Sukces - 5 nawyków pomagających go osiągnąć

Sukces - 5 nawyków pomagających go osiągnąć

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2017

Chcesz odnieść sukces w życiu. To bardzo chwalebny zamiar i cel. Ale jak to zrobić? Każdy człowiek jest “zaprogramowany” w jakiś specyficzny sposób i na pewno chce osiągnąć swój własny sukces w jakimś obszarze życia.

Jednak nawet jeśli wiemy dokładnie, jak możemy coś zrobić, to w większości przypadków nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkiego tego, co sobie wyobraziliśmy i założyliśmy. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są tego przyczyny?

“Aktywność jest punktem wyjścia i kluczem do drzwi,
za którymi kryje się każdy sukces”.
Pablo Picasso

Potencjał

Prawdą jest to, że ludzie ogólnie rzecz biorąc nie wiedzą, jak pozbyć się złych nawyków. Nie wiedzą także, jak umieć wykorzystać te dobre. Nie zdają sobie niekiedy sprawy z nawet najprostszych rzeczy, czyli jak podejmować kroki, które niewątpliwie doprowadzą ich do wymarzonego celu, jakim jest sukces.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci 5 istotnych nawyków, które pomogą Ci go osiągnąć. Poznasz także najważniejsze kroki, które należy zawsze rozważyć. Czy jesteś już gotów, aby osiągnąć szczyt swoich możliwości i osiągnąć sukces?

1. Aby osiągnąć sukces, ustaw sobie proste i przejrzyste priorytety

Cała Twoja uwaga powinna skupiać się na tym, co ma dla Ciebie największe znaczenie i wartości. Jednocześnie powinieneś pozostawić z boku wszystkie te małe i powierzchowne sprawy. Pytanie podstawowe powinno brzmieć: co zamierzasz osiągnąć? Na czym ma polegać Twój sukces?

Musisz jasno określić to, co chcesz uzyskać a następnie zdefiniować sposób, w jaki będziesz chciał to zrobić. Dopiero wtedy będziesz w stanie pójść prosto wybraną przez siebie ścieżką. A na jej końcu będzie czekał na Ciebie sukces.

Przeanalizuj wszystkie swoje błędy.
Nauka na błędach zwiększa szansę na osiągnięcie wymarzonego sukcesu.

Aby dopiąć swego, musisz znaleźć w sobie inspirację. Jeśli zachowasz ją żywą i aktywną przez długi czas, to Twoja motywacja nigdy się nie wyczerpie. W rezultacie uda Ci się osiągnąć sukces pomimo jednego, czy drugiego popełnionego błędu.

Nigdy nie zatrzymuj się w miejscu, nawet jeśli coś Ci się nie uda. Użyj takiej sytuacji w charakterze nauczki na przyszłość.

Nauka na własnych błędach pozwala nadal rozwijać się i zwiększać swoje kwalifikacje. Pomyśl o tym, do czego zmierzasz: czy Twój potencjalny sukces zasługuje na to, aby zrezygnować z niego przez jedno tylko niepowodzenie?

2. Nigdy nie przestawaj się rozwijać i kształcić

Jest to jeden z Twoich najważniejszych nawyków. Na dodatek jest to właśnie ten, z którego nigdy nie powinieneś rezygnować. Nigdy nie przestawaj się rozwijać i uczyć.

Nawet jeśli już osiągniesz swój wymarzony cel, nie jest to powód do rezygnacji z dalszych starań. Zawsze powinieneś pielęgnować w sobie mentalność zwycięzcy (zwaną niekiedy zbyt agresywnie mentalnością zabójcy).

To, że już osiągnąłeś sukces, nie oznacza, że możesz spocząć na laurach. Wciąż masz wiele do nauczenia się! Osiągnięcie mety nie oznacza, że nie możesz pójść dalej. Tak naprawdę sytuacja przedstawia się zgoła odwrotnie. Znasz takie powiedzenie “apetyt rośnie w miarę jedzenia”?

Rozwój osobisty

Jeśli kiedykolwiek nie będziesz w stanie iść dalej naprzód, to zatrzymaj się na chwilę. Pomyśl sobie, co tak naprawdę chciałbyś osiągnąć. Czasem stawiamy sobie niemożliwe cele przed sobą. Twoje kroki powinny być realistyczne, ale także pełne inspiracji i motywacji. Sukces musi być gdzieś na horyzoncie, aby Twoje dążenia były realne.

Zastanów się nad poszczególnymi krokami, które wykonujesz. Postaraj się przeanalizować każdy błąd, który może na Ciebie czekać na drodze do sukcesu. Wyciśnij z niego wszystko, co tylko zdołasz.

Nauka na błędach i porażkach zawsze zwiększa Twoje szanse na końcowy sukces. Nie pozwól, aby Cię to powstrzymywało. Użyj swoich niepowodzeń, aby rozwinąć się jeszcze bardziej.

