Sekretna broń pozwalająca Ci osiągać wymarzone cele

Sekretna broń pozwalająca Ci osiągać wymarzone cele

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca, 2021

Wszyscy ludzie sukcesu mają tajną broń, której używają, aby osiągnąć swoje cele, chociaż wiele razy nawet nie są tego świadomi. Ta tajna broń jest używana przez kadrę kierowniczą, właścicieli firm, sportowców, a nawet studentów; co więcej, to nic nie kosztuje.

Chcesz wiedzieć, co to jest? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się tego już za chwilę.

Wyobraź sobie coś, co pomoże Ci osiągnąć wymarzone cele

Ta niesamowicie przydatna tajna broń do osiągania celów to nic innego jak wizualizacja. Polega na utworzeniu w umyśle krystalicznie czystego obrazu tego, co konkretnie chcesz osiągnąć, osiągniętego sukcesu.

W tym celu pomocne jest użycie obrazów i wizualnego wzmocnienia, aby wesprzeć swoją wizję i przypomnieć sobie o swoim celu. Zdjęcie, rysunek, zdanie, słynny cytat, a nawet proste słowo: wszystko jest dobre, jeśli pomaga ożywić mentalny obraz i wizję sukcesu. Omówimy to bardziej szczegółowo później.

Dziewczyna uśmiecha się i opiera głowę na dłoni

Jeden bardzo wyraźny przykład tego widać u sportowców. Przeprowadzono wiele psychologicznych badań dotyczących sportu, które pokazują, jak bardzo skuteczna wizualizacja sprzyja wynikom sportowym. W jednym z tych badań odkryto, że sama myśl o wyobrażeniu sobie podnoszenia ciężarów spowodowała pewną zmianę w aktywności mięśni.

Wielu elitarnych sportowców używa wizualizacji, aby poprawić swoje wyniki i osiągnąć swoje cele. Ale nie trzeba być elitarnym sportowcem, aby czerpać korzyści z wizualizacji.

Inne badanie skupiło się na taktykach wizualizacji praktykowanych przez początkujących golfistów i wykazało, że ćwiczenia fizyczne w połączeniu z wyobraźnią mentalną prowadziły do najlepszych wyników, a nie tylko ćwiczenia fizyczne.

Wizualizacja działa na wszystkich i na wszystko

Wizualizacja wykorzystywana w sporcie to tylko jeden z przykładów. Sportowcy trenują, by stawać się coraz lepszymi i wygrywać. Chcesz poprawić swoje życie? Czy chcesz „wygrać” tytuł, pracę, stanowisko lub poznać tę nową osobę, którą ostatnio spotkałeś?

Ćwiczenie wizualizacji pomoże Ci osiągnąć swój cel, bez względu na to, jaki jest on cel. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

  • Ćwicz wizualizację, gdy jesteś zrelaksowany. Zaraz po przebudzeniu i tuż przed pójściem spać – to najlepsza pora!
  • Miej w głowie pożądany rezultat i wyobraź sobie go jako rzeczywistość. Wyobraź sobie dokładnie, co się stanie, gdy osiągniesz swój cel i pamiętaj o podaniu szczegółów. Pomyśl o tym, jak się czujesz, co myślisz, jak się odnajdujesz – wszystko tak, jakby działo się naprawdę, bo to jest realne w Twojej wyobraźni. Postaraj się zaangażować pięć zmysłów, aby było to jak najbardziej realistyczne.
  • Bądź spójny ze swoją praktyką wizualizacji. Z czasem stanie się to łatwiejsze i stanie się twoją tajną bronią w osiąganiu twoich celów.
Kobieta trzymająca się za ręce oprawiająca coś w wyobraźni

Inne narzędzia ułatwiające wizualizację

Wiele osób korzysta z „tablic wizyjnych”, które składają się z kolekcji zdjęć o pożądanym efekcie. Tablicę wizyjną można złożyć ze zdjęć z czasopism, rysunków i/lub słów; nie ma znaczenia, jaka jest forma. Ważne jest to, że obraz reprezentuje Twoje cele i znajduje się w miejscu, w którym będziesz go widzieć na co dzień.

Afirmacje mogą być również bardzo potężne i działają bardzo dobrze, pomagając ci myśleć o tym, czego chcesz, jako o rzeczywistości. Afirmacja jest zasadniczo deklaracją, pozytywnym stwierdzeniem wobec siebie, o swoim celu.

Ważne jest, aby pisać i recytować te afirmacje w czasie teraźniejszym (tj. „Osiągam swój cel” lub „Jestem…”, a nie „Dojdę” lub „Osiągnę…”), poczuj i przekaż prawdziwe pozytywne emocje, które kryją się za tą deklaracją.

Wizualizacja, wraz z tymi innymi narzędziami, to proste i darmowe metody, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Nie mają one zastąpić niezbędnych środków i kroków, przez które musisz przejść, aby to osiągnąć, ale są to techniki, które pomogą zmotywować Cię do ciężkiej pracy i podążania we właściwym kierunku.

Dlaczego wizualizacja jest tak potężną bronią

Rhonda Byrne, autorka książek takich jak Sekret , jest modelem motywacji dla wielu i mówi, że powodem, dla którego wizualizacja jest tak potężna, jest to, że tworzy w twoim umyśle obrazy, w których widzisz, że masz wszystko, czego chcesz. Oznacza to, że generujesz również myśli i uczucia dotyczące tego, co masz w chwili obecnej.

Innymi słowy, myśl pozytywnie i wyobraź sobie, jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie, a robiąc to, będziesz miał realną szansę na osiągnięcie tego, czego chcesz.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.