Wyrażanie intensywnych emocji dzięki filmom - propozycje

Wyrażanie intensywnych emocji dzięki filmom - propozycje

Ostatnia aktualizacja: 30 września, 2018

Filmy mogą stanowić narzędzie wspomagające wyrażanie intensywnych emocji. Cieszą nas, sprawiają, że płaczemy z żalu lub ze śmiechu, inspirują… I wszystko to dzieje się, choć najczęściej oglądamy je jedynie w celu zapewnienia sobie odrobiny rozrywki. Warto więc pamiętać o charakterystyce, która sprawia, że to źródło rozrywki może stać się naszym sprzymierzeńcem ułatwiającym wyrażanie intensywnych emocji.

Z tego powodu w dzisiejszym artykule znajdziesz propozycje pięciu filmów, które poruszają serce i ułatwiają wyrażanie intensywnych emocji. Każda z nich stanowi źródło inspiracji i motywacji. Każda z nich może dodać Ci sił, których wcześniej Ci brakowało. Pamiętaj tylko, żeby oglądać je z otwartym umysłem i z gotowością na zmiany.

1. Wyrażanie intensywnych emocji – film: “Poradzę Sobie Bez Ciebie”

Co by się stało, gdybyś mógł wymazać ze swojej pamięci dosłownie wszystko, co dotyczy jakiejś osoby z przeszłości? Kto nie myślał choć raz o usunięciu ze swojej świadomości jednego z byłych partnerów? Dokładnie w takim kontekście i środowisku osadzona jest akcja filmu “Poradzę Sobie Bez Ciebie”, który każdego widza zmusza do refleksji. Bohater decyduje się wymazać ze swojej pamięci wszystkie wspomnienia dotyczące swojej byłej dziewczyny.

Jednakże kiedy już ma do tego dojść, Joel (Jim Carrey) zaczyna sobie uświadamiać, że w rzeczywistości nie chce tego robić. Kiedy po raz kolejny dochodzi do spotkania między nimi, nie pamięta już swojej byłej dziewczyny. Tak zaczyna się nowy rozdział ich miłości. Film jest godny polecenia. Pozostanie w Twoich myślach co najmniej na kilka dni. Ułatwi też wyrażanie intensywnych emocji.

2. “Dzień Świstaka”

Phill Connors, dziennikarz lokalnego kanału telewizyjnego ma być obecny na Święcie Świstaka. Jednak z nieznanych sobie powodów wydaje się zostać uwięziony w czasie i musi przeżywać wciąż od nowa ten sam dzień. Początkowo bohater przeżywa całą gamę negatywnych uczuć, które z tego wynikają. W końcu jednak postanawia wyciągnąć jak najwięcej z zaistniałej sytuacji. Zaczyna więc zmieniać swoje podejście by ostatecznie w pełni skorzystać z tego, co daje mu Dzień Świstaka.

Film ten pobudza do myślenia. Pozwala zrozumieć, że największe znaczenie w naszym życiu mają pozornie mało znaczące wybory, których dokonujemy. Ostatecznie to właśnie nasze działania i myśli są tym, co definiuje przeżycia, jakich doświadczymy. Dlaczego więc nie podchodzić do nich w sposób bardziej świadomy?

Dzień Świstaka - scena z filmu

3. Interstellar

Wyrażanie intensywnych emocji zdecydowanie ułatwia kolejna z naszych propozycji. To Interstellar. Ten długometrażowy film dotyka problemów ludzkości, aktualności i nauki. Oglądając go przeżyjesz trzy godziny pełne różnych odczuć i emocji. Obejrzenie go z pewnością skłoni Cię do przemyślenia kwestii związanych z rodziną, przyjaciółmi, samotnością

Jednakże porusza też aspekty związane z naszą odpowiedzialnością w stosunku do planety, na której żyjemy, podbojem kosmosu i przyszłością ludzkości. Wszystko to przygotowano w rytmie, który ani na chwilę nie pozwoli Ci oderwać wzroku od ekranu.

4. “V jak Vendetta”

Rzadko kiedy ekranizacja książki przynosi tak wielki sukces jak to było w przypadku “V jak Vendetta”. Tym razem jednak kinowa wersja noweli Alana Moor’a zaskoczyła wszystkich. Co więcej, wyrażone w niej ideały doczekały się nawet zwolenników i stały się przyczyną powstawania pewnych ruchów w życiu realnym.

Film ukazuje kroki V, tajemniczej postaci, która ma na celu położenie kresu tyranii ze strony Zjednoczonego Królestwa. W tym dystopicznym świecie, kraj znajduje się pod tyranią rządu. Bohater postanawia więc odzyskać wolność społeczeństwa za wszelką cenę.

“V jak Vendetta” jest jednym z najlepszych filmów pobudzających do myślenia. Po jego obejrzeniu na pewno zaczniesz rozważać wartości takie jak wolność, odwaga, poświęcenie, a także zasięg kontroli sprawowanej przez rząd. Jest to typowy film fabularny, który ostatecznie stał się klasykiem.

 5. “Podziemny Krąg”

Ostatni film doskonale odzwierciedla dobrze znaną ostatnimi czasy frazę, która głosi, że “Kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy za pieniądze, których nie mamy, żeby zrobić wrażenie na tych, których wcale nie lubimy”. To właśnie stanowi założenie filmu: zerwanie ze społecznymi oczekiwaniami na rzecz robienia tego, na co naprawdę ma się ochotę.

Jednakże zamiast promować te wartości w sposób pozytywny, “Podziemny Krąg” ukazuje realia ciemnej strony życia. W trakcie całego filmu ukazuje się wiele przemocy, śmierci i szaleństwa.

Przygotowana przez nas lista filmów, które ułatwiają wyrażanie intensywnych emocji nie jest oczywiście długa. Oczywiste jest istnienie niezliczonej ilości innych ciekawych filmów. Jednakże tych pięć, pomoże Ci nie tylko obejrzeć coś ciekawego i ciekawie spędzić czas. Omawiane przez nas filmy pobudzą Cię również do myślenia i być może również do dokonania w życiu określonych zmian.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.