Trzy ośrodki uczenia się umiejętności społecznych

Nie rodzisz się z umiejętnościami społecznymi - można się ich nauczyć lub poprawić. Ośrodki nauki umiejętności społecznych to narzędzia, których możesz użyć do ćwiczenia i opanowania sztuki tworzenia więzi z innymi.
Trzy ośrodki uczenia się umiejętności społecznych

Ostatnia aktualizacja: 21 września, 2021

Ośrodki uczenia się umiejętności społecznych są niezbędnymi narzędziami do nawiązywania relacji z innymi i poczucia się częścią czegoś. Poprzez naukę możesz przekształcić te wrodzone umiejętności w umiejętności praktyczne.

Ludzie integrują kultury poprzez naśladownictwo. Na przykład w ten sposób uczysz się mówić, bardzo ważna rzecz do komunikowania się z innymi.

„Empatia i umiejętności społeczne to inteligencja społeczna, interpersonalna część inteligencji emocjonalnej. Dlatego wyglądają podobnie”

Daniel Goleman

Jest prawdopodobne, że w dzieciństwie nie poznałeś żadnych mistrzowskich umiejętności społecznych lub że ludzie nie znali najlepszego sposobu na odniesienie się do Ciebie. Mogło to utrudnić nawiązywanie relacji z innymi, ale nigdy nie jest za późno na naukę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o centrach uczenia się umiejętności społecznych.

Skrzyżowane palce dłoni

1. Zaufanie, początek centrów nauki

Jeśli nie ufasz sobie, nie możesz ufać innym. To bardzo ważne centrum nauki, które nie wszyscy opanowali. Trudno to zrobić, ponieważ istnieje ta krzywa uczenia się, która może sprawić, że zwątpisz w siebie i ile naprawdę jesteś wart.

Poczucie własnej wartości i zaufanie do siebie zaczynają się w pierwszych latach życia. Twoja relacja z rodzicami jest bardzo istotna. Zwykle, gdy rodzice zmagają się z tymi koncepcjami, ich dzieci również. Nie jest to zasada, ale się zdarza.

Dobrą rzeczą jest to, że zawsze możesz nauczyć się ufać sobie. Unikaj trującej krytyki i negatywnych myśli przeciwko sobie i innym. Dowiedz się, jak głośno wyrażać swoje emocje i jak być precyzyjnym. Trzymaj głowę do góry, plecy wyprostowane i po prostu działaj, nie czekaj, aż poczujesz się pewniej.

Relacje społeczne

2. Komunikacja – to właśnie na niej opierają się ośrodki uczenia się umiejętności społecznych

Kolejnym ośrodkiem nauki jest umiejętność efektywnej komunikacji . Jeśli nie rozwiniesz umiejętności komunikacyjnych, będziesz walczył o skuteczne tworzenie więzi z innymi. Nie musisz jednak rozwodzić się nad kwiecistymi przemówieniami lub zostać ekspertem w mowie.

Najlepszym sposobem komunikowania się z innymi jest mówienie prosto z serca. Nie chodzi o racjonalną komunikację, ale komunikację emocjonalną, która pozwoli Ci nawiązać silniejsze więzi z innymi. Jednym z ośrodków uczenia się umiejętności społecznych jest możliwość mówienia o tym, jak się czujesz i kim naprawdę jesteś.

Umiejętność pokazania swoich surowych uczuć i emocji może promować empatię, bardzo ważnego sojusznika w łączeniu się z innymi. W rzeczywistości empatia może zachęcić innych do otwarcia na ciebie serca.

Emocje

3. Relacje, klucz do zdrowych więzi

Łączenie się z innymi to bycie tam dla nich i rozumienie ich życia poprzez ich logikę, a nie własną. Nie możesz zaakceptować innych, jeśli nie akceptujesz siebie. Najpierw musisz zaakceptować swoje mocne i słabe strony.

Jeśli nie wiesz, jak być empatycznym, trudno będzie Ci nawiązać kontakt z innymi. Oznacza to, że nie możesz osądzać ani warunkować innych. Niech ludzie będą sobą. Zwracaj uwagę na innych, nie myśl o czymś innym ani nie zmieniaj w żaden sposób tego, z kim rozmawiasz.

Z astanów się, czego chce lub potrzebuje druga osoba. Postaraj się zrozumieć ich uczucia i dlaczego z tobą o tym rozmawiają. Jeśli naprawdę słuchasz innych, nawiążesz silną więź.

Te centra uczenia się umiejętności społecznych mają na celu poprawę siebie, bycie bardziej otwartym na innych. Można się tego nauczyć i ćwiczyć. Wszystkie te umiejętności poprawią Twoje życie i spokój.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.