Trening uważności - 5 kroków, które zmienią twoje życie w 15 dni

Trening uważności - 5 kroków, które zmienią twoje życie w 15 dni

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia, 2018

Wielkie zmiany wynikają z małych wstrząsów, niewielkich codziennych zmian, które mają moc zmienić nasze życie na lepsze. Trening uważności może nam w tym pomóc, a tych pięć kroków pomoże nam nauczyć się być bardziej świadomym chwili obecnej i zrobić miejsce dla  prawdziwych zmian w krótkim czasie.

Jest jasne, że jeśli chodzi o szczęście, nie ma cudów. Ale JEST siła woli i otwarty umysł, abyśmy z dnia na dzień, krok po kroku, lepiej dostrzegali to wszystko, co dzieje się wokół nas. Aby zobaczyć możliwości, by przejść przez drzwi kiedy się otwierają. I tu przydaje się trening uważności.

Bądź szczęśliwy, ponieważ każde miejsce jest TUTAJ, a każda chwila trwa TERAZ.

Jedną z największych rzeczy, która powstrzymuje nas przed możliwościami, jest niewątpliwie błądzący umysł. W rzeczywistości, według badań, spędzamy od 30 do 40% naszego czasu na “autopilocie”.

Żyjemy pogrążeni w rutynie, jesteśmy pasażerami, a nie kierowcami, pozwalając przeznaczeniu decydować o naszym szczęściu.

To nie wystarczy. Zmień coś! Zachęcamy  do włączenia tych pięciu etapów w swoje życie a w przeciągu zaledwie 15 dni zobaczycie wyniki.

Bądź wrażliwy na swoje emocje: najlepszym momentem na zwrócenie na nie uwagi jest TERAZ

Trening uważności, bardziej niż cokolwiek innego, jest filozofią życiową, narzędziem do rozwijania pełnej świadomości w teraźniejszości.

 • Nic nie miałoby sensu, gdybyśmy nie zwracali uwagi na nasze emocje. Nie możemy przenieść emocji takich jak rozczarowanie, gniew i irytacja do oddzielnego przedziału naszego mózgu.
 • Musimy poradzić sobie z emocjami i brać w nich udział, przejąć kontrolę nad tym wewnętrznym światem i nie odkładać tego na później.

Trening uważności uczy zaprzestania osądzania

Naucz się żyć swoim życiem bez osądzania innych. Ludzie mają prawo do życia według własnego uznania.

 • Twoje życie należy do ciebie, bądź za nie odpowiedzialny i nie osądzaj żyć, którymi nie żyjesz. Coś tak prostego, jak to może pomóc w osiągnięciu stanu spokoju i równowagi, zaczynając już od dzisiaj.

Bądź otwarty, słuchaj i ucz się być obecny

Trening uważności - kamienie i kwiat lotosu.

Zrób to! Wyłącz nieprzerwany szum myśli natychmiast.

   • Teraz otwórz oczy, ale nie tylko patrz. Zamiast tego “popatrz” z większym spokojem na wszystko, co cię otacza.
   • Zwolnij tempo życia, zatrzymaj się i oddychaj głęboko.
   • Następnie, naucz się słuchać. Od dawna słyszałeś dźwięki, ale teraz jest czas, aby poczuć, zobaczyć i słuchać sercem, samym centrum umysłu.

“Bądźcie szczęśliwi, zdrowi i niech cała ta miłość przepływa przez wasze serca”

-Maharishi-

Podobnie, innym wyjątkowym narzędziem do nauki, aby być bardziej obecnym, jest lepsze zarządzanie czasem. Jeśli chcesz mieć pełniejsze życie, musisz nauczyć się używać odpowiednich filtrów myślowych i koncentrować całą swoją energię i zasoby, aby żyć zgodnie z twoimi pragnieniami.

Odłóż na bok “POWINIENEM BYĆ” i mów “JESTEM”

Przez większość naszego życia  jesteśmy tym, kim inni chcą abyśmy byli. Zmuszamy się, aby się dopasować, być takimi jak chcą inni … Wszystko to jest źródłem niepotrzebnego cierpienia, powoli doprowadzając nas do bycia nieszczęśliwymi.

   • Wprowadzać zmiany. Zastąp “Powinienem być” na “Jestem”.
   • Medytacja może być bardzo przydatna, aby przypomnieć nam, kim jesteśmy i połączyć się z naszą prawdziwą jaźnią w teraźniejszości.

Jednym z podstawowych narzędzi  uważności jest medytacja, a kursy takie jak “Uważność na co dzień” autorstwa Félixa Torána również mogą pomóc w dotarciu na miejsce.

Ćwicz akceptację

Praktykowanie akceptacji w naszym codziennym życiu wcale nie oznacza rezygnacji z wszystkiego, co dzieje się wokół nas.

   • Oznacza to przede wszystkim akceptację siebie i emocji, które czujemy.
   • Akceptacja pozwala nam także zrozumieć życie innych ludzi i szanować ich.
   • Akceptacja jest językiem serca. Oznacza tolerancję i zrozumienie. Tylko postępując w ten sposób będziemy zdolni dokonać zmian.

Podsumowując, powyższe  5 kroków możesz potraktować jak soczewki,  przez które patrzysz, aby zobaczyć dokładnie świat.

Uważność tworzy najlepsze podstawy do tego, by przybliżyć nas do pełniejszego i bardziej autentycznego szczęścia. Nie wahaj się skorzystać z narzędzi uważności i pozwól ekspertom w tej dziedzinie poprowadzić cię dalej.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.