Wszyscy potrzebujemy kogoś, kto się nami zajmie

Fałszywe jest przekonanie, że „sami możemy wszystko”. Przyjazna dłoń zawsze będzie nam potrzebna w chwilach tak wielkiej ciemności.
Wszyscy potrzebujemy kogoś, kto się nami zajmie
Lorena Vara González

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Lorena Vara González.

Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia, 2024

Wszyscy potrzebujemy kogoś, kto się nami zaopiekuje. Ale to nie znaczy, że musisz być całkowicie zależny od tej osoby, aby czuć się dobrze. Lepiej jest rozpoznać, że kiedy nie jesteś w stanie sobie z tym poradzić, kiedy uderzasz o dno lub gdy sprawy nie układają się dobrze, potrzebujesz kogoś, kto przypomni Ci kim jesteś i do czego jesteś zdolny.

Są to ludzie, którzy mogą przypomnieć Ci, że jesteś czymś więcej niż tylko własnymi okolicznościami. Błędy czasem się zdarzają. Ci wyjątkowi ludzie są jak anioły stróże, które dają Ci skrzydła, byś mógł latać nad gruzami Twojego rozpadającego się życia.

Mogą nawet być jak głos Twojego sumienia, jak twój Jimmy Cricket, jeśli lecisz zbyt wysoko i zaczynasz się palić w żarze własnego sukcesu. Są jak Twój fundament, równowaga, yin dla Twojego yang.

Wszyscy potrzebujemy kogoś takiego.

Przyjaciel to ktoś, kto próbuje Ci pomóc po upadku. Jeśli nie możesz wstać, usiądzie obok Ciebie, by wysłuchać i da Ci znać, że bez względu na to, co się stanie, nie jesteś sam.

Szczęsliwa para.

Kiedy czasy są trudne, potrzebujesz kogoś, kto się Tobą zaopiekuje

Zazwyczaj nie jest trudno znaleźć ludzi, z którymi można dobrze się bawić. Wyjście na drinka, zakupy, film lub kawę nie jest wielkim poświęceniem. Ale prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są obok Ciebie, nawet kiedy nie jesteś najbardziej przyjemnym towarzystwem.

Mówimy o chwilach, kiedy wybuchasz płaczem i przeklinasz cały świat. Popołudnia, kiedy nic co robisz, mówisz lub słyszysz, nie sprawi, że poczujesz się lepiej. Właśnie dlatego są to czasy, kiedy naprawdę doceniasz zażyłość. Kiedy doceniasz pomocną dłoń, która pomoże Ci się pozbierać, a ty nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Rozmawiamy również o tych długich rozmowach pełnych narzekań, które jak wiesz, prowadzą donikąd. Ale prosta prawda jest taka, że ​​musisz to z siebie wyrzucić. Mówimy także o momentach w których śmiejesz się z tego, jak absurdalne jest to wszystko i jak bardzo się boisz, że sprawy tylko się pogorszą.

Jest to rodzaj dobrego towarzystwa, które można podsumować jedynie słowami: prawdziwa przyjaźń. Taka, która potrafi pokonać przeciwności i zmienia wszystko. Ten rodzaj zażyłości, który jest tak trudny do znalezienia, ale zarazem tak bardzo potrzebny. Prawdziwi przyjaciele są bardzo nieliczni, ale zawsze będą obok w bogactwie, czy biedzie.

Ppapierowe serce.

Wszyscy potrzebujemy kogoś. Dobrzy przyjaciele mówią wprost, kiedy wszystko idzie dobrze

Gdy wszystko toczy się po naszej myśli, wówczas rzadko doceniamy przyjaźń a powinno być odwrotnie. To wtedy pojawia się zazdrość ludzi, którzy Cię nie kochają, a Ty zaczynasz być dumny ze swojego sukcesu. Są to czasy, kiedy myślisz, że jesteś niepokonany, sukces uderza Ci do głowy i zaczynasz się gubić.

Właśnie wtedy ta wyjątkowa osoba w Twoim życiu, Twój prawdziwy przyjaciel, naprawdę Ci pomoże. Pokażą ci surową rzeczywistość rzeczy, oderwą skrzydła Twojej dumie i sprawią, ze Twoje stopy z powrotem znajdą się na ziemi. Prawdziwi przyjaciele zawsze powiedzą Ci prawdę prosto w twarz. Zrobią to, nawet gdy będzie boleć, bo wiedzą, że choć ich zdanie może Ci się nie podobać, to właśnie tego potrzebujesz.

Wiedzą, że możesz źle reagować na to, co Ci mówią. Ale wiedzą też, że nie zapomnisz, że naprawdę troszczą się o Twoje dobro. Oczywiście, nie robią tego, żeby cię skrzywdzić; jest zupełnie odwrotnie. Robią to, abyś nie uderzył zbyt mocno o ziemię lub by pomóc znaleźć Ci wystarczającą motywację, aby w końcu zdecydować się na skok..

Dlatego wszyscy potrzebujemy kogoś, kto się nami zaopiekuje. Ponieważ jesteś swoim najgorszym wrogiem, gdy sprawy toczą się w złym kierunku jak i wtedy, gdy idą naprawdę dobrze. To dlatego, że potrzebujesz kogoś, kto powstrzyma Cię przed utratą kontroli i przed samozniszczeniem.

Ponieważ nikt nie jest doskonały, a kiedy jesteś sam, sprawiasz, że Twoje pomyłki są o wiele gorsze niż w rzeczywistości… Przyjaciele istnieją też dlatego, że życie dzielone z wyjątkową osobą to życie naprawdę warte przeżycia, od początku do końca.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.