Ciesz się światem bez ograniczeń

Ciesz się światem bez ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia, 2017

Rodzisz się i zanim zdasz sobie sprawę żyjesz w świecie, który istnieje tylko dla ciebie. Jest wyjątkowy i dopasowany do ciebie, dlatego ciesz się bez ograniczeń i wykorzystaj w pełni każdy dzień swojego życia. Przed twoimi oczami masz prezent, którego nie możesz przegapić. Ponieważ powinnaś go oczekiwać i witać z otwartymi ramionami, ciesz się.

Najlepsze jest to, że nigdy nie jest za późno na naukę. Nie ma takiej chwili w życiu, w której minęłoby za dużo czasu, aby na nowo docenić własne istnienie.

Jeśli wierzysz, że twoje doświadczenia były wartościowe to wiek nie ma znaczenia. Wszystko to nie jest istotne, jeśli potrafisz spojrzeć w przyszłość i wyczekiwać jej z pełną ochotą do życia.

“Masz odpowiedni wiek, by być szczęśliwym i odpowiednią ilość energii, by uczynić swoje życie inspirującą przygodą.”

-Anonim-

Ciesz się życiem – świat ma taki kolor, jaki mu nadajesz

Życie to jedna wielka przygoda. Doświadczasz jej, gdy napotykasz na rzeczy, które popchną cię do przodu i dostarczą ci nowych znajomości. To w rezultacie rozwija Cię  jako człowieka.

Co ciekawe, zazwyczaj najbardziej rozwijają sytuacje, które wyrządzają ci najwięcej krzywdy lub mają najsilniejsze echo emocjonalne. Są to sytuacje takie jak śmierć ukochanej osoby, ciąża, małżeństwo, czy rozstanie. Tylko ty jedna masz władzę nad swoim podejściem do różnych sytuacji, jakie spotykasz na swojej drodze.

Kobieta z lornetką - ciesz się życiem

Nastawienie to nasza najlepsza broń w koncentrowaniu się na kierunku jakie obiera nasze życie i sprowadzaniu go na właściwy tor. Zauważ, że pozytywne nastawienie sprawi, że nawet najgorsza sytuacja będzie nieco łatwiejsza do zniesienia.

Jeśli bardzo mocno tego chcesz, kolory w jakich postrzegasz życie staną się znacznie cieplejsze i radośniejsze.

“Życie jest krótkie. Łam zasady, wybaczaj prędko, całuj powoli, kochaj prawdziwie, śmiej się niekontrolowanie i nigdy nie przestawaj się uśmiechać. Nawet w najdziwniejszych sytuacjach. Życie może nie być tą imprezą na jaką się szykowaliśmy, ale skoro już tu jesteśmy, to ruszmy do tańca!”

-Anonim-

Nastawienie i sięgnięcie niemożliwego

Możliwość sięgnięcia po to, co niedostępne zależy wprost od twojego podejścia do danego wyzwania. Innymi słowy bardzo ważne jest, aby każdego dnia budzić się z wolą doświadczania życia takim, jakie jest: wyjątkowym, ulotnym i przede wszystkim twoim własnym.

Wszystko co dzieje się wokół nas, wszystko to co powstrzymuje nas i blokuje jest nieuniknione. Jednakże właśnie z tej przyczyny życie sprawiło, że jesteśmy silni. Nieustannie szukamy kontroli nad własnymi emocjami i staramy się pokonać przeszkody, bariery, czy pułapki tego co niemożliwe.

Co jeśli wpadniemy w pętlę i życie nie będzie już dla nas miało żadnego znaczenia?

Wówczas stałoby się coś bardzo niedobrego – zatracilibyśmy to, kim jesteśmy, a także kim moglibyśmy być. Kiedy zbliży się śmierć, wówczas przypomnimy sobie to, co mówiliśmy na początku: ciesz się światem bez ograniczeń. Upewnij się, że kiedy nadejdzie ta pora nie będziesz niczego żałować.

Nie bój się pomyłek one dają szansę na nowe możliwości

Jak wspomnieliśmy wcześniej, powinieneś żałować jedynie tego, czego nie spróbowałeś. Wiemy dobrze o tym, że mylenie się jest jednym z elementów, z których składa się życie.

Błędy i ich trudne konsekwencje w pewnym stopniu są ceną, jaką musimy zapłacić za szczęście, którego możemy doświadczać w najlepszych chwilach.

Kobieta na torach

Świat nie ma granic, jednak wymaga zachowania równowagi. Świadomie przyjmuj swoje emocje, jakiekolwiek by nie były. W życiu potrzebne są chwile wzlotów i upadków. Wszystko to składa się na twoje życie. Doświadczając tych chwil, czerpiesz z niego całymi garściami.

Jako ludzie jesteśmy naznaczeni popełnianiem błędów. Mamy również swobodę w rozumieniu wszystkich zdarzeń oraz odpowiednim reagowaniu. Sami decydujemy o tym, co chcemy dać od siebie innym oraz w jaki sposób to robimy. Postrzegasz świat w sposób zupełnie odmienny niż inni ludzie, dlatego ciesz się nim bez ograniczeń.

Mogąc zmieniać kolor swojego świata i pokonywać wszelkie przeciwieństwa miej na uwadze słowa Mario Benedettiego: “Doskonałość to zestaw wspaniale wypolerowanych błędów”.

Wiesz, że to był błąd tylko wtedy, kiedy masz odwagę go popełnić. Ciesz się życiem takim jakie jest, oddychaj pełną piersią i żyj bez ograniczeń.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.