Żałuj szans, których nie wykorzystałeś

Żałuj szans, których nie wykorzystałeś

Ostatnia aktualizacja: 04 maja, 2018

Żałuj szans, których nie wykorzystałeś. Ale nigdy nie żałuj tego, co zrobiłeś, ani odwagi, którą zainwestowałeś w realizację swoich marzeń i celów.

Żałowanie, co już zrobiłeś, ponieważ nie wyszło tak, jak ci się wydawało, jest absurdalną stratą czasu i energii. A co, jeśli wszystko poszłoby dobrze? Żałowałbyś tego?

Jeśli odpowiedź brzmi “nie”, oznacza to, że nie żałujesz skoku na głęboką wodę. Tak naprawdę żałujesz, że twoje oczekiwania nie zostały spełnione. Ale takie jest życie.

Żałuj szans, z których nie skorzystałeś.

Niepowodzenie pomaga nam się uczyć, abyśmy mogli spróbować ponownie dzięki doświadczeniu, jakie zdobyliśmy.

Żałuj pozostawania w swojej strefie komfortu, marząc o tym, co mogło być. Kiedy odmawiasz nawet podjęcia próby, oznacza to, że już nie udało ci się osiągnąć celu. Czyniąc to, decydujesz się na życie pozbawione ekscytacji tylko dlatego, że boisz się, że po drodze coś może pokrzyżować ci plany..

Przykro nam to mówić, ale frustracja i rozczarowania są częścią życia. Poczujesz je wcześniej czy później, nawet jeśli będziesz bronić sie przed spróbowaniem czegoś nowego. Nadejdą, w ten czy inny sposób, poprzez swoją rodzinę, związek, pracę lub jakąkolwiek inną dziedzinę życia. Unikanie ryzyka samo w sobie także może stać się źródłem frustracji.

Żałuj szans, których nie wykorzystałeś, ale nie trzymaj się kurczowo żalu

Wszystkie twoje decyzje, działania, marzenia, zmagania i słowa stanowią część tego, kim jesteś. Doprowadziły cię tam, gdzie teraz jesteś. Nikt nie powinien żałować, kim jest i jaki sposób na życie wybiera.

Sukces w dzisiejszym społeczeństwie jest przeceniany. Cenimy tylko tych, którzy podejmują ryzyko, które się opłaca.

Dziewczyna z ptaszkiem.

Skupiamy się zbytnio na wynikach, ale nie na postępie, poświęceniu i wysiłku, który ludzie inwestują w swoje cele, wiedząc, że czasami wszystko idzie dobrze – ale nie zawsze.

To są rzeczy, które naprawdę mają znaczenie: posiadanie celu, który popycha cię do życia i okazywania miłości, do inwestowania w to pieniędzy, czasu i wysiłku. To właśnie motywuje ludzi, bardziej niż rezultat.

Bycie pełnym nadziei, gdy widzą, jak budują życie, którym chcą żyć – oto, co sprawia, że ​​ludzie mają ochotę wstać rano i co ich uszczęśliwia.

Więc nie żałuj tego, co zrobiłeś; żałuj, że nie spróbowałeś czegoś ze strachu przed porażką. Ale nie karz siebie za to, że odczuwasz strach. Po prostu przyjmij do wiadomości, że dajesz się ponieść chwilowej emocji i że można ją zastąpić czymś nowego.

Nie martw się. Nikt nie jest doskonały i jest czymś normalnym, że emocje wpływają na ciebie i tobą manipulują. Musisz po prostu czerpać z tej sytuacji naukę. Postaw na swoim i zdecyduj się zerwać do lotu – bez względu na to, co się stanie!

Bądź odważny i naucz się latać, ale także naucz się, co zrobić, jeśli upadniesz

Dojrzałość przychodzi wtedy, gdy masz marzenia i nadzieje, ale jednocześnie stoisz mocno na ziemi. Kiedy dobrze siebie znasz, akceptujesz bezwarunkowo i rozumiesz swoje ograniczenia.

Dojrzali ludzie rozumieją swoje ograniczenia i swój potencjał, i wykorzystują je do stworzenia planu, który są w stanie wykonać, ponieważ dostrzegają, jak wiele kontroli mają nad daną sytuacją.

Kiedy mówimy o kontroli, mamy na myśli kontrolę nad rzeczami, które możesz zmienić, takimi jak poziom frustracji, działania i decyzje.

Dziewczyna i czerwone kwiaty.

Dojrzali ludzie są odważni. Pozostają skupieni na teraźniejszości, ale wyobrażają sobie lepszą przyszłość. Chcą doświadczyć życia poprzez silne przywiązanie do niego i nie odwracają się plecami do nowych możliwości.

Wierzą, że jeśli jesteśmy tutaj, aby żyć, to powinniśmy z tego korzystać. Jeśli coś pójdzie nie tak, to sobie z tym poradzą.

To nie znaczy, że działają pochopnie i są nieświadomi tego, co robią. Impulsywni ludzie też mogą być śmiertelnie przerażeni. Dojrzałość i inteligencja emocjonalna sprawiają, że ludzie są odważni, ale także odpowiedzialni i ostrożni.

Kluczem jest, aby nie lękać się ewentualnej porażki. Jeśli jesteś realistą, nie patrzysz na nią jako na coś prawdopodobnego, po prostu możliwego.

Nie ma sensu czekać na większy przypływ odwagi. Czy planujesz zostać na zawsze na brzegu, nie wiedząc, jak to jest pływać w oceanie?

Jesteś tutaj, aby żyć, podejmować ryzyko, spełniać swoje marzenia i widzieć magię ukrytą za nimi. A jeśli ci się nie uda, możesz uczyć się na błędach i ponownie podejmować walkę.

Nie żałuj szans i tego, co zrobiłeś; żałuj tego, czego nie zrobiłeś ze strachu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.