By docenić to co masz nie musisz tego tracić

By docenić to co masz nie musisz tego tracić
Adriana Díez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Adriana Díez.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Zwróć uwagę na wszystko, co Cię uszczęśliwia. Zwróć uwagę na to, jak bardzo się uśmiechasz, gdy jesteś w pobliżu tego kogoś lub czegoś, wszystkie pozytywne wpływy, które mają te rzeczy na Ciebie. Otwórz oczy na wszystko, co masz. Nie czekaj dłużej, ponieważ jutro może być zbyt późno. A na koniec pamiętaj, że by docenić to co masz nie musisz tego tracić.

Teraźniejszość jest jedynym czasem, w którym trzeba się cieszyć. Nie czekaj dłużej, by być wdzięcznym za to, co masz, ciesz się każdą chwilą i czerp jak najwięcej z życia. Nie ryzykuj odłożenia czegoś na jutro, ponieważ taka ostrożność nie przynosi żadnych korzyści. By docenić to co masz, nie musisz tego tracić. Teraz właśnie jesteś w stanie dojrzeć to, co jest wokół Ciebie: doceń to i ciesz się. Ponieważ, choć przykro mi to mówić, ludzie, których kochasz, pewnego dnia odejdą.

Twoi przyjaciele nie będą już Twoimi przyjaciółmi, dzieci zaczną swoje życie, Twoja praca się skończy. Tak po prostu się dzieje. Więc weź stery w swoje ręce i spraw, by wszystko było tego warte. Spraw, aby wszystko, co masz, zostało na zawsze w Twojej pamięci. Nie czekaj, aż coś stracisz, aby zdać sobie sprawę, jak ważne dla Ciebie było. Nie czekaj, aż coś stracisz, aby zdać sobie sprawę, jak cenne to było.

By docenić to co masz – rozdawaj pocałunki, tyle, ile zapragniesz

Oto magia tego, co ludzie nazywają szczęściem: nie potrzebujesz wielkich rzeczy. Musisz tylko dać umysłowi trochę miejsca na to, co jest dzisiaj – tu i teraz. Jutro prawdopodobnie będziesz miał szansę zrobić to samo, co dzisiaj, z tymi samymi ludźmi i podobną energią. Ale to nie jest powód, dla którego możesz odpuścić sobie cokolwiek w tej chwili.

“Kiedy cenisz to, co masz, czynisz to jeszcze bardziej wartościowym.”

-Jorge Bucay-

Całująca się para.

Idź spać każdego wieczoru z poczuciem dobrze wykorzystanego dnia – chwil, które po prostu przeżyłeś w pełni. Poczujesz spokój wynikający z najlepszego wykorzystania czasu i życia.

W ten sposób nie będziesz musiał tracić nic, aby poznać prawdziwą tego wartość, ponieważ nie ma lepszego sposobu, aby to zrobić, niż ciesząc się ze wszystkiego z całych sił.

Pocałunki, które możesz dziś rozdać ludziom – zrób to! Powiedz “kocham Cię” tysiąc razy każdemu, kogo kochasz. Spędzaj czas z najbliższymi. Kochaj, jakby to był Twój ostatni dzień na ziemi i ciesz się wszystkim, czym tylko możesz. Nie jutro. Dzisiaj! Ciesz się swoim życiem do woli, ponieważ opinie innych ludzi nie mają z Tobą nic wspólnego.

“Doceń to, co kochasz, dbaj o to, co wybierasz”.

Jorge Bucay

Doceń wszystko, za co jesteś wdzięczny – w tej chwili

Skreślając dni w kalendarzu, myśląc, że wszystko wokół ciebie będzie trwać wiecznie, nie zdając sobie sprawy, że czas nigdy się nie zatrzyma, myśląc, że to, co masz dzisiaj będzie jutro, w końcu stracisz szansę na zastanowienie się nad tym, co ważne.

Przestajesz myśleć o tym, jak bardzo będziesz tęsknił za drobiazgami i ludźmi, którzy są obok ciebie każdego dnia. Tracisz ich i pozwalasz im przejść obok niezauważonym, ponieważ myślisz, że możesz kontrolować czas i dopasować go do swojego życia. Ale to nieprawda.

Dziwne jest to, że każdego dnia żegnamy się z ludźmi i rzadko zastanawiamy się ile dla nas znaczą. Ukrywamy ból, który mógłby nas skłonić do refleksji nad naszymi zwyczajami i pośpiechem. Teraz nie przyszedł na to jeszcze właściwy czas – ale on nigdy nie nadejdzie. Nierzadko zdarza się, że pozwalamy rzeczywistości wyrażać się poprzez nas, nawet jeśli odczuwamy jej skutki wewnątrz, gdy objawia się ona w negatywny sposób.

Szczęśliwa dziewczyna.

Zwróć uwagę na wszystko, co masz. Istnieje ku temu jeden konkretny powód: ponieważ rozpoznanie wartości tego, co masz pomoże ci cieszyć się tym, tworzyć wspomnienia i budować życie, jakiego pragniesz. Twoje życie. W końcu to wszystkie to małe rzeczy, które mogą sprawić, że poczujesz się jak olbrzym. Nie zapominaj o tym: by docenić to co masz, nie musisz tego tracić…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.