Wielkie miłości z historii: 3 niezapomniane pary

Wielkie miłości z historii: 3 niezapomniane pary

Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia, 2020

Miłość przemienia wszystkich kochanków. To tak, jakby wyrosły Ci skrzydła, na których możesz unosić się w powietrzu. Jako dowód na zdolność ludzkiego serca do zakochania się przedstawimy dzisiaj trzy niezapomniane, wielkie miłości z historii.

Miłość zawsze ma w sobie odrobinę magii, bez względu na czas i miejsce wydarzeń. Twój świat się zmienia. Miłość czyni go poetyckim.

Porozmawiamy o niezwykłych związkach. Porozmawiamy o kochankach, którzy mieli do czynienia z ogromnymi przeszkodami i musieli zdecydować, czy spróbować je pokonać czy się im podporządkować. Pozostali lojalni wobec swojej miłości pomimo przeciwności losu. I w taki sposób przeszli do historii.

Historia pełna jest wyjątkowych historii miłosnych. Dziś opublikujemy tylko trzy z nich. Ale każda z nich jest niezwykła – opowiadają o dzielnych kochankach, którzy byli razem mimo wszelkich przeciwności losu. Wszystkie te wielkie miłości z historii są dowodem, że miłość jest niesamowitą siłą.

Trzy wielkie miłości z historii

Manuela i Bolivar

Manuelita Sáenz była kobietą, która miała wszystko, czego mogła zapragnąć. Pochodziła z zamożnej rodziny i wyszła za mąż za Brytyjczyka, który ją uwielbiał. Była młoda, piękna i należała do najbardziej szanowanych postaci w całym Quito.

W dniu, w którym prowincja uzyskała niepodległość, życie Manueli zmieniło się na zawsze. Ubrała się i poszła na bal. Tam spotkała mężczyznę, którego kochała do końca swoich dni. Był nim Simon Bolivar.

Wielkie miłości z historii - Manuelita i Bolivar

Manuela opuściła swojego męża, swoją ziemię i majątek, aby podążać za El Libertadorem, czyli Wyzwolicielem. On także się w niej zakochał. Nazywał ją „Moja miła szalona”. Towarzyszyła mu w koszarach i walczyła z armią kreolską, zdobywając rangę kapitana.

Jednak to, co sprawiło, że ta para stała się jedną z najsłynniejszych w historii, to jej odważne poczynania w tak zwanym spisku wrześniowym Conspiración Septembrína w 1828 roku. Wrogowie Bolivara próbowali go wówczas zabić. Manuela, trzymając miecz w ręku, stawiła im czoło.

Dało to Bolivarowi dość czasu na ucieczkę. Manuela przeszła do historii jako „La Libertadora del Libertador”, czyli Wyzwolicielka Wyzwoliciela.

2. Abelard i Heloiza

Abelard i Heloiza to kolejna para, o której nie można nie wspomnieć, gdy przypomina się wielkie miłości z historii. Piotr Abelard był jednym z najmądrzejszych ludzi swoich czasów. Był filozofem i teologiem, ale jego dzisiejsza sława wzięła się z innego powodu.

Przeszedł do historii głównie przez swój burzliwy związek z Heloizą. Heloiza była uważana za jedną z najbardziej oświeconych kobiet swoich czasów. Była jego uczennicą, gdy miała zaledwie 16 lat.

Zakochali się w sobie do szaleństwa, a Heloiza zaszła w ciążę, co było dość niezwykłe i nie wyglądało dobrze w tamtych czasach. Abelard porwał więc Heloizę i zabrał ją do domu siostry. Tam urodził się chłopiec, nazywany przez jego matkę Astrolabe, który pozostał pod opieką jego krewnych.

Później kochankowie uciekali, aby nie zniszczyć kariery Abelarda. Wuj i opiekun Heloizy zganił ją za odmowę publicznego zaakceptowania małżeństwa. Posunął się nawet do fizycznego uderzenia.

Abelard zabrał Heloizę do klasztoru, aby ochronić ją przed wujem. Wuj, zirytowany, zorganizował spisek, w wyniku którego Abelard został wykastrowany. Od tamtego dnia kochankowie nigdy się nie widzieli. Jednak nie stracili kontaktu – wysyłali do siebie czułe listy miłosne.

Listy te stanowią jedne z najlepszych dokumentów w historii Francji. Później, w XIX wieku, kochankowie ponownie spotkali się we wspólnym grobie w Paryżu.

3. Edward VIII i Wallis Simpson

Miłość Edwarda VIII i Wallis Simpson była niezapomniana. Ich związek zyskał światową sławę, ponieważ Edward zrzekł się tronu Anglii, aby ożenić się z Wallis. To było bardzo kontrowersyjne. Wielu uważało to za jeden z najbardziej romantycznych gestów XX wieku. Inni odbierali to jako katastrofę.

Anglicy nigdy mu nie wybaczyli, że podjął taką decyzję. Wielkie miłości z historii czasami zderzają się z bardziej praktycznymi sprawami, takimi jak władza. Był rok 1936, a Europa była bliska wojny. Edward VIII miał reputację mężczyzny o kapryśnym i słabym charakterze.

Churchill powiedział nawet, że Zjednoczone Królestwo powinno podziękować Wallisowi Simpsonowi za uwolnienie kraju od straszliwego króla, którym niewątpliwie byłby Edward.

Prawda jest taka, że ​​Edward, spadkobierca korony, zakochał się bez pamięci w Wallis i porzucił wszystko, by być z nią. To, co stało się później, było szokujące. Życie pary było zupełnie frywolne.

Kochankowie chodzili od imprezy do imprezy, zawsze podróżując. Zostawiali po sobie niezapłacone rachunki, dokądkolwiek poszli. Wallis lubiła go upokarzać. A on zakochał się w niej jeszcze bardziej. Wytrzymywał naprawdę dużo, nawet jej rażące niewierności.

Przedstawiliśmy trzy zupełnie wyjątkowe, wielkie miłości z historii, które pokazują jak życie może przybrać nieoczekiwany bieg. Którą z tych historii uważasz za najpiękniejszą?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.