Twoja osobowość – pilnuj jej ze wszystkich sił

Twoja osobowość – pilnuj jej ze wszystkich sił

Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia, 2017

Nigdy nie pozwól na to, aby Twoja osobowość uległa zagubieniu. Nie strać esencji tego, kim tak naprawdę jesteś. Staraj się nie zatracić siebie samego wśród innych ludzi.

Zmieniaj się tylko wtedy, kiedy Ty sam tego chcesz. Przekształcaj swoje życie tylko na podstawie tej, czy innej dobrej lekcji, której się nauczyłeś. Pamiętaj, że Twoja osobowość jest czymś, co wyróżnia Cię od innych.

Twoja osobowość jest piękna taką, jaką jest tu i teraz. Nie pozwól innym ludziom na jej zmianę, nie zapomnij o niej ani też nie odseparuj się od swojego życia w jakikolwiek sposób. Kochaj to, kim jesteś w środku i pracuj nad poprawą siebie samego każdego kolejnego dnia. Zrób to, ale nigdy nie zgadzaj się na porzucenie istoty tego, kim jesteś. Jeśli Twoja osobowość zniknie, będziesz po prostu kolejną twarzą w bezimiennym tłumie.

Jeśli utracisz swoją istotę, staniesz się po prostu nieodróżnialny od wszystkich innych ludzi. Staniesz się także kimś obcym dla tych, którzy Cię kochają i dobrze znają.

Pamiętaj, że to, co sprawia, że płaczesz, sprawia także, że jesteś tak wyjątkowy. Tak samo, jak to, co Cię rozśmiesza. Uświadomienie sobie prostego faktu tego stanowi pewną swobodę samą w sobie. Chroń swoją osobowość. Nie pozwól, by cokolwiek Cię od niej oderwało. Chroń ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Czasami Twoja osobowość musi znosić ból nie do zniesienia – zazwyczaj jego przyczyną jest upokorzenie

Nikt nie chce, aby osoby stojące u jego boku odeszły lub też zbojkotowały jego osobisty rozwój. Każdy chce być otoczony przez ludzi, którzy wzbogacają jego życie. Wszyscy cenimy osoby, które wnoszą do naszej codzienności pozytywne doświadczenia i dobre emocje.

Bliźnięta

Jednak zazwyczaj nie wszystko jest idealnie czarno-białe. Będą chwile, w których ktoś w jakiś sposób popsuje Twoje dobre samopoczucie. Czasami z premedytacją, czasami nieświadomie. Będą jednak inne momenty, w których ta sama osoba będzie miała niezwykle pozytywny wpływ na Twoją codzienność.

W życiu musisz znaleźć równowagę. Twoja osobowość to niezwykle skomplikowana wypadkowa połączenia yin i yang, smutku i szczęścia, nocy i dnia. Właściwe odpowiedzi wymagają istnienia tych błędnych. W ten sam sposób ktoś, kto wnosi coś nowego do Twojego życia, nie miałby tego samego znaczenia, gdyby nigdy nie było kogoś, kto coś Twojego życia zabiera.

To właśnie sprawia, że ludzie są tacy, jacy są. Czasem jest to czarny charakter, czasem pozytywny. Ale przez większość czasu Twoja osobowość ma do czynienia z mieszaniną naprawdę wielu kolorów i ich odcieni.

Nikt nie jest wyłącznie całkowicie dobry ani też zepsuty do szpiku kości

Mając na uwadze to, że nikt nie może być wszystkim lub niczym, nie możesz pozostawiać swojego osobistego dobrego samopoczucia bez nadzoru. Twoja osobowość musi być chroniona przed wszystkimi przewidywalnymi i możliwymi do uniknięcia szkodami.

Aby uzyskać ten efekt, należy być świadomym powagi sytuacji i ćwiczyć regularnie równowagę emocjonalną. Z jednej strony połóż na szali wszystko to, co jest nadmiernie obciążające i negatywne, a co generują inni ludzie z Twojego otoczenia.

Z drugiej strony wagi umieść wszystko, co jest przez Ciebie odbierane jako dobre i pozytywne. Czyli to, co masz i czego możesz doświadczyć. Teraz postaraj się utrzymać taką wyimaginowaną wagę w równowadze, zdejmując i dokładając do niej poszczególne składniki.

Dziecko na plaży - samotność

Choć na pozór wydaje się to być oczywiste, ważne jest jednak to, aby zawsze indywidualnie oceniać każdą osobę. Zawsze miej na uwadze fizyczne i emocjonalne sytuacje osób tworzących Twoje otoczenie oraz kontekst sytuacji, w której się znajdujesz.

Oczywiście tworzenie i wykorzystanie tej równowagi nie jest łatwe. Istnieje wiele niekontrolowanych i całkowicie subiektywnych czynników, które należy także wziąć pod uwagę. Zatem… dlaczego tak jednoznacznie oceniamy, co jest dobre, a co złe?

“Nie ma nic lepszego niż spotkanie z kimś innym i możliwość wybaczenia tej osobie, niezależnie od tego, kto miał rację. Wynika to z tego, że ludzie, kiedy robią szkodliwe dla innych rzeczy, zwykle postępują tak, ponieważ w tym konkretnym momencie nic lepszego nie można było ich zdaniem zrobić. A być może także bali się czegoś, albo mieli opory z powodu jakichś wydarzeń z ich własnej przeszłości. Przebaczanie jest naprawdę cudowną rzeczą.”
Marwan

Bądź sprawiedliwą i uczciwą osobą. Nigdy nie trać swojego “ja”

Czasami zanurzenie w głębokim bólu może doprowadzić do przepaści, za którą czekają już tylko uprzedzenia i utarte stereotypy. Kiedy tak się dzieje w Twoim życiu, może się okazać, że Twoja osobowość została oślepiona bólem Twoich ran, przez którą nie może przebić się ta wrodzona dobroć, która w innym wypadku byłaby Twoją cechą odróżniającą Cię od innych.

Poprzez przebaczenie i zrozumienie możesz dać każdemu szansę bycia pozytywnym wpływem na Ciebie. A nawet jeśli ten ktoś pozostawi po sobie jedynie negatywne działania lub słowa, to i tak sobie z tym poradzisz. To Ty posiadasz przecież moc, która akceptuje innych i to Ty sam wybierasz, jak dokładnie chcesz się uczyć od innych ludzi.

Indywidualizm - dziecko chodzi po linie

Świadomość częstotliwości, z jaką oceniasz innych, naprawdę pomoże Ci wyeliminować ból i negatywne emocje z twojego życia. Myśląc o tym w ten sposób, na dłuższą metę nigdy nie będziesz żałować, że jesteś konsekwentnym i uczciwym człowiekiem.

Nie przypinaj etykietek ani nie oceniaj innych ludzi. Przebaczaj i traktuj wszelkie swoje lub cudze negatywne działania jako szansę na dalszy rozwój i naukę. Twoja osobowość będzie dla Ciebie najlepszą ochroną i zawsze będzie w Twoim zasięgu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.