3. Doceniaj każde swoje osiągnięcie

Zanim osiągniesz swój cel, a tym samym sukces, osiągniesz po drodze kilka małych celów. Zapewne każdy z nich pozwoli Ci dalej posuwać się naprzód. I choć mogą wydawać się nieistotne w szerszym zakresie, to zawsze postaraj się je docenić!

Każde małe osiągnięcie zabierze Cię o jeden krok bliżej do znacznie większego celu. Osiągniesz więc swój wymarzony sukces i wszystko to, o czym zawsze marzyłeś. I to właśnie będzie kulminacją całego tego procesu.

“Rozwijaj swój sukces na bazie pojedynczych niepowodzeń.
Zniechęcenie i porażka to dwa najpewniejsze kroki na drodze prowadzącej do sukcesu “.
Dale Carnegie

W tym celu należy trzymać się z dala od osób toksycznych, które mogą sparaliżować Twoje poczynania. Tacy ludzie będą podważać każde Twoje czyny i decyzje. Będą także starali przekonać Cię, że każde małe osiągnięcie jest tak naprawdę bezużyteczne.

Otaczaj zatem się ludźmi, którzy naprawdę wierzą w Ciebie i w Twój sukces. Będą Cię oni wspierać, nawet jeśli poniesiesz porażkę tysiąc razy na tysiąc prób. Będą zawsze tam gdzie Ty, aby docenić to, co robisz.

4. Bądź odważny i przyj przed siebie

Bycie odważnym oznacza posiadanie odwagi potrzebnej do spełnienia swoich marzeń pomimo wszystkiego, co może się zdarzyć i pomimo wszystkich zmian, jakie może to oznaczać.

Miej odwagę wywrócić swoje życie do góry nogami, jeśli będzie to konieczne. Drastyczne zmiany zawsze nas przerażają, ale czasami są one niezbędne, aby osiągnąć nasz cel.

Pogoń za sukcesem

Potrzebujemy również odwagi, aby nieustannie poprawiać samych siebie. To nie znaczy oczywiście, że musisz być we wszystkim doskonały. Natomiast powinieneś być skłonny poprawić wszystko, co odciąga Cię od drogi, na końcu której czeka na Ciebie sukces.

Naucz się być odważnym i ryzykować wiele, aby uzyskać to, czego tak naprawdę chcesz. Zainwestuj w siebie całą swoją energię, a zobaczysz, jak radość zaczyna wypełniać Twoje życie.

Inwestuj swoją energię w to, co chcesz osiągnąć. Błędy nie będą już czymś, co sparaliżuje Twoje poczynania i utrudni Ci życie. Odsłonią one przez Tobą wiele nowych możliwości, które będą stanowić potwierdzenie słuszności wybranej przez Ciebie drogi.

5. Odblokuj swój ukryty potencjał

Nigdy nie powstrzymuj swojego ukrytego potencjału, ponieważ to właśnie on pomoże Ci osiągnąć Twój wymarzony sukces.

Możesz to zrobić. Twoja droga nie kończy się tutaj, jest jeszcze wiele zakrętów przed Tobą. Kiedy osiągniesz już swój cel, to i tak będzie jeszcze sporo do zrobienia.

Trzeba postawić stopę przed sobą wykonując kolejny krok. To pozwoli Ci upewnić się, kim jesteś i poznać jeszcze lepiej swoje możliwościach Nigdy nie pozwól sobie na niedocenianie samego siebie lub myślenie, że nie masz w sobie wystarczającego potencjału.

W Twoim wnętrzu leży nieograniczona siła moc. To właśnie one pozwolą Ci osiągnąć wszystko, na co tylko masz ochotę. Zaufanie i wiara we własne siły będą zawsze przy Tobie, aby zapewnić Ci energię do działania, którą musisz jedynie wykorzystać w odpowiedni sposób.

Marzenia

Te pięć opisanych powyżej kroków pomoże Ci osiągnąć praktycznie każdy cel, na którym się skupiłeś. Dzięki temu osiągniesz sukces, o jakim wszyscy staramy marzyć i do którego dążyć w tym, czy w innym momencie naszego życia.

Uwierz w siebie, bądź odważny i ufaj samemu sobie. Polegaj także na osobach, które nie utrudniają Ci Twoich dążeń do celu. Dopiero wtedy będziesz w stanie dotrzeć na sam szczyt, gdzie będziesz mógł się uczyć i rozwijać każdego dnia.

Cena, jaką należy zapłacić za sukces to ciężka praca,
poświęcenie się wybranemu przez nas zadaniu, a także determinacja.
Niezależnie od tego, czy zwyciężysz czy poniesiesz porażkę,
liczy się to, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś, aby dotrzeć do celu.
Vince Lombardi

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Duy Huynh i zostały zamieszczone dzięki jej uprzejmości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.