Zwroty duchowe, nad którymi warto się zastanowić, by osiągnąć wewnętrzny spokój

Zwroty duchowe są źródłem energii, która głęboko inspiruje i przekształca ludzi od wewnątrz. Sprawdź je!
Zwroty duchowe, nad którymi warto się zastanowić, by osiągnąć wewnętrzny spokój

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca, 2021

Dzisiejszy artykuł zawiera tak zwane zwroty duchowe, które pomogą ci zastanowić się nad swoim życiem. Chociaż możesz nie być tego świadomy, duchowość jest siłą, która łączy Cię z samym sobą i z esencją rzeczy.

Można ją zdefiniować na wiele sposobów: jako energię, sposób widzenia świata, filozofię życia, ćwiczenie introspekcji itp. Ponadto inteligencja duchowa jest wtedy, gdy wykorzystujesz swoją duchowość do rozwiązywania problemów i identyfikowania ścieżki powinieneś wziąć.

„Wiedza o Duchu jest prawdziwym sekretem kreatywności, przywództwa i szczęścia. To inteligencja duchowa czyni zwykłego człowieka geniuszem. Kiedy geniusz traci swoją duchową inteligencję, staje się całkiem zwyczajny”.

-Awdhesh Singh-

Czym dokładnie jest duchowość?

Jest wiele definicji i wszystkie są poprawne. Dzieje się tak, ponieważ duchowość jest osobista. W pewnym sensie jest to kwestia wiary; energię, która łączy Cię z samym sobą i z esencją rzeczy (i ludzi).

Można również powiedzieć, że jest to świadomość części Ciebie, która materializuje się i łączy z czymś poza wszystkimi żywymi istotami. Chodzi też o wiarę i religię.

Świeca na murku

Inteligencja i zwroty duchowe

Ta zdolność pozwala nadać sens swojemu życiu. Na przykład Budda mówił o tym, używając terminu „wgląd” lub Vipassana (zdolność penetrującej perspektywy do uchwycenia głębokiej rzeczywistości zjawisk i zobaczenia rzeczy takimi, jakie są).

Ze swojej strony, Danah Zohar i Ian Marshall, badacze i autorzy książki “Inteligencja duchowa: najwyższa forma” (2001) zdefiniowali tę koncepcję jako „zdolność, która pozwala skonfrontować i rozwiązać problemy znaczenia i wartości, widzieć swoje życie w bardziej znaczący kontekst, a jednocześnie określić, które działanie lub ścieżka są bardziej wartościowe dla Twojego życia”.

Jak widać, duchowość i inteligencja duchowa pozwalają zastanowić się między innymi nad takimi pojęciami, jak samowiedza, miłość, życie i śmierć.

Cel wyrażeń duchowych

Rzeczy się dzieją, kiedy wypuszczasz swoją duchową stronę: łączysz się bardziej z ludźmi, z istotą rzeczy, a przede wszystkim z samym sobą. Duchowość to z kolei zdolność, która pozwala wyjść poza to, co widzialne lub zbędne.

Zastanów się nad tą koncepcją analizując następujące zwroty duchowe:

„Życie daje ci mnóstwo czasu na robienie wszystkiego, co chcesz, jeśli pozostaniesz w chwili obecnej”.

– Deepak Chopra –

Czas, który możesz (a może powinieneś) wykorzystać, to czas, który już istnieje: teraźniejszość.

„Nie jesteśmy istotami ludzkimi przechodzącymi doświadczenie duchowe; jesteśmy istotami duchowymi przeżywającymi ludzkie doświadczenie”.

-Teihard de Chardin-

Faktem jest, że wszyscy, w pewnym stopniu, skrywają pewną duchowość i prowadzą życie przez nią.

„Tak jak świeca nie może się palić bez ognia, tak ludzie nie mogą żyć bez życia duchowego”.

-Budda-

Życie duchowe jest często konieczne, aby połączyć się z samym sobą i z „tym, czego nie widać”. Pozwala odłączyć się od rzeczywistości i zajrzeć do wewnątrz.

„Duchowa podróż jest indywidualna, wysoce osobista. Nie można jej zorganizować ani uregulować. Nieprawdą jest, że każdy musi podążać jedną ścieżką. Słuchaj własnej prawdy”.

-Autor anonimowy-

Każdy ma swoją własną ścieżkę i musi ją zdefiniować, idąc nią. Nie ma dwóch takich samych ścieżek, tak jak nie ma dwóch ludzi.

„Duchowość nie polega na przyjmowaniu większej liczby przekonań i założeń, ale na odkrywaniu w sobie tego, co najlepsze”.

-Amit Ray-

Rzeczywiście, duchowość jest również powiązana z wierzeniami i myślami. Jednak prawda jest taka, że nie ma lepszego sposobu na połączenie się z tym, niż połączenie się z tą niematerialną częścią siebie. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy znasz siebie.

„Urzeczywistnienie jest po prostu dawaniem życia czemuś w sobie”.

-Autor anonimowy-

Spełnienie polega na łączeniu się z tym, czym się pasjonujesz, a pasja często wiąże się ze swoją esencją.

„Religia daje człowiekowi wewnętrzną siłę, duchowe światło i niewypowiedziany spokój”.

-Alexis Carrel-

Autor tego cytatu jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Wewnętrzna siła jest związana z tym światłem i tym pokojem, którego ludzie nieustannie poszukują, a to zapewnia ci pewną równowagę psychiczną. Wielu ludzi odczuwa tę siłę dzięki swojej wierze.

„To dzięki wdzięczności za chwilę obecną otwiera się duchowy wymiar życia”.

-Eckhart Tolle-

Wdzięczność jest wartością, a także zdolnością, która pozwala ci połączyć się z tym, co masz i czym jesteś, i być za to wdzięcznym.

Kobieta ciesząca się bryzą.

„Ludzie widzą tylko to, na co są gotowi”.

-Ralph Waldo Emerson-

Twoje przekonania wpływają i pomagają Ci poszerzyć perspektywę na rzeczy, ale także ją ograniczają. Tak więc duchowość, nawet jeśli czasem odbiega od „ziemskiego”, jest również powiązana z tymi wierzeniami.

Ten, kto zna innych, jest mądry. Ten, kto zna siebie, jest oświecony ”.

-Tao Te Ching-

Znajomość innych daje ci wiedzę i wiedzę, ale nie ma nic lepszego niż poznanie siebie.

Jaka jest twoja ulubiona duchowa fraza? Czy znasz innych? Kontynuuj poznawanie tej koncepcji, a przede wszystkim bądź duchowy na swój własny, unikalny sposób, jeśli czujesz taką potrzebę.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.