Tantra zmienia zwyczajnych kochanków w bratnie dusze

Tantra zmienia zwyczajnych kochanków w bratnie dusze

Ostatnia aktualizacja: 04 marca, 2018

Tantra to pradawna filozofia pochodząca z Indii. W niej nasza seksualna energia rozumiana jest jako potężna, kreatywna siła. Ten potencjał ma ułatwić nam wzniesienie się na wyższy poziom istnienia za pomocą rozwoju seksualnego i duchowego. Tantra może całkowicie zmienić Twoje życie seksualne.

Ta filozofia opiera się na koncepcji życiowej energii i całkowitej akceptacji życia i naszego istnienia. Praktyczne metody tantry pomagają nam rozwijać własną świadomość, zwiększyć nasz potencjał fizyczny dzięki akceptacji doznań, emocji i potrzeb.

Przyswojenie wartości o jakich mówi tantra pomoże nam osiągnąć lepsze doznania seksualne w zdrowszy i bogatszy sposób. Pozbędziemy się wszystkich naszych moralnych ocen, lęków i poczucia winy, które zmieniały sposób w jaki przeżywaliśmy dotychczasowe doznania seksualne. Wyzbędziemy się ukrytego lęku, który jest główną przyczyną większości naszych seksualnych problemów.

“Tantra wykorzystuje akt seksualny aby was integrować. Będziesz musiała zagłębić się w sobie w medytacji, zapominając o wszystkim co usłyszałaś na temat seksu, o wszystkim czego się nauczyłaś. Zapomnij o naukach społeczeństwa i kościoła, czy innych religii. Podobnie jak twoi nauczyciele, zapomnij o tym wszystkich i oddaj się tantrze w pełni.”

-Osho-

Naga kobieta i kamienie

Jak praktykowana jest tantra?

Przede wszystkim i co najważniejsze, tantra to sztuka życia. Uznani psychoanalitycy tacy jak Jung, Reich i Freud utorowali drogę dla tej filozofii do zachodnich umysłów. Poprzez swoje odkrycia reguł integracji między kobietą, a mężczyzną możemy osiągnąć psychiczną dojrzałość.

Tantra może być praktykowana za pomocą różnych technik: medytacji, powtarzaniu mantry, rytualnych praktyk, wzywania bóstw, wizualizacji, fantazji, jogi itp. Wszystkie te techniki pomagają nam w pobudzeniu zmysłów i psychicznej oraz duchowej stymulacji.

Dzięki tym praktykom możemy doświadczyć pożądania na zdrowy sposób. Na ogół przecież staramy się zwalczać pożądanie przez swój lęk, poczucie winy lub wstyd. Krótko mówiąc odcinamy się od swoich pragnień, starając się uniknąć cierpienia.

Tantra uczy nas, aby nie walczyć z własnym pożądaniem. Musimy zrozumieć, że jest naszym sojusznikiem w ruchu, działaniach i w naszym życiu. Zrozumienie tego faktu jest kluczowym czynnikiem na korzyść naszej własnej natury. Zaakceptowanie seksu naturalnie zachęca nas do zanurzenia się w naszą najgłębszą zmysłowość.

“Seks to jedynie fundament, a nie cała świątynia. Jeśli jednak ominiesz początek, przegapisz również i koniec.”

Osho

Kobieta ciernie tantra

Postawy promowane przez tantrę

Tantra promuje postawę braku samokontroli w obliczu pożądania. Zachęca nas do doświadczania przyjemności bez mentalnych zakłóceń, bez oceniania i przekonań, z postawą akceptacji, fuzją i dogłębną syntezą dwóch dusz.

Poprzez uwolnienie od własnych mentalnych ograniczeń możemy zagłębić się w świat własnych zmysłów. Ta lekcja pomoże nam w rozwiązaniu wielu seksualnych problemów, ponieważ kieruje nas na drogę podążania konkretnymi postawami.

  • Wyzbycie się własnych ograniczeń religijnych, społecznych i moralnych, tym samym promując swobodniejszą i bardziej otwartą postawę szacunku do seksualności.
  • Za pomocą różnych masaży tantra uczy nas jak przedłużać przyjemność i przeżywać orgazm w ciągły sposób osiągając ekstazę.
  • Całkowita uwaga: uczy nas doznawania dotyku w pełnej świadomości, co zwiększa seksualne, cielesne i duchowe połączenie z drugą osobą.
  • Jej medytacyjne praktyki stymulują dogłębną interpersonalną więź duchowej miłości.
  • Erotyczne połączenie powstaje dzięki pięciu zmysłom, dlatego oznacza kompletność naszego istnienia. Tantra zmniejsza rolę kontaktu werbalnego i stosunku seksualnego w relacjach, w odróżnieniu od kultur zachodu. Dzięki temu zmniejsza nasz lęk przed koniecznością zaprezentowania w łóżku odpowiedniego poziomu.

Rozwój duchowy dzięki seksualnej energii

Nasza dwójka się spotyka, wyzbywamy się przyziemnych zanieczyszczeń, dochodzimy do mistycznego zbliżenia, w którym daje się wyczuć energię i esencję naszego ducha. Jest to chwila ekspansji i porzucenia wszelkich ograniczeń. Cieszymy się wolnością. Zostaliśmy związani jedno w drugim, splątani duchową miłością, ekstazą i początkiem tworzenia.

Pocałunek

Jeśli nauczymy się całkowitej obecności w obliczu naszego partnera, możemy doświadczyć misterności każdego kawałka. Możemy znacznie spokojniej akceptować obecność naszego ukochanego, w ten sposób zmniejszając swoje mentalne kwestionowanie i lęk oczekiwania.

Poprzez rozwój duchowy dostępujemy doskonalszej wiedzy o nas samych. Budujemy swoje sumienie, ograniczamy lęki i wszystko to, co powstrzymuje nas przed zupełnym oddaniem. Porzucamy siebie na rzecz przeżywanych doznań.

“Duch nadaje życiu sens i pozwala mu się w pełni rozwinąć. Życie jest jednak niezbędne dla ducha, gdyż jego prawda jest niczym, skoro nie może żyć.”

-C. G. Jung-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.