Wiadomość od przyszłości, teraźniejszości i przeszłości

Wiadomość od przyszłości, teraźniejszości i przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Hej, ty! Ty, co właśnie zaczynasz siwieć. Ty, tak ty, ten ze zmarszczkami w najmniej spodziewanych miejscach na twarzy. Ty, ten który słyszy, jak jego ciało prosi o zawieszenie broni każdego dnia. Który zdobywa wiedzę i doświadczenie. Który nadal ulega zawieruchom życia, który wie, że rozwój jest konieczny, który w przyszłości nie pozwoli na utratę nawet sekundy życia. Mam dla Ciebie wiadomość z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

“Starzej się razem ze mną! Najlepsze jeszcze przed nami.”

Robert Browning

Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy starzy, dopiero kiedy już znajdujemy się w punkcie bez odwrotu.

Wiadomość od Przeszłości

Ja jestem twoją przeszłością i nie mogę zrobić nic więcej, by zawsze być przy tobie. Potrzebuję ciebie by być, a ty potrzebujesz mnie by móc istnieć. Jestem tym ogrodem, który wyrósł z zasadzonych przez ciebie nasion i będzie istnieć. Nie martw się, jeśli cię przerażam, ponieważ już się nie powtórzę, a jeśli czynię cię szczęśliwym, to na zawsze będziesz mnie kochać, gdyż to dzięki mnie twoja teraźniejszość jest nieco lepsza.

Być może odczuwasz smutek, kiedy się do ciebie zwracam. Nie obwiniaj mnie i nie płacz. Starałam się być dla ciebie najlepsza jak mogłam, ale teraz już rozumiesz, że jestem nieodzowną częścią twojego życia i tego jaki jesteś dziś.

Dziewczynka

Jestem starymi sporami, które już się nie powtórzą i nadal stale się rozwijam. Pamiętaj, że tworzysz mnie w każdej sekundzie swojego dnia oraz, że możesz ze mnie skorzystać, by być szczęśliwym, kiedy zwrócę się do ciebie w przyszłości. Pomoże ci w tym Teraźniejszość.

Staję się lepsza z każdą mijającą sekundą, co więcej, jeśli Teraźniejszość, czy Przyszłość gdzieś się udają, to ja byłam tam i z powrotem już wiele razy. Moją pasją jest użyczanie ciepła twojej młodości i informowanie Przyszłości, o tym co robi Teraźniejszość.

Wiadomość od Teraźniejszości

Jestem bardzo ulotna, a moje imię to Teraźniejszość. Nie wiem do końca co powiedzieć, bo większość moich czynności i pomysłów przejmuje Przeszłość, by pomagać rosnąć Przyszłości. Słyszę cię, tańczę z tobą i gramy wspólnie na gitarze, ale ty mnie nie słuchasz, bo dobrze się bawisz.

Przychodzę, by powiedzieć ci, że nikt ci nie pomoże, jeśli w pierwszej kolejności nie zaczniesz sama sobie pomagać. Jestem twoim eliksirem i lubię tworzyć twoją młodość, aby Przeszłość i Przyszłość mogły nieźle się bawić.

Wiadomość od Przyszłości

Rozkwitam ogrodem, który zasadziłeś w Przeszłości, a Teraźniejszość mówi na mnie Przyszłość. Jestem wielką fanką historii o Teraźniejszości, jakie opowiada mi Przeszłość. Obie nauczyły mnie wszystkiego co umiem. Są fantastyczne!

Łąka - pozytywna przeszłość

Potrafię być źródłem nieskończonej energii dla Teraźniejszości. Nigdy z nią nie rozmawiałam, ale słyszałam, że zawsze myśli o mnie i o Przeszłości. Pora, by zaczęła martwić się o siebie. Teraźniejszość jest dla nas bardzo ważna, więc dbaj o nią i okryj ją miłością, by stale opowiadała nam piękne historie.

Wszystkie trzy ubóstwiamy cię, ponieważ nauczyłeś nas, że życie nie polega na obserwowaniu upływającego czasu i że najwspanialsze przygody zdarzają się, kiedy wypełniasz nas marzeniami i kiedy zdobywasz doświadczenie.

Zrozumiałyśmy też, że słowa, które wypowiadasz nie są tak samo istotne, jak sposób, w jaki to robisz, że tolerancja to najlepsza religia, że w życiu niczego nie da się wykasować i że lepiej jest przemyśleć rzeczy przed przelaniem ich na papier.

Wiemy, że uciekanie przed problemem to wyścig, którego nigdy nie będziemy w stanie wygrać. To dlatego doceniamy cię, ponieważ stawiasz im czoła i wspierasz nas. W każdym razie przyszłyśmy, by przypomnieć ci o czymś, o czym nie możesz zapomnieć, ponieważ żałujesz tego co zrobiłeś, a nie tego czego nie zrobiłeś, my jednak wiemy coś, czego ty nie wiesz: tchórzostwo dodaje nam więcej lat niż upływ czasu.

Obrazki dzięki życzliwości natalia_maroz


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.