Wytrwałość stanowi pożywienie dla marzeń

Wytrwałość stanowi pożywienie dla marzeń

Ostatnia aktualizacja: 16 maja, 2018

Wytrwałość – nic na świecie nie może jej zastąpić, nawet talent. Jest to jakość, która nadaje spójność charakterowi danej osoby. Cnota, która idzie w parze ze spełnionymi marzeniami.

Wytrwałość jest mostem pomiędzy naszym świadomym umysłem a naszą podświadomością. Jest to bezpośredni pomost do sukcesu, w zależności oczywiście od innych zmiennych, takich jak inteligencja i wola.

To normalne, że osiągniecie celów wymaga czasu. Zawsze napotkamy po drodze jakieś przeszkody. Ale gdy będziemy rozwijać wytrwałość, znajdziemy alternatywne rozwiązania i zaczniemy postrzegać każdą przeszkodę jako szansę. Zmienimy perspektywy i rozwiniemy umiejętność uczenia się na ich podstawie.

Często mamy narzędzia do osiągnięcia naszych celów, ale nie osiągamy sukcesu, ponieważ brakuje nam siły woli lub wytrwałości. Zgodnie z nauką, trening woli redukuje wskaźnik wykonania negatywnych impulsów z 70% do 17%.

Badanie przeprowadzone przez psychologa Wilhelma Hofmanna wykazało, że gdy ludzie natychmiast ulegają pożądaniu lub impulsowi, robią to w około 70% przypadków. Kiedy się opierają, poddają się impulsowi tylko w 17% przypadków. Oznacza to, że wykorzystanie siły woli ogranicza ponad 80% niepożądanych impulsów – jak wyjaśnia Hofmann.

Wchodzenie po schodach.

Brak woli oznacza, że ​​kiedy musimy podjąć decyzję, myślimy tylko o obecnych korzyściach. Nie bierzemy pod uwagę konsekwencji i nie dostrzegamy niczego poza instynktem.

“Cierpliwość, wytrwałość i pocenie są niezniszczalną kombinacją dla osiągnięcia sukcesu”

-Napoleon-

Trudności sprawiają, że stajemy się silniejszymi i lepszymi ludźmi

Upadki i kryzysy są nieuniknione. Nasze problemy, bez względu na to, ile ich mamy, to możliwości dla rozwoju osobistego. Motywują nas do zdobywania zasobów i umiejętności w celu znalezienia rozwiązań. Wielokrotnie są one także tym, co wyprowadza nas z naszej strefy komfortu i przedstawia nam nieuniknione wyzwania, których nigdy nie wybralibyśmy dobrowolnie.

Dlatego, aby stawić czoła tym sytuacjom, musimy nauczyć się interpretować problemy jako szansę, a nie problem. Najlepsze style radzenia sobie z nimi to te, które umieszczają nas w pozycji dowódcy, określając przyczyny problemu i identyfikując, z którymi z nich możemy coś zrobić.

Mrówka trzyma kawałek gałązki.

Jedyne, co naprawdę możemy kontrolować, to jak reagujemy na trudności. Za każdym razem, gdy reagujemy pozytywnie i konstruktywnie, stajemy się silniejsi. Jesteśmy w stanie lepiej stawić czoła naszemu następnemu problemowi lub kryzysowi. Epiktet, filozof szkoły stoickiej, napisał: “Okoliczności nie czynią człowieka, jedynie odsłaniają go przed nim samym”.

“Możesz napotkać wiele porażek, ale nie wolno ci zostać pokonanym. W rzeczywistości zmierzenie się z klęskami może być konieczne, abyś mógł się dowiedzieć, kim jesteś, z czego możesz się podnieść i jak z tego wydostać”

Maya Angelou

Wytrwałość? Dzięki niej spełniają się sny

Jedną z wielkich tajemnic sukcesu jest nauczenie naszych umysłów, aby stawiały opór. Idąc w kierunku naszych celów, napotkamy na różne przeszkody. Mogą zmusić nas do odwrotu. Ale nie poddawaj się! Kiedy podejmujemy świadomą decyzję, by się nie poddawać… to stanowi ona klucz do spełnienia naszych marzeń.

Posiadanie odwagi, by przetrwać w obliczu przeciwności losu i rozczarowania, często jest odpowiedzialne za zwycięstwo. Siła woli, dobrze ukierunkowana, może być bardzo satysfakcjonująca. Ale “dobrze ukierunkowana” część jest bardzo ważna. W końcu odbędziemy po drodze kilka bitew, które lepiej będzie sobie odpuścić, ponieważ nasza energia zostanie lepiej wykorzystana gdzie indziej.

Człowiek, który odniósł sukces.

Jeśli chcemy sprawić, aby nasze sny stały się rzeczywistością, musimy stać się osobą, która nauczy naszą wolę przestrzegania świadomej decyzji, aby wytrwać. Aby kontynuować, bez względu na to ile, jakiego rodzaju i jak duże są przeszkody na naszej drodze. Zawsze znajdziemy sposób na kontynuację i spełnienie naszego celu.

  “Ambicja jest drogą do sukcesu. Wytrwałość to pojazd, do którego przybywasz”

– Bill Bradley-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.