Trzy książki, które pomogą Ci przezwyciężyć rozstanie

Książki, które zostały napisane, aby pomóc ludziom przezwyciężyć rozstanie, nie zawierają magicznych formuł ani ostatecznych odpowiedzi. Mogą jednak działać jak kompas, który wskaże Ci właściwy kierunek, jeśli przechodzisz przez tego rodzaju sytuację.
Trzy książki, które pomogą Ci przezwyciężyć rozstanie

Ostatnia aktualizacja: 08 lutego, 2022

Książki to nie tylko dobre towarzystwo – mogą być również prawdziwym źródłem komfortu w trudnych czasach. Niektóre książki są bardzo przydatne, gdy przechodzisz przez ciężką sytuację i dostarczają odpowiedzi, których szukasz. Na przykład, gdy próbujesz przezwyciężyć rozstanie.

Co książki mogą Ci zaoferować w tego rodzaju doświadczeniach? Krótko mówiąc: pomagają lepiej je zrozumieć, podejmować decyzje i uzyskać wskazówki, jak iść naprzód.

Poniższe książki zostały napisane przez ekspertów lub ludzi, którzy osobiście doświadczyli trudnych sytuacji i przezwyciężyli je. Mają za sobą ogromną wartość doświadczenia. Bez zbędnych ceregieli spójrzmy na trzy książki, które pomogą Ci przezwyciężyć rozstanie.

„Czytanie dobrej książki to nieustanny dialog, w którym książka przemawia, a dusza odpowiada”.

-André Maurois-

jak przezwyciężyć rozstanie

1. Jak przezwyciężyć uzależnienie emocjonalne?

Ta książka Waltera Riso dotyczy jednego z problemów, które często kryją się za trudnościami w przyswojeniu sobie rozstania. To jest zależność emocjonalna. Jest tak, ponieważ dość często poszukujesz związków, aby odkryć w sobie ukryte problemy.

Kiedy tak się dzieje, rozstanie jest znacznie trudniejsze do przyswojenia. Istnieje ogromne ryzyko, że wszystko przerodzi się w patologiczny rodzaj bólu. Walter Riso stawia kropkę nad „i” w tym temacie i pomaga Ci dowiedzieć się, czy tak jest w Twoim przypadku. Nawet jeśli tak nie jest, książka nadal zawiera cenne wskazówki dotyczące zarządzania stratą.

2. Jedz, módl się, kochaj

To klasyk, który nie tak dawno został przeniesiony na duży ekran. Jej autorka, Elizabeth Gilbert, swoim niezwykle charakterystycznym stylem, tworzy zabawne, dynamiczne i bogate w treść dzieło. Co więcej, jest to książka, którą naprawdę łatwo się czyta.

To powieść autobiograficzna, której wspólnym wątkiem jest osobista ewolucja autorki. Opisuje ona krok po kroku swoje uczucia rozczarowania i frustracji. Są to jednak emocje, które możesz przekształcić, kiedy zaczniesz akceptować rzeczywistość i zaczniesz zaglądać w siebie. Jej przesłanie nadziei jest bardzo potrzebne w czasach, gdy wszystko wydaje się tak ulotne.

Kobieta czytająca jedną z książek

3. Miłość w czasach cholery

To klasyka literatury znanego autora, Gabriela Garcíi Márqueza. Nie zawiera porad ani wskazówek, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach, ale bajeczne opisy wszystkich możliwych form miłości. Ponadto mówi, jak ważne są różnice indywidualne, jeśli chodzi o zrozumienie, tworzenie i konsolidację więzi.

Ta książka to romans w najlepszym wydaniu. W dodatku to praca kontrastów, przechodząca w kilku słowach od absurdu do jasnych sytuacji. Jak każda dobra literatura, ta książka ujawnia prawdę poprzez fikcję.

Istnieje wiele innych książek, które skupiają się na tym, jak przezwyciężyć rozstanie. Jeśli jednak szukasz kogoś, kto pomoże Ci teraz, znajdziesz odpowiedź w tych doskonałych radach, dzięki którym będziesz mógł zastanowić się i emocjonalnie zarządzać sytuacją, przez którą przechodzisz.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Gil, H. & Pérez, L.; Sosa, Y. & Gutiérrez, A. (2021). La dependencia emocional: un problema de la psicología y otras ciencias humanísticas. EDUMECENTRO, 13(2), 269-286. http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S2077-28742021000200269&lng=es&tlng=es
  • Peñafiel Muñoz, O. (2011). Ruptura amorosa y terapia narrativa. Ajayu Órgano de Difusión Científica del Departamento de Psicología UCBSP, 9(1), 53-86.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.