Sztuczki, które pomogą Ci znaleźć motywację

Sztuczki, które pomogą Ci znaleźć motywację

Ostatnia aktualizacja: 26 marca, 2022

Czy jesteś jedną z tych osób, które porzucają wszystko, ponieważ uważasz, że cała nadzieja jest stracona? Norman Vincent Peale powiedział, że „zawsze jest za wcześnie, by się poddać”. Czasami, gdy wydaje Ci się, że nic się nie udaje, zawsze jest jeszcze jeden promyk nadziei. Nawet jeśli nie masz motywacji, nadal istnieją możliwości, z których możesz skorzystać. Być może po prostu ich nie widzisz. Jak więc znaleźć motywację?

Jeśli przyjrzysz się historiom niektórych ludzi, którzy odnieśli sukces, zobaczysz, że nie wszystkie te osoby miały naturalny talent i zasmakowały słodyczy sukcesu za pierwszym razem. Steve Jobs poniósł porażkę i został odrzucony. Abraham Lincoln przegrał różne wybory, zanim został prezydentem. Henry Ford wydawał się niczym więcej niż marzycielem, kiedy wyobrażał sobie pojazdy krążące po drogach. Vera Rubin nie mogła studiować na Harvardzie, ponieważ była kobietą, a skończyła jako jedna z najbardziej znanych astronomów na świecie.

„Być dobrym przegranym to nauczyć się wygrywać”.

-Carl Sandburg-

Moglibyśmy wymienić dziesiątki innych przykładów ludzi, którzy nigdy się nie poddali. Nawet gdy brakowało im motywacji, znajdowali w sobie siłę, by iść naprzód. Dlatego teraz chcielibyśmy zaproponować Ci kilka sztuczek, które mogą być przydatne w Twoim życiu osobistym i zawodowym.

Sztuczki, aby znaleźć motywację

Prawdopodobnie spotkałeś wielu ludzi, którzy chcieli Cię zmotywować. Twoi bliscy chcą, abyś był szczęśliwy i podejmował odpowiednie działania. Twój szef chce, abyś wykorzystał swój potencjał i był bardziej wydajny w pracy.

Szczególnie pomocny w tym względzie jest Klucz do samomotywacji, napisany przez trenera życiowego i filozofa Pablo Maellę. Co się dzieje, gdy wszystko wydaje się stracone? Czy możemy znaleźć siłę, by iść dalej?

triumfująca kobieta

Maella oferuje kilka wskazówek, o których warto pamiętać. Jeśli zachowasz obiektywną i pozytywną perspektywę, postawisz się z powrotem we właściwym kierunku. Aby to zrobić, ważne jest, aby…

Zaakceptować rzeczywistość

Bycie realistą jest niezbędne do znalezienia motywacji. Jeśli oczekujesz zbyt wiele od innych ludzi, prawdopodobnie będziesz rozczarowany. Jednak zachowując realizm i obiektywizm oraz dostosowując się do okoliczności zgodnie z potrzebami, unikniesz utraty motywacji.

Narzekać trochę mniej

Czasami jesteśmy wkurzeni na świat. Narzekamy na wszystkich i na wszystko. Czujemy się nieszczęśliwi, aż w końcu dajemy się ponieść emocjom i zapominamy o naszej wartości i naszych zdolnościach. Przestajemy być proaktywni.

Logicznie rzecz biorąc, jest to ogromny błąd, który niczego nie rozwiązuje. Takie zachowanie tylko pogarsza sytuację. Zamiast dać się ponieść zniechęceniu, co by było, gdybyś ułożył realistyczny plan działania i od razu zaczął brać sprawy w swoje ręce?

Zawsze mieć pozytywne nastawienie

To normalne, że od czasu do czasu zniechęcasz się. Jednak bez względu na to, ile wysiłku to wymaga, nigdy nie powinieneś tracić pozytywnego nastawienia. Natura jest pod tym względem wspaniałym nauczycielem, ponieważ po każdej burzy przychodzi spokój. Najlepiej więc zachować dobry nastrój, nawet jeśli jest to trudne i skomplikowane. Sposób, w jaki postępujesz w obliczu przeciwności losu, będzie dobrym wskaźnikiem końcowego rezultatu.

Unikać mylenia pozytywności z naiwnością

W odniesieniu do powyższego punktu ważne jest, aby wyjaśnić, że nie należy mylić pozytywnego nastawienia z naiwnością. Musisz być realistą przez cały czas i nie tracić obiektywizmu. Aby to zrobić, Twoje cele muszą być osiągalne. W przeciwnym razie Twój dobry nastrój i motywacja znikną.

Znaleźć sens w tym, co robisz

Czy uważasz, że to, co robisz, nie ma sensu? W takim przypadku trudno jest codziennie rano wstawać z łóżka. Jeśli jednak każdy krok, który podejmujesz, ma jakiś cel, z pewnością znajdziesz sens w tym, co robisz. Każde zadanie, które wykonujesz, bez względu na to, jak nieistotne się wydaje, ma wyższy cel – nie zapominaj o tym.

Nigdy nie przestawać być proaktywny

Jeśli się rozleniwisz, staniesz się zwykłym widzem we własnym życiu. Musisz być proaktywny. Musisz przejąć stery i być bohaterem każdej sceny. Nie pozwól innym podejmować decyzji za Ciebie.

Wytrwać

Aby być zmotywowanym, pełnym nadziei, proaktywnym i pozytywnym, musisz wytrwać. Nie poddawaj się przy pierwszych oznakach przeciwności losu. Znajdź narzędzia, które pomogą Ci iść naprzód. A jeśli Ci się nie powiedzie, znajdź inną drogę. Jeśli zauważysz, że tracisz siły, spójrz w siebie i znajdź swoją zdolność do podejmowania wysiłku, bycia odpowiedzialnym i konsekwentnym. Nie pozwól, aby cokolwiek lub ktokolwiek Cię powstrzymywał. Wytrwaj w dążeniu do swoich celów.

„Fortuna sprzyja odważnym”.

-Wergiliusz-

Czasami wydaje się, że wszystko wokół zawiodzi. Twój świat staje się domkiem z kart zdmuchniętym przez wiatr. Ale nawet jeśli nie wiesz, jak znaleźć motywację, masz w zasięgu ręki dziesiątki narzędzi, które uchronią Cię przed porażką. Korzystanie z nich jest oznaką inteligencji, determinacji i wytrwałości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.