nasze ogólne pojęcie sukcesu opiera się na posiadaniu mnóstwa pieniędzy i innych rzeczy materialnych, kobiety sukcesu postrzegają go inaczej. Oczywiście pieniądze są dla nich ważne, ale ważniejsze jest zadowolenie i komfort względem tego co robisz.

Uśmiechają się i płaczą, kiedy tego potrzebują. Pracują ciężko i pozwalają sobie na odpoczynek, kiedy tego wymagają. Czym dla ciebie jest sukces? Czy już go osiągnęłaś?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.