Robin Sharma - najlepsze cytaty pozwalające na lepsze życie!

Robin Sharma - najlepsze cytaty pozwalające na lepsze życie!

Ostatnia aktualizacja: 10 listopada, 2019

Robin Sharma, który jest autorem cytatów, jaki podzielimy się w tym artykule, mówią o przywództwie, świadomości, rozwoju osobistym i sukcesie. To prezenty dla tych, którzy chcą iść naprzód i dla tych, którzy chcą ciężko pracować, aby spełniać swoje marzenia.

Robin Sharma jest pisarzem i ekspertem w dziedzinie przywództwa i rozwoju osobistego. Studiował na Uniwersytecie Dalhousie i przez kilka lat pracował jako profesor, aż został wykładowcą. Sharma pracował dla Microsoft, Nike, IBM i instytucji takich jak NASA, Yale University i Harvard Business School. Obecnie podróżuje po świecie i promuje rozwój osobisty poprzez swój komunikat „Lead without a title”.

Jego książkaMnich, który sprzedał swoje ferrari” została opublikowana w ponad 50 różnych krajach w 70 różnych językach. W tej książce Robin Sharma pokazuje, jak ważne jest prowadzenie pełnego pasji i spokojnego życia.

Robin Sharma

Oto wybór najlepszych cytatów, których autorem jest Robin Sharma. Mamy nadzieję, że Ci się spodobają!

Robin Sharma i intencja bez działania

„Wiedza co robić i nierobienie tego, to to samo, co niewiedza na temat tego, co robić”.

Wiedza co robić, jakie są kolejne kroki, a nawet posiadanie w głowie strategii działania nie ma znaczenia, jeśli nie podejmujesz działań. Jaki jest pożytek z teorii bez praktyki? Jak możemy się rozwijać, jeśli nie działamy?

Nie wystarczy wiedza na temat tego jak poradzić sobie z emocjami podczas walki lub wiedza, że musisz ćwiczyć, aby prowadzić zdrowy tryb życia, jeśli nigdy tego nie robisz.

Akcje są ważniejsze niż słowa

„Najmniejsze działania są zawsze lepsze niż najszlachetniejsze intencje”.

Ten cytat jest ściśle powiązany z poprzednim. Akcje są warte więcej niż słowa. „Działanie” jest tym, co popycha Cię do pójścia naprzód.

Wytrwaj, aby uzyskać wyniki

„Małe codzienne ulepszenia z czasem dają oszałamiające wyniki”.

Dla tego eksperta ds. rozwoju osobistego krótkoterminowe cele, natychmiastowe wynagrodzenie lub łatwe ścieżki nie mają znaczenia. Robin Sharma uważa, że ​​to co naprawdę się liczy to wzrost nasion, które zasiewamy i codziennie podlewamy, poświęcając się, starając i ciężko pracując.

Kobieta na szczycie góry

Tak więc dobre wyniki nie wynikają ze zbiegu okoliczności, szczęścia czy losu. Pochodzą ze wszystkiego co inwestujemy, aby osiągnąć nasze cele.

Robin Sharma uważa, że ważne jest inwestowanie w siebie

„Inwestowanie w siebie to najlepsza inwestycja jaką kiedykolwiek zrobisz. To nie tylko poprawi Twoje życie, ale także poprawi życie wszystkich ludzi wokół Ciebie.”

Twoim planem A zawsze powinieneś być Ty. Powinieneś być swoim priorytetem. Wybierz siebie przed czymkolwiek innym i staraj się mieć dobre samopoczucie.

Nie ma nic lepszego niż dbanie o samego siebie, nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami i sprawdzanie co jakiś czas jak się czujesz i dokąd zmierzasz.

Twoja przeszłość jest Twoim nauczycielem

„Nigdy nie żałuj swojej przeszłości. Zamiast tego przyjmij ją jako nauczyciela.”

Przeszłość jest wspaniałym nauczycielem, niezastąpionym mentorem. Dzięki niej możemy nauczyć się robić rzeczy w inny sposób, ale także nadal robić te same rzeczy, które sprawiają, że dajemy z siebie to co najlepsze.

Musisz jednak pamiętać, że nigdy nie powinieneś pozostać w przeszłości. Zamiast tego musisz wykorzystać swoją przeszłość, aby ta inspirowała Cię do dalszego rozwoju.

Wymówki są sprzymierzeńcami strachu

„Twoje wymówki to nic innego jak kłamstwa, które sprzedały Ci Twoje obawy”.

Wymówka jest tylko strachem w przebraniu. Właściwie, im więcej wymówek wymyślisz, tym bardziej powinieneś zastanowić się nad tym czego się boisz. Musimy być odważni i stawić czoła naszym obawom.

Niepowodzenie oznacza niepróbowanie

„Niepowodzenie to nie posiadanie odwagi, by próbować, to nic więcej i nic mniej”.

Przegrywasz tylko wtedy, gdy uważasz, że nie ma rozwiązania przed zbadaniem dostępnych alternatyw. To wtedy, gdy pozwalasz, by niepewność i strach przed nieznanym pokonały Cię i sprawiły, że stracisz wszelką nadzieję.

Mężczyzna patrzący na fale - Robin Sharma

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, niepowodzenie oznacza nie robienie niczego i poddawanie się lenistwu. Dlatego uważamy za odważnych tych, którzy próbują mimo swoich lęków. Tych, którzy próbują inspirować się chęcią pójścia naprzód.

Siła rozmów, których się boimy

„Rozmowy, którym najbardziej się sprzeciwiasz to rozmowy, które musisz odbyć najbardziej”.

To jest cytat, który powinniśmy zawsze pamiętać, jeśli chcemy pokonać przeszkody i co najważniejsze, jeśli chcemy pokonać oszukiwanie samego siebie. O czym boimy się rozmawiać? Jakich tematów najbardziej się boimy? Dlaczego wolimy ciszę niż słowa?

Istnieją tematy, które sprawiają, że nasze słabe punkty są widoczne i nas przerażają. Tematy te zawierają jednak wiele informacji o nas samych. Jeśli nauczymy się rozszyfrowywać co oznaczają te informacje, ułatwi to nasz rozwój osobisty.

Dwoistość umysłu: pan i niewolnik

„Umysł jest wspaniałym sługą, ale strasznym panem”.

Jesteśmy panami i niewolnikami naszych własnych myśli. Jedno przekonanie może zmusić nas do latania lub umieszczenia nas w klatce. Kluczem jest bycie tego świadomym.

Kobieta na rowerze

Wielokrotnie nasze niezaspokojone oczekiwania sprawiają, że tracimy nadzieję. Te “co jeśli” “ale” i “może” lubią bawić się naszym umysłem. Świadomość tego może nam pomóc opanować nasz umysł.

Niepewność jako szansa

Oto ostatni cytat Robina Sharmy, który warto przeczytać każdego dnia:

„Dopiero po opanowaniu sztuki kochania siebie możesz naprawdę kochać innych. Tylko wtedy gdy otworzysz swoje serce, możesz dotknąć serc innych. Kiedy czujesz się skoncentrowany i żyjesz, jesteś w lepszej pozycji, aby być lepszym człowiekiem.”


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